Zobacz temat
RC P³ock :: Dla Pocz±tkuj±cych :: Na dobry pocz±tek
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 go¶æ(ci)
 Drukuj temat
Przypomnienie zasad korzystania z lotniska
SlavikS
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 08.06.2015 12:19
Awatar

Administrator


Postów: 2229
Data rejestracji: 20.05.08

Szanowni koledzy,
W zwi±zku z ostatnimi incydentami naruszenia strefy powietrznej okolic Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przypominam wszystkim o obowi±zuj±cych nas zasadach: http://rcplock.pl...ead_id=680
Je¿eli jeszcze kto¶ nie zd±¿y³ siê z nimi zapoznaæ to tym bardziej zachêcam do lektury.
Nie wydaje mi siê, ¿e te naruszenia by³y umy¶lne. Raczej spowodowane brakiem umiejêtno¶ci pilota lub awari± sprzêtu - mo¿e siê zdarzyæ najlepszym. Tym bardziej uczulam na konieczno¶æ posiadania ubezpieczenia OC obejmuj±cego latanie modelami RC. Przypominam, ¿e wszyscy cz³onkowie sekcji modelarskiej AZM s± objêci grupowym ubezpieczeniem OC wykupionym przez AZM na rok 2015, wiêc najprostsz± drog± do uzyskania wymaganego przez Prawo Lotnicze ubezpieczenia OC jest wst±pienie w szeregi sekcji modelarskiej AZM (informacja dla nowych kolegów zaczynaj±cych przygodê z modelami RC). Sk³adka cz³onkowska dla Cz³onka Stowarzyszonego to tylko 5 z³ miesiêcznie - my¶lê, ¿e warto.
S³awek
------------------------
DX6i - 2.4GHz
EXTRA 330S, Moth Minor 1:8, P-51D (Micro), Moth Minor 1:5, Klemm KL-35D
Combat ESA: MIG-3, KI-61, Fokker DVII, Ki-94, P-51
Na warsztacie: Moth Minor 1:4
 
stawoj
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 10.06.2015 21:49
modelarz


Postów: 1361
Data rejestracji: 18.05.08

Przyznaæ siê kto przycedzi³ w budynek LPR ? Smile Jak kto¶ siê s³abo czuje w lataniu to najlepiej prosiæ aby przy boku sta³a osoba która w razie konieczno¶ci zapanuje nad modelem. Takie osoby w ¿adnym wypadku nie powinny lataæ same bo oprócz tego, ¿e narobi± sobie bardzo du¿o k³opotów to zapewne ucierpi ca³a grupa.
 
SlavikS
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 10.06.2015 22:20
Awatar

Administrator


Postów: 2229
Data rejestracji: 20.05.08

Wojtek, przecie¿ wiesz kto - przypomnij sobie pi±tkowe latanie i niepozorn± Cessnê bez lotek Wink

W uzupe³nieniu dodam, ¿e ten post nie by³ moj± inicjatyw±, a wynikiem pro¶by Dyrekcji AZM w reakcji na skargê szefa LPR'u.

