Zobacz temat
RC P³ock :: Sprawy bie¿±ce :: Umawiamy sie na latanie
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 go¶æ(ci)
 Drukuj temat
Nasze pokazy
stawoj
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 08.01.2009 23:14
modelarz


Postów: 1361
Data rejestracji: 18.05.08

Witam wszystkich kolegów. Dostali¶my juz informacjê od Dyrektora Aeroklubu , ¿e bêd± nastêpne pokazy lotnicze w P³ocku 2009, przewidziane prawdopodobnie na 20 czerwca. Bêd± to pokazy w których swój udzia³ bêd± mieli modelarze SmileAeroklub ju¿ teraz zaczyna przygotowania wiêc i oni co¶ fajnego szykuj±.

Proszê tu o dyskusjê na temat jak my to w ogóle widzimy, jak siê przygotowaæ , ilu by by³o chêtnych,
Trzeba to zrobiæ fajnie, bez stresowo, bezpiecznie i tu potrzebne pomys³y ....
Ka¿dy pomys³ jest wa¿ny bo nie robili¶my nigdy takich pokazów wiêc nie ma tu m±drali, wiêc piszcie wszyscy i róbcie jak najwiêcej modeli na czerwca Smile.
pozdrawiam

Ps.
Marcin mo¿e skontaktujesz siê jako¶ z modelarniami p³ockimi ~~~
Powinni siê okre¶liæ czy chc± razem z nami cokolwiek robiæ czy tylko sami bêd± siê organizowaæ, czy w ogóle nie s± zainteresowani pokazami. Ostatnia próba ~~
Edytowane przez stawoj dnia 08.01.2009 23:34
 
AQUARIUS
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 09.01.2009 00:16
Awatar

Moderator


Postów: 1746
Data rejestracji: 07.10.08

Skontaktujê siê na pewno z Krzy¶kiem i zmobilizujê go do dzia³ania. Co do naszego udzia³u w pokazach to mam takie przemy¶lenia:
1. Czasu na samo latanie bêdzie nie za wiele, bêdziemy siê musieli wciskaæ w przerwy miêdzy "du¿ymi pokazami", latanie w czasie pokazów du¿ych samolotów, nawet gdzie¶ z boku na pewno bêdzie zabronione. Do tej pory pokazy zawsze by³y zgodnie z charmonogramem, ale zawsze jest tak, ¿e co¶ siê przesunie, co¶ wypadnie i wtedy dobrze by³oby byæ w gotowo¶ci, ¿eby w miarê sprawnie przemie¶cæ sie na pas i rura!
2. Musimy mieæ wydzielone miejsce, tak, ¿eby pokazaæ modele i ¿eby jednocze¶nie nam ludziska i dzieciarnia ich nie zadepta³a, dobrze by³oby, gdyby w takim powiedzmy mini boksie zawsze kto¶ czuwa³, podczas gdy kto¶ inny bêdzie lata³. Dobrze by³oby mieæ dostêp do do 220V-w razie jakiego¶ ³adowania. Na miejscu kto¶ móg³by od razu szerzyc propagandê, bo ludzie na pewno bed± chcieli czegos sie dowiedzieæ.
3. Co do samego latania to niech ka¿dy trenuje do czerwca, tak ¿eby mieæ swoje piêæ minut i zeby nie krêcic jakiejs g³upawki tylko okreslona wizankê np. z programu F3club lub inn± w zale¿no¶ci kto jaki model bedzie mia³. Dobrze, ¿eby modele by³y jakie¶ charakterystyczne: albo w miare du¿e, albo szybkie, albo jeszcze jakie¶ takie kosmiczne - czasu jest sporo wiêc kazdy na pewno cos sobie wyszykuje.
4. Marzy mi siê, ¿eby jakis ma³y kombat urzadziæ, w sumie modele do kombatu elektrycznego to nie jest jaka¶ filozofia, kazdy z nas ma jakies nieuzywane silniki iregle, mo¿na by ustaliæ na tej podstawie jakie¶ z grubsza parametry modelu, tak ¿eby ka¿demu w miarê pasowa³o, ja bym wyci±³ czê¶ci na maszynie ze styro i moglibysmy taka walke urz±dziæ - np. dwa spity na dwa me¶ki - ludzie to by sie postrali (oczywi¶cie jak nie bedzie silnego wiatru - jak w góraszce dwa lata temu - kiedy taka walka raczej przypominala walkê z wiatrem, ale i tak fajno by³o).
5. Fajno bu³oby jakies konkursiwo dla dzieciaków zrobiæ, z drobnymi nagrodami (od sponsorów, których za³atwiê!)
6. Koniecznie musimy siê oznaczyæ jako¶: mo¿e koszulki, albo czapeczki. Identyfikatory na pewno dostaniemy w ramach pikniku. M¿ne jak±s ulotkê pykn±c na ksero i ludziom rozdawaæ.
7. Kosmiczni na pewno bêd± z rakietami, chocia¿ za nich nie nie wypowiadam - trzeba pogadac z Krzy¶kiem albo z Wojtkiem Krzywiñskim, oni tez na pewno ¶ciagnêliby Maci±ga i Marka D±browskiego z makietami, pod warunkiem, ¿e nie bêda mieli w tym czasie zawodów - trzeba w kalendarzu imprez sprawdziæ.

