Zobacz temat
RC P這ck :: Modele RC :: Zawody RC
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 go嗆(ci)
 Drukuj temat
Propozycje zmian regulaminu klasy F4-HP
India
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 18.10.2016 18:40
Awatar

modelarz

Post闚: 93
Data rejestracji: 04.09.08

Panowie, ide klasy F4-HP by這 sk這nienie wi瘯szej liczby modelarzy do zabawy z zawodami.
Mia這 u豉twi decyzj o starcie w klasach FAI.
Nikt nie mia zamiaru nie premiowa tworzenia modeli od podstaw zbudowanych.
Mia豉 to by furtka do startu z modelem gotowym.
Nie zawsze model z zestawu jest prosty i b喚dny wymiarowo i co wtedy??
Na uwa積ym przeczytaniu regulaminu i dobrym wyborze modelu mo積a zdoby ca趾iem sporo punkt闚.
Dlatego te premia za model robiony od podstaw, to co widz na zawodach to potwierdza.
Tak du篡 udzia modeli robionych od podstaw jest baaardzo mi陰 niespodziank w klasie, kt鏎a mia豉 do tego zach璚a.
Sukces闚 w dalszych startach i pozosta貫 klasy F4 na Was czekaj.
Trzymam kciuki.
--
S豉wek

krzysiek11
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 27.10.2016 16:07
Awatar

modelarz

Post闚: 70
Data rejestracji: 27.09.14

Po dok豉dnym przeczytaniu tematu zgadzam si S豉wku z tob oraz kolegami ,s to moje pierwsze kroki w makietach wiec my郵 ze b璠 si dobrze bawi w ko鎍u to oto chodzi o dobr zabaw a im nas wi璚ej tym fajniej !!

(a co do corsa瘸 to pora磬aSad jaki czas temu zdoby貫m plany firmy Top Flite i zacz掖em powoli budowSmile, po przeczytaniu tematu postanowi貫m sprawdzi plany z rzutami,powi瘯szy貫m ruty modelu do odpowiedniej wielko軼i i ku mojemu zdziwieniu okaza這 si ze plany nie s w skali 1:5 a ok 1:5,5Frown ale to nie problem ,problemem s du瞠 r騜nice w kszta速ach i projekt wyl康owa g喚boko na pulceAngry corsa mnie osobi軼ie fascynuje Grin dlatego go kiedy wybra貫m a co dalej z nim nie mam pomys逝 jako straci貫m ch璚i na przer鏏ki ale kto wie ?????)Grin
Edytowane przez krzysiek11 dnia 27.10.2016 16:09

Marek Hlebowicz
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 15.11.2016 13:34
modelarz

Post闚: 3
Data rejestracji: 10.11.15

Zosta貫m wywo豉ny do odpowiedzi, wi璚 jestem Smile
Zmiany regulaminowe wprowadzone w zesz造m roku, wed逝g mnie i moich koleg闚 przynios造 spodziewany efekt. Ju przy dyskusji nad tegorocznym regulaminem sugerowa貫m zmian wsp馧czynnik闚 za statyk - wtedy nie przesz這. Tak jak Koledzy wspominaj - idea kt鏎a leg豉 u podstaw wymy郵onej przez nas klasy mia豉 na celu zach璚enie modelarzy do startu w zawodach i przygotowanie ich do start闚 w klasa FAI. I to si powoli dzieje (wiem przynajmniej o jednym, kt鏎y ju spr鏏owa).
Pomys zmiany wsp馧czynnik闚 wed逝g mnie jest jak najbardziej s逝szny - zach璚i wi瘯sza liczb modelarzy do start闚 i... do waloryzacji "pude趾owych" zestaw闚, kt鏎a obecnie jest po prostu nieop豉calna. Podobnie ze zmniejszeniem bonusu za samodzielnie wykonanie modelu - model samodzielnie wykonany (pod plany) ju z g鏎y ma przewag nad modelami z pude貫k. Przyk豉dem niech b璠 modele S豉wka, Roberta, czy modele z wodnosaolot闚 - prosty Osprey z du膨 punktacj.
Mamy zach璚i modelarzy do latania - do 豉dnego latania! Ch耩 do budowy modelu od podstaw przyjdzie sama, pod warunkiem, 瞠 wci庵niemy "lataj帷ych za stodo陰" do rywalizacji. Tak wi璚 jest za zmian wsp馧czynnik闚.
Natomiast jestem przeciwny "normalizacji" - zabije ona wsp馧zawodnictwo, zw豉szcza w lotach. Po pierwsze zredukuje liczb zawodnik闚 startuj帷ych w trzecich kolejkach, a po drugie mo瞠 doj嗆 do sytuacji, gdy zawodnik wykona dwa przeci皻ne loty, a wygra trzeci (bo np. przestanie wia) i mocno (matematycznie) awansuje przeskakuj帷 koleg闚 lataj帷ych systematycznie.