Kilku kolegów pyta³o mnie na PW jaka jest procedura wst±pienia w szeregi AZM. Napiszê na forum, mo¿e siê komu¶ przyda.
Na stronie AZM w sekcji "Do pobrania" http://www.aerokl...page_id=48 jest formularz deklaracji cz³onkowskiej. Trzeba to wype³niæ i dostarczyæ do AZM. Osobi¶cie w tym formularzu brakuje mi wskazania statusu cz³onka - przypomnê, ¿e s± cz³onkowie zwyczajni i cz³onkowie stowarzyszeni. Jeden status od drugiego ró¿ni siê jedn± zasadnicz± spraw±, a mianowicie cz³onek stowarzyszony nie ma prawa g³osu na walnych zgromadzeniach AZM. Ze statusu wynika sk³adka cz³onkowska (stowarzyszony modelarz 60 z³/rok, zwyczajny modelarz 360 z³/rok). Warto wiêc na formularzu dopisaæ czy chcecie byæ cz³onkami stowarzyszonymi czy zwyczajnymi.
Wydaje mi siê, ¿e formularz mo¿na przes³aæ elektronicznie na Je¿eli co¶ bêdzie nie tak to sympatyczna Pani Sylwia na pewno siê z Wami skontaktuje.
Nowych Cz³onków przyjmuje Zarz±d uchwa³± na posiedzeniu Zarz±du. Jak ju¿ uchwa³a zostanie podjêta trzeba dostarczyæ zdjêcie do legitymacji, najlepiej w formie elektronicznej na e-mail jak wy¿ej. Pani Sylwia wydrukuje legitymacjê i po op³aceniu sk³adki (mo¿na osobi¶cie u Pani Sylwii albo przelewem na konto AZM podane na stronie www) bêdziecie mogli j± odebraæ. Legitymacje drukowane s± na kartach zbli¿eniowych, które docelowo bêd± otwieraæ zamek bramy wjazdowej na nasze pole lotów.
W momencie podjêcia uchwa³y Zarz±du o przyjêciu nowych cz³onków do AZM z automatu zaczyna dzia³aæ ochrona wynikaj±ca z grupowego ubezpieczenia sekcji modelarskiej - nie trzeba dodatkowo nic robiæ ni wype³niaæ.
S³awek
------------------------
DX6i - 2.4GHz
EXTRA 330S, Moth Minor 1:8, P-51D (Micro), Moth Minor 1:5, Klemm KL-35D
Combat ESA: MIG-3, KI-61, Fokker DVII, Ki-94, P-51
Na warsztacie: Moth Minor 1:4
 
robloz
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 11.06.2015 06:12
Awatar

Moderator


Postów: 2366
Data rejestracji: 19.05.08

Mo¿e ju¿ warto zamkn±æ wjazd? Z tego co siê wczoraj dowiedzia³em, modelik tego starszego go¶cia zatrzyma³ siê na maszcie antenowym LPRu.
Robert

Taranis-2.4Ghz
combat- Me 110 . P 40. "zero"
Makiety -Fly Baby.
Budowa- Zlin Z 37 Cmelak.
 
SlavikS
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 11.06.2015 07:43
Awatar

Administrator


Postów: 2229
Data rejestracji: 20.05.08

Nie ma maszcie, ale raczej na odci±gu Smile Nie ma ju¿ co dr±¿yæ. Nic wielkiego siê nie sta³o, niemniej jednak koledzy z LPR'u s± lekko przewra¿liwieni i trzeba zwracaæ szczególn± uwagê na zachowanie strefy bezpieczeñstwa. Ponoæ nie by³ to pierwszy przypadek w tym roku.

Mo¿e w sobotê uda mi siê podjechaæ do Aeroklubu i zamontowaæ zamek na bramie. Do zamka muszê wprowadziæ karty uprawnione do jego otwierania (legitymacje AZM), a do tego potrzebujê je fizycznie - zamek je musi odczytaæ w trakcie programowania, wiêc zastanawiam siê jak to rozegraæ bo dopuki nie wpiszê Waszych kart to nie otworzycie bramy. Raczej marne szanse ¿eby wszyscy zjechali siê w jednym czasie, wiêc muszê co¶ wymy¶liæ na okres przej¶ciowy. My¶lê, ¿e uda siê otwieraæ poza kart± indywidualnym PIN'em wprowadzanym z klawiatury.
Edytowane przez SlavikS dnia 11.06.2015 08:49
S³awek
------------------------
DX6i - 2.4GHz
EXTRA 330S, Moth Minor 1:8, P-51D (Micro), Moth Minor 1:5, Klemm KL-35D
Combat ESA: MIG-3, KI-61, Fokker DVII, Ki-94, P-51
Na warsztacie: Moth Minor 1:4
 
grkaminski
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 11.06.2015 10:39
Awatar

modelarz


Postów: 63
Data rejestracji: 04.03.09

Nic wielkiego siê nie sta³o, niemniej jednak koledzy z LPR'u s± lekko przewra¿liwieni

Koledzy z LPR'u to w du¿ej czê¶ci lotnicy z tysi±cami godzin nalotu (równie¿ na wojnie), którzy niejedno widzieli i strachliwi nie s±, wierzcie mi. Natomiast na l±dowisku stoi kilkadziesi±t milionów PLN, a gdyby modelarz zamiast w budynek wycedzi³ w startuj±cy ¶mig³owiec, to lepiej nie my¶leæ, co mog³oby siê staæ.
Grzegorz
-------------------------
Spektrum DX6i
CopterX 450SE v2
Lama v3
Hurricane 550
Akrobacik Raven
Pitts Samson
Hawker Hurricane ESA
Warsztat - Extra 300
 
SlavikS
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 11.06.2015 14:22
Awatar

Administrator


Postów: 2229
Data rejestracji: 20.05.08

Grzegorz, no bez przesady. Styropianowa Cessna wa¿±ca ze 300g - 400g? Wg mnie nikt specjalnie nie narusza zasad, a na LPR i startuj±cy i l±duj±cy ¶mig³owiec uwa¿amy szczególnie. W tym konkretnym przypadku, który widzia³em, ¶mig³owiec nie by³ w ruchu. Poza tym nikt i nic nie ucierpia³o, wiêc o co to wielkie larum? Z tego punktu widzenia to jest robienie z ig³y wide³, a rozwa¿ania "co by by³o gdyby" to lekkie bicie piany i w tym sensie napisa³em, ¿e koledzy s± "przewra¿liwieni" (nie "strachliwi" bo to wielka ró¿nica). Jak co¶, odpukaæ, konkretnego siê stanie to trzeba winowajcê ¶cigaæ o pokrycie szkód i ka¿dy z nas ma tê ¶wiadomo¶æ i na takie okoliczno¶ci siê ubezpiecza. Naprawdê szkoda na ten temat dyskutowaæ.

Zasady zosta³y przypomniane i ka¿dy ma siê do nich stosowaæ, a je¿eli komu¶ co¶ siê przydarzy to za to odpowie i pokryje szkody.
S³awek
------------------------
DX6i - 2.4GHz
EXTRA 330S, Moth Minor 1:8, P-51D (Micro), Moth Minor 1:5, Klemm KL-35D
Combat ESA: MIG-3, KI-61, Fokker DVII, Ki-94, P-51
Na warsztacie: Moth Minor 1:4
 
AQUARIUS
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 12.06.2015 08:15
Awatar

Moderator


Postów: 1746
Data rejestracji: 07.10.08

Je¿eli torba wysypanych cukierków o ma³o nie zabi³a dwóch motolotniarzy to styropianowa cesna mo¿e narobiæ równie¿ powa¿nych szkód. Tu nie chodzi o bicie piany tylko o to czy w pewnym momencie Dyrekcja zamknie bramkê i powie spier... do parku panowie - bez wzglêdu na to czy kto¶ bêdzie lata³ tam gdzie nie powinien czy nie. Z naszej grupy jestem cz³onkiem AZM chyba najd³u¿ej i uwierzcie mi, ¿e na naszym lotnisku sprawy bezpieczeñstwa nie podlegaj± dyskusji.

Ja jestem za tym, ¿eby w pobli¿u naszego miejsca zrobiæ tablicê z zasadami u¿ytkowania l±dowiska modelarskiego - mo¿e na wyrost ale zawsze to bêdzie jakie¶ ostrze¿enie. To ¿e kto¶ trochê potrafi wystartowaæ i trochê wyl±dowaæ styropianowym modelem nie znaczy, ¿e zna zasady korzystania z lotniska-wtedy powinien albo odsun±æ siê g³êbiej albo lataæ w obecno¶ci kogo¶ bardziej do¶wiadczonego.