Wogóle to mo¿na by gadaæ i gadaæ.
Przed pokazami na pewno co¶ w radio bêdzie, Wolny ju¿ nas zaprasza od roku, wiêc moznaby grupê agitacyjn± urz±dziæSmile O kurde, ale bêdzie piêknie!Grin
 
lopez 16
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 09.01.2009 08:05
Awatar

modelarz


Postów: 628
Data rejestracji: 04.09.08

ja na pewno z akrobatem siê poka¿e z czapeczekami i koszulkami to bardzo dobry pomys³ wiêc jak co¶ to ja siê piszeGrin bêdzie fajowoGrin
Edge 2.20 - w budowie
Xeno multiplex
Flamingo
Hydroboat
 
robloz
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 09.01.2009 08:56
Awatar

Moderator


Postów: 2366
Data rejestracji: 19.05.08

My¶lê, ¿e Marcin w swojej wypowiedzi zawar³ to co trzeba by zrobiæ. Ze swojej strony na wiosnê bêdê mia³ dwa modele:
Extrima i Wilgê. Do czerwca mo¿e siê wyrobiê z Mustangiem -mo¿e lataæ nie bêdzie, ale pokazaæ razem ze Spitem S³awka by³o by warto.Mo¿na by przeæwiczyæ holowanie szybowca Wilg± (jaki¶ ma³y mo¿e by Rafa³ znalaz³)
Edytowane przez robloz dnia 09.01.2009 08:57
Robert

Taranis-2.4Ghz
combat- Me 110 . P 40. "zero"
Makiety -Fly Baby.
Budowa- Zlin Z 37 Cmelak.
 
AQUARIUS
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 09.01.2009 10:06
Awatar

Moderator


Postów: 1746
Data rejestracji: 07.10.08

Jak jakis ma³y Rafa³a, to mo¿e podczepiæ go pod prawdziw± wilgê?Wink
 
AQUARIUS
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 09.01.2009 10:08
Awatar

Moderator


Postów: 1746
Data rejestracji: 07.10.08

Panowie rozmawia³em ze S³awkiem, prace nad tegorocznym piknikiem ruszy³y. aeroklub na nas liczy! Intensywny warsztat i trening do czerwca!
 
artplo
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 09.01.2009 10:25
Awatar

modelarz


Postów: 380
Data rejestracji: 18.05.08

A cos wiadomo jakie maszyny w skali 1:1 przylec± na tegoroczny piknik?
Aurora 9
Tarot 650/Naza V2
 
AQUARIUS
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 09.01.2009 10:37
Awatar

Moderator


Postów: 1746
Data rejestracji: 07.10.08

Na pewno jeszcze nie wiadomo nic, chcieliby¶my sci±gn±æ Marka Szufê ze SkyBoltem, S³awek wspomina³ te¿ o jakiej replice np Po-2, mo¿e jaki¶ samolot wojskowy przeleci, mo¿e ¯ela¼ni - wszystko zalezy od bud¿etu, a ten od ofiarno¶ci sponsorów. Ale jestem dobrej m¶li, ¿e sponsorzy dopisz±!
 