Podsumowuj帷:
Zmiana wsp馧czynnik闚 K - TAKOK
Zmiana bonus闚 - TAK OK
Normalizacja - NIE Shock

SlavikS
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 16.11.2016 10:46
Awatar

Administrator

Post闚: 1729
Data rejestracji: 20.05.08

Marek,
Dzi瘯i za g這s w dyskusji.
Jakby jeszcze doprecyzowa finalne stanowisko:
- wsp馧czynniki K zgodnie z propozycj Pana Stanis豉wa?
- bonusy zgodnie z propozycj Pana Stanis豉wa czy ca趾owicie do likwidacji?
sprawa normalizacji nie budzi w徠pliwo軼i Smile
S豉wek
------------------------
DX6i - 2.4GHz
EXTRA 330S, Moth Minor 1:8, P-51D (Micro), Moth Minor 1:5, Klemm KL-35D
Combat ESA: MIG-3, KI-61, Fokker DVII, Ki-94, P-51
Na warsztacie: Moth Minor 1:4

SlavikS
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 30.11.2016 20:27
Awatar

Administrator

No to鄉y se popisali, a tw鏎cy klasy F4H-P podj瘭i decyzje - nie bedzie kabaretu, bedzie ch鏎 Pfft
W zwi您ku z powy窺zym og豉szam co nast瘼uje:

Zmiany w regulaminie klasy F4H-P na sezon 2017+

Ocena statyczna:
1. Dok豉dno嗆 odwzorowania
- widok z boku zmiana K=5 na K=4
- widok z przodu zmiana K=5 na K=4
- widok z g鏎y (do逝) zmiana K=5 na K=4
2. Kolorystyka zmiana K=4 na K=7

Premia za budow modelu od podstaw zostaje zmniejszona z 30% do 20%. Pozosta貫 premie zostaj skasowane.

Normalizacji punktacji w stosunku do zwyci瞛cy oceny statycznej i danej kolejki lot闚 nie b璠zie.

Zaktualizowany regulamin tu:
http://www.rcploc...page_id=33
Edytowane przez SlavikS dnia 30.11.2016 23:53
S豉wek
------------------------
DX6i - 2.4GHz

krzysiek11
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 13.01.2017 18:23
Awatar

modelarz

Post闚: 70
Data rejestracji: 27.09.14

Koledzy mam pytanie, jak wygl康a sprawa z modelem z zestawu do kt鏎ego nie mog znale潭 identycznych plan闚 kolorystycznych o kolorowych zdj璚iach nawet nie wspomnSad mo積a takim modelem startowaco ?

robloz
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 13.01.2017 19:47
Awatar

Moderator

Post闚: 1717
Data rejestracji: 19.05.08

Model musi wygl康a jak na zdj璚iu ( min. 1 zdj璚ie, 3-max.)
Fotografie mog by zast徙ione opisem malowania lub oznakowania z og鏊nodost瘼nych publikacji. Brak tego to 0 za kolorystyk.
Ale lata mo瞠sz.
Pozostaje zwaloryzowa zestaw. Nieraz wystarczy troch folii przylepnej. Dobre i kilka punkt闚, tym bardziej, 瞠 kolorystyka teraz mocno "posz豉 w g鏎".

Do lot闚 nie jest dopuszczony model kt鏎y uzyska 0 w ocenie w jednym z rzut闚.
Ale na wszelki wypadek niech potwierdzi S豉wek.

W ostatnim Przegl康zie Modelarski s aktualne przepisy dla F4H-P.
Jak nie kupisz mog zeskanowa.
Edytowane przez robloz dnia 13.01.2017 20:06
Robert

Taranis-2.4Ghz
combat- Me 110 . P 40.
Makiety -Fly Baby.
Budowa- Zlin Z 37 Cmelak.