Powa¿nie poddajê pod zastanowienie temat takiej tablicy - my¶lê, ¿e w momencie przesuwania l±dowiska (ze wzglêdu na sprzeda¿ czê¶ci dzia³ki) mo¿na by takie co¶ postawiæ i przy okazji odremontowaæ trochê stó³... Wtedy jak co¶ siê stanie to winowajca nie bêdzie móg³ powiedzieæ, ze nie wiedzia³, a my bêdziemy kryci.
Edytowane przez AQUARIUS dnia 12.06.2015 08:18
"Gdybym mia³ wybraæ, wola³bym ptaki ni¿ samoloty "
C. Lindberg
 
robloz
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 12.06.2015 08:39
Awatar

Moderator


Postów: 2366
Data rejestracji: 19.05.08

Popieram, z drugiej strony to po zamkniêciu wjazdu takich osób praktycznie nie bêdzie, a je¶li siê zjawi to z kim¶ kto wie gdzie lataæ. Postawienie tablicy jednak nie zaszkodzi.
Robert

Taranis-2.4Ghz
combat- Me 110 . P 40. "zero"
Makiety -Fly Baby.
Budowa- Zlin Z 37 Cmelak.
 
SlavikS
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 12.06.2015 08:53
Awatar

Administrator


Postów: 2229
Data rejestracji: 20.05.08

Dla mnie te¿ sprawy bezpieczeñstwa nie podlegaj± dyskusji. Przeciwko tablicy nic nie mam - nie zaszkodzi. Brama w sobotê zostanie zamkniêta.
S³awek
------------------------
DX6i - 2.4GHz
EXTRA 330S, Moth Minor 1:8, P-51D (Micro), Moth Minor 1:5, Klemm KL-35D
Combat ESA: MIG-3, KI-61, Fokker DVII, Ki-94, P-51
Na warsztacie: Moth Minor 1:4
 
Piotr K
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 12.06.2015 10:33
Awatar

modelarz


Postów: 293
Data rejestracji: 23.10.10

ok jak bêdziemy otwieraæ bramê?tzn chodzi mi o to czy bêdzie zamykana na k³ódkê czy jako¶ inaczej?
Edytowane przez Piotr K dnia 12.06.2015 10:36
Piotr Kubiak
 
robloz
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 12.06.2015 10:44
Awatar

Moderator


Postów: 2366
Data rejestracji: 19.05.08

. Legitymacje drukowane s± na kartach zbli¿eniowych, które docelowo bêd± otwieraæ zamek bramy wjazdowej na nasze pole lotów.


Do zamka muszê wprowadziæ karty uprawnione do jego otwierania (legitymacje AZM)

Edytowane przez robloz dnia 12.06.2015 10:48
Robert

Taranis-2.4Ghz
combat- Me 110 . P 40. "zero"
Makiety -Fly Baby.
Budowa- Zlin Z 37 Cmelak.
 
Piotr K
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 12.06.2015 10:50
Awatar

modelarz


Postów: 293
Data rejestracji: 23.10.10

Ok legitymacjê AZM mam tylko nie widzê na niej ¿adnego paska magnetycznego ani chip-a
Piotr Kubiak
 
SlavikS
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 12.06.2015 10:56
Awatar

Administrator


Postów: 2229
Data rejestracji: 20.05.08

Karta zbli¿eniowa ma wszystko zatopione w ¶rodku i na zewn±trz nic nie widaæ Smile
Do czasu wprowadzenia kart bêd± dodatkowo PIN'y do wstukania z klawiatury zamka.
Edytowane przez SlavikS dnia 12.06.2015 10:57
S³awek
------------------------
DX6i - 2.4GHz
EXTRA 330S, Moth Minor 1:8, P-51D (Micro), Moth Minor 1:5, Klemm KL-35D
Combat ESA: MIG-3, KI-61, Fokker DVII, Ki-94, P-51
Na warsztacie: Moth Minor 1:4
 
Piotr K
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 12.06.2015 10:57
Awatar

modelarz


Postów: 293
Data rejestracji: 23.10.10

A takie "czary mary" to okSmile

Piotr Kubiak
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Zasady korzystania z lotniska AZM Wa¿ne dokumenty 1 24.08.2010 14:35
Ruszy budowa lotniska! Inne 4 31.03.2009 08:40
statystyka