Grabos
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 09.01.2009 11:36
Awatar

modelarz


Postów: 320
Data rejestracji: 19.05.08

Do kombatów sie pisze ale bysmy musilei sie zebrac np w 4 osoby lub wiecej... i duzo trenowac jak tylko snieg sie roztopi zeby na pokazie nie wyjsc g³upio. Druga moja propozycja to moge zrobic jakis mikromodel bo mam do tego mini sinik mini reg itp. oczywiscie wiele innych modeli ktore wydaje mi sie ze beda sta³y. Wydaje mi sie ze ka¿dy z nas powinien przygotowac jeden model ktorym bedzie lata³ a reszta tylko na pokaz bo jak kazdy z nas by mia³ kazdym swoim modelem przleciec 2 min to by dnia zbrak³o co o tym mysliscie?
Bez ta¶my i tak nie poleci...
 
alimko
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 09.01.2009 12:41
Awatar

modelarz


Postów: 107
Data rejestracji: 04.09.08

Dobrze by by³o postawiæ jaki¶ komputer z symulatorem i aparatur± np. DX6i, ¿eby ludzie zasmakowali latania modelami.
Wink
Dziewczyny rozdaj±ce ulotki z adresem strony i zaproszeniem na nasze stoisko Smile


Ma³o wymy¶li³em ale zawsze co¶ Pfft

PS. Co do ¼ród³a pr±du to posiadam agregat pr±dotwórczy, dla naszego stoiska by wystarczy³
Edytowane przez alimko dnia 09.01.2009 12:42
Pozdrawiam Kamil

Apka - DX6i
Model - Twinstar II - modernizacja Smile
---------------------------------------------------
 
MARCIO
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 09.01.2009 13:37
modelarz


Postów: 123
Data rejestracji: 05.01.09

Z czapeczekami i koszulkami to bardzo dobry pomys³Grin

Hitec Laser 4 kana³ 65z
 
stawoj
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 09.01.2009 14:16
modelarz


Postów: 1361
Data rejestracji: 18.05.08

Ja przelece siê po sklepach modelarskich w P³ocku , i spytam czy nie chcieliby postawiæ stoisk gdzie¶ przy nas. mam jeszcze pomys³y konkretnie dla nas ale to nied³ugo napiszê.
 
Grabos
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 09.01.2009 14:28
Awatar

modelarz


Postów: 320
Data rejestracji: 19.05.08

alimko napisa³/a:
PS. Co do ¼ród³a pr±du to posiadam agregat pr±dotwórczy, dla naszego stoiska by wystarczy³

Kamil agregat to nie bardzo bo bedzie robi³ troche ha³asu wiec chyba odpada juz lepiej jak wezmiemy akumulatory a wiekszasc z nas ma ³adowarki na 12V a jesli cos to ja mam przetwornice z 12V na 230V i akumulatorki tez mamSmile

edit w³asnie wymysli³em ¿e mozna by do wiekszego modelu podczepic np 10 karteczek z jakims stempelkiem i model ten przeleci nad ludzmi i wyrzuci te karteczki i kto z³apie te karteczki to dostanie jakas nagrode co o tym myslicie?Pfft
Edytowane przez Grabos dnia 09.01.2009 15:04
Bez ta¶my i tak nie poleci...
 
AQUARIUS
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 09.01.2009 15:22
Awatar

Moderator


Postów: 1746
Data rejestracji: 07.10.08

Czytasz w moich myslach, tylko nie wiem czy nam pozwola ludziom nad g³owami lataæ, ale taki desant z konkursem to dobry pomys³. Pomy¶lcie, czy gdzie¶ nie da³oby rady wypozyczyc jakiego¶ du¿ego namiotu imprezowego, tak, ¿eby sobie w nim bazê urz±dziæ. Trzeba by tez nad jakim¶ prowizorycznym ogrodzeniem pomysleæ, tak ¿eby mieæ wydzielon± strefê dla modelarzy. My¶la³em te¿, ¿eby na miejscu urz±dziæ np. jakie¶ mini warsztaty jak zbudowaæ modele z depronu, albo co¶ w tym stylu, tak ¿eby ludziom pokazaæ, ¿e modelarstwo to nie tylko balsa i makiety giganty. Co do koszulek to zasatnawiajccie sie jakie kolory, tzreba bêdzie oferty pozbieraæ i jakie¶ grafiki na koszulki zaprojektowaæ.
 
Grabos
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 09.01.2009 15:40
Awatar

modelarz


Postów: 320
Data rejestracji: 19.05.08

Do tego desantu to najlepiej jakis stabilny moto szybowiec... co do namiotu to mam znajoma ktora pracuje na rynku ktora ma baldachim ale to nic pewnego bede musia³ najpierw pogadac co do koszulek to proponuje dwa kolory b³ekitne i czarne z naszym logo no i ewentualnie jakis sponsor ale to trzeba by sie dogadac z sponsorami...
Bez ta¶my i tak nie poleci...
 
robloz
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 09.01.2009 18:10
Awatar

Moderator


Postów: 2366
Data rejestracji: 19.05.08

Z tym mini-warsztatem to mo¿e byæ fajny pomys³. Mo¿na zebraæ trochê depronu listewek (mogê poci±æ na ró¿ne wymiary, depronu te¿ siê trochê znajdzie),przygotowaæ szablony itp. Ka¿dy chêtny móg³by sobie zrobiæ ma³y szybowiec i zabraæ do domu.Mam du¿y namiot 5-osob. i jego tropik mo¿na wykorzystaæ na schronienie modeli i siebie w razie deszczu.
Robert

Taranis-2.4Ghz
combat- Me 110 . P 40. "zero"
Makiety -Fly Baby.
Budowa- Zlin Z 37 Cmelak.
 
stawoj
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 10.01.2009 00:09
modelarz


Postów: 1361
Data rejestracji: 18.05.08

Je¿eli chodzi o miejsce dla nas to ja bym proponowa³ nie przy krêgu modelarskim, bo to bêdzie ca³y czasy linia lotów , tam mog± jak ostatnio zawracaæ samoloty i nikt w ten sposób do nas nie podejdzie. W czasie lotów bêdzie to zagrodzone
Ja bym proponowa³ aby sie rozbiæ tam przy rowie za stacj± , tak gdzie czêsto latali¶my, tam nawet w czasie lotów ka¿dy bêdzie móg³ podej¶æ.
1 . Z boku linii l±dowiska
2. Spokojne podej¶cie ludzi do nas
3. Mo¿emy podjechaæ tam wszyscy samochodami i porozstawiaæ siê tak co 3 metry robi±c takie boksy dla siebie.
4. Z przodu samochodów ustawiæ ogrodzenie tak aby nikt do boksów nie wchodzi³ ale ¿eby widzieli modele. W takim przypadku mo¿emy sporo rzeczy trzymaæ blisko w samochodach i np: ³adowaæ akumulatory z samochodu. Nie chcia³bym le¼æ tam z torbami, kanapkami, walizkami, bluzami albo lataæ gdzie¶ na parking co chwilê.
5. Na przodzie ( z pocz±tku boksów, mo¿na ustawiæ g³ówny nasz namiot w raz ze stoiskami sklepów modelarskich.
6. Je¿eli chodzi o l±dowisko dla nas to tam trzeba bêdzie to przygotowaæ, opierdzieliæ kosiarkami na 1mm taki spory pas, czy kto¶ ma kosiarkê spalinow± ?, ja mogê kosiæ Smile
7. Na upartego do tamtego miejsca mo¿na podci±gn±æ 220 V z tej bazy, przed³u¿acze by sie znalaz³y.
Edytowane przez stawoj dnia 10.01.2009 00:12
 
lopez 16
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 10.01.2009 08:38
Awatar

modelarz


Postów: 628
Data rejestracji: 04.09.08

220v by sie przyda³o bo z symulator czy co¶ w tym stylu pod³±czyæ to by by³o gites
Grin
Edge 2.20 - w budowie
Xeno multiplex
Flamingo
Hydroboat
 
robloz
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 10.01.2009 11:33
Awatar

Moderator


Postów: 2366
Data rejestracji: 19.05.08

Miejsce chyba najleprze, a co do ogrodzenia jakie ma byc? Prêty + ta¶ma czy jakie¶ listwy? Mam spawarkê to mo¿na by co¶ wymy¶liæ.Kosiarkê ma mój znajomy mogê z nim pogadaæ.
Robert

Taranis-2.4Ghz
combat- Me 110 . P 40. "zero"
Makiety -Fly Baby.
Budowa- Zlin Z 37 Cmelak.
 
SlavikS
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 10.01.2009 12:16
Awatar

Administrator


Postów: 2229
Data rejestracji: 20.05.08

Panowie,
Ale na forum gor±co Smile Sporo fajnych pomys³ów, które mi siê bardzo podobaj±. Bojê siê tylko ¿eby ten nasz zapa³ do czerwcowych pokazów nie zgas³ Smile
Moja propozycja jest taka: Do czerwca sporo czasu jest, wiêc spotkajmy siê na spokojnie w blaszaku - termin proponujê po feriach - koniec stycznia, pocz±tek lutego. Niech ka¿dy do tego czasu przemy¶li swoje pomys³y wraz z propozycjami realizacji - konkrety - najlepiej spisane na kartce - jak siê pisze to lepiej siê my¶li Smile. Ustalimy co chcemy zrobiæ i jak. Do tych dzia³añ wyznaczymy odpowiedzialne osoby (zespo³y). Jak nie bêdzie odpowiedzialnych to 3/4 pomys³ów nie zrealizujemy - wiem z do¶wiadczenia. Po spotkaniu zrobimy podsumowanie tematów, które bêdziemy chcieli realizowaæ, przedstawimy Zarz±dowi Aeroklubu i po akceptacji og³osimy na forum. Na ka¿dy pomys³ mo¿emy za³o¿yæ oddzielny w±tek na forum i w ten sposób ¶ledziæ i monitorowaæ postêpy - tak jak w±tki z postêpu prac nad modelami. Ka¿dy wtedy bêdzie widzia³ jak siê temat posuwa, bêdzie móg³ podrzuciæ jaki¶ pomys³, podpowiedzieæ rozwi±zanie problemu, który po drodze na bank napotkamy, odpytaæ odpowiedzialnych itp. Dla mnie to pierwsze spotkanie i jego wyniki bêd± pierwszym sprawdzianem, który da odpowied¼ czy jeste¶my w stanie co¶ zrobiæ, czy tylko ³adnie sobie gadamy.
Co Wy na to?
S³awek
------------------------
DX6i - 2.4GHz
EXTRA 330S, Moth Minor 1:8, P-51D (Micro), Moth Minor 1:5, Klemm KL-35D
Combat ESA: MIG-3, KI-61, Fokker DVII, Ki-94, P-51
Na warsztacie: Moth Minor 1:4
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Pokazy 2011 - nasze materia³y Zdjêcia i filmy 23 19.07.2011 16:31
Nasze samochody RC Samochody RC 5 18.03.2011 08:01
Stoisko modelarskie - pokazy 2010 Umawiamy sie na latanie 85 16.06.2010 14:09
Pokazy lotnicze P³ock 2009 Zdjêcia i filmy 15 19.07.2009 22:27
Modele rzutków na pokazy i nie tylko! Nasze lataj±ce modele RC 8 24.04.2009 13:18
statystyka