SlavikS
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 13.01.2017 22:19
Awatar

Administrator

Tak jak Robert pisze. To zawody makiet, wi璚 model musi jakie wymagania spe軟ia 瞠by uzna go za makiet. Jak nie b璠ziesz mia fotek albo opisu malowania to Ci wyzeruj punkty za kolorystyk i oznakowanie. Lata mo瞠sz pod warunkiem, 瞠 ka盥y z rzut闚 b璠zie oceniony powy瞠j 0 przynajmniej przez jednego s璠ziego. Niestety taki model trzeba zwaloryzowa samodzielnie, o ile jest to mo磧iwe i sensowne ekonomicznie. Wrzu fotki modelu na forum to mo瞠 kto co w swoich zasobach ma i Ci pomo瞠.
Aktualne przepisy s na naszej stronie, wi璚 chyba nie ma co skanowa Wink
Edytowane przez SlavikS dnia 13.01.2017 22:24
S豉wek
------------------------
DX6i - 2.4GHz

SlavikS
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 01.08.2017 15:31
Awatar

Administrator

Na stronie https://rcmodel.p... pojawi造 si rozwa瘸nia Pana Stanis豉wa odno郾ie standaryzacji punktacji w zawodach F4H-P. Mo積a te odda g這s w ankiecie pod artyku貫m - zach璚am do lektury i wyra瞠nia swojej opinii w temacie.
S豉wek
------------------------
DX6i - 2.4GHz

robloz
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 01.08.2017 16:22
Awatar

Moderator

Post闚: 1717
Data rejestracji: 19.05.08

I po co te zmiany? co ?
Robert

Taranis-2.4Ghz
combat- Me 110 . P 40.
Makiety -Fly Baby.
Budowa- Zlin Z 37 Cmelak.

SlavikS
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 02.08.2017 07:38
Awatar

Administrator

Ja ju wcze郾iej wyrazi貫m swoj opini na temat normalizacji i ona si nie zmieni豉 - wg mnie nie ma to wi瘯szego sensu, a argumentacja za wprowadzeniem takiego rozwi您ania jest co najmniej w徠pliwa.
S豉wek
------------------------
DX6i - 2.4GHz

India
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 02.08.2017 07:55
Awatar

modelarz

Kategoria F4-HP mia豉 by zabaw i przedszkolem dla H. A teraz robi si walk o mistrzostwo 鈍iata.
Regulamin powinien by maksymalnie uproszczonym dla klasy H o tyle. A tworzy go powinni startuj帷y w tej klasie (g堯wnie).
Ale ja ju si nie znam...
--
S豉wek

nats
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 04.08.2017 21:12
modelarz

Post闚: 4
Data rejestracji: 22.02.16

Istot "standaryzacji" jest zmiana odniesienia wynik闚 zawodnik闚: w obecnym systemie wynik (w tym najlepszego) por闚nywany jest do idea逝 regulaminowego, w nowym najlepszy otrzymuje 1000 pkt a reszta por闚nywana jest do niego. Lepiej uwypukla to r騜nice poziomu dziel帷e poszczeg鏊nych zawodnik闚. Taka zasada obowi您uje w innych dyscyplinach, np w sporcie szybowcowym.
HP to pole do鈍iadcze - czemu nie da szansy tym zmianom cho熲y na jeden sezon? Apropos rozstrzygni璚ia w dw鏂h kolejkach -
zdecydowany lider i w obecnym systemie nie musi lecie trzeciego programu.
Pozdrawiam,
js

India
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 06.08.2017 12:39
Awatar

modelarz

To napisa貫m, 瞠 si nie znam..
A ch耩 po獞iczenia zmian regulaminu dla np. H mo瞠 poskutkowa zniech璚eniem do HP. A by這 by szkoda, bo si jako rozwija.
Co do standaryzacji w szybowcach, jest niewielu, kt鏎zy s w stanie prawid這wo obliczy sw鎩 wynik..
I dlatego decyzja powinna nale瞠 do czynnych zawodnik闚, dzia豉cze mog to moocno zepsu.
--
S豉wek

Przeskocz do forum: