Zobacz temat
RC P這ck :: Wie軼i z kraju i zagranicy :: Modelarskie
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 go嗆(ci)
 Drukuj temat
Aerografy -ABC-rc
lesiu7
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 12.10.2017 13:39
Awatar

modelarz

Post闚: 286
Data rejestracji: 15.11.14

Witam - pojawi造 si w abc rc takie tanie aerografy - u篡wa kto takich ?? jakie opinie ??
Je瞠li bym kupowa - na co zwr鏂i uwag - z jak dysz model wybra ??

https://abc-rc.pl...ski-tg-138
https://abc-rc.pl...ski-tg-138

A ten kompresorek by豚y wystarczaj帷y ?

https://abc-rc.pl...-aerografu

SlavikS
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 12.10.2017 14:45
Awatar

Administrator

Post闚: 1742
Data rejestracji: 20.05.08

Jak nie chcesz si denerwowa podczas malowania to nawet na to nie patrz Wink
Nie ma jak normalny, nawet tani, kompresor ze zbiornikiem powietrza i regulacj ci郾ienia wyj軼iowego + aerograf z regulacj podawanej farby i powietrza pod jednym palcem - co takiego: https://tooles.pl...o_919.html
Do malowania aerografem potrzebny jest spory wydatek powietrza i taka b寮zina jak ten kompresorek z linku tego nie zapewni - no chyba, 瞠 wod b璠ziesz malowa Wink Jak masz warunki (warsztat gdzie mo瞠sz poha豉sowa) to nawet si nie zastanawiaj. Jak Ci wpadnie w 豉pki agregat od lod闚ki to masz w豉郾ie taki kompresorek Smile

Za te same pieni康ze masz dobry aerograf na AE: https://www.aliex...39764.html
Edytowane przez SlavikS dnia 12.10.2017 14:48
S豉wek
------------------------
DX6i - 2.4GHz
EXTRA 330S, Moth Minor 1:8, P-51D (Micro), Moth Minor 1:5, Klemm KL-35D
Combat ESA: MIG-3, KI-61, Fokker DVII, Ki-94, P-51
Na warsztacie: Moth Minor 1:4

robloz
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 12.10.2017 16:36
Awatar

Moderator

Post闚: 1729
Data rejestracji: 19.05.08

Mia貫m kiedy cos podobnego, pora磬a, chyba za tak jak pisal S豉wek malujesz wod i modele 1:72.
Teraz mam kompresor z dw鏂h agregat闚 lodowkowych butli od gazu 10kg., maly pistolet lakierniczy i ci郾ienie do 3 atm.
Mog malowa nawet w nocy i go nie s造cha. GrinOK:
Robert

Taranis-2.4Ghz
combat- Me 110 . P 40.
Makiety -Fly Baby.
Budowa- Zlin Z 37 Cmelak.

lesiu7
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 12.10.2017 19:53
Awatar

modelarz

Dzi瘯i za rady - my郵, 瞠 moi s御iedzi prze篡li by ma造 kompresorek "lod闚kowy"Smile
Edytowane przez lesiu7 dnia 12.10.2017 19:53

AQUARIUS
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 13.10.2017 10:14
Awatar

modelarz

Post闚: 1308
Data rejestracji: 07.10.08

Zale篡 co chcesz malowa. Te aerografy z link闚 S豉wka s w豉郾ie do ma造ch modeli i moim zdaniem do RC si nie nadaj. Bardziej do precyzyjnych malowa i to dosy rzadk farb, i najlepiej rozpuszczalnikow a nie wodn (np. malowanie wodn Pactr to m瘯a...).

Te kt鏎e pokaza貫 wcale nie s z貫 (a nawet jak na swoj cen bardzo dobre), ale:
- do wi瘯szych powierzchni, kt鏎e zazwyczaj i tak si maluje cz窷ciowo maskowane i przy szablonach. Np. pokrycie ca貫go modelu rozp. ok. 130 cm dwusk豉dnikow farb w celu zabezpieczenia przed paliwem - spr鏏uj to zrobi ma造m aerografem...
- nie posiadaj regulacji podawanej mieszanki - jak w spraju wciskasz i leci.
- niestety zwyk造 lod闚kowiec tych aerograf闚 nie zasili - sprawdzi貫m. Mo瞠 podw鎩ny, ale to ju si robi koszty no i instalacja elektryczna musi by solidna przy rozruchu dw鏂h t這kowych kompresor闚.

Za to:
- maj spory zbiornik (czego przy precyzyjnych aerografach si nie stosuje)
- wi瘯sza wygoda u篡tkowania, zw豉szcza czyszczenie - ten z twojego linku wystarczy przela rozpuszczalnikiem i przedmucha, precyzyjne aerografy s pod tym wzgl璠em bardziej wymagaj帷e. W豉軼iwie to g堯wnie si je czy軼i i reguluje ni malujeAngry Tak wi璚 je郵i kupisz aerograf precyzyjny, to kup r闚nie, ten kt鏎y pokaza貫 - sam si zdziwisz jak si przyda.

Co do kompresora:
Ten 鄴速y kompresorek , kt鏎y pokaza貫 jest zdaje si membranowy, a to s urz康zenia raczej do inhalacji ni do malowania -nie to ci郾ienie. I wcale nie s ciche.
Je郵i mo瞠sz ha豉sowa kub normalny kompresor 24 litry i pomaluje wszystko i wszystkim (tzn. w sensie modelarskimSmile). Je郵i nie, to proponuj zainwestowa w kompresorek typowy dla aerograf闚 ze zbiornikiem, automatem do wy陰czania i reduktorem, mo積a znale潭 takie dwut這kowe.
Edytowane przez AQUARIUS dnia 13.10.2017 10:33
"Gdybym mia wybra, wola豚ym ptaki ni samoloty "
C. Lindberg

SlavikS
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 13.10.2017 15:14
Awatar

Administrator

Post闚: 1742
Data rejestracji: 20.05.08

Nic doda, nic uj望 Smile
Kolega pyta o aerograf, wi璚 poda貫m aerograf - nie wiem czy chce nim ca造 model malowa Wink Ja u篡wam tego maluszka do malowania oznacze - do tego si nadaje, cho w hardcorowych czasach zdarzy這 mi si nim pomalowa ca造 model - ma造 Moth tak by malowany Wink Do malowania modelu mam ma造 pistolet lakierniczy - lakiernicy m闚i na to "zaprawkowy" z regulacj rozpylanej wi您ki i ilo軼i podawanej farby.
S豉wek
------------------------
DX6i - 2.4GHz
EXTRA 330S, Moth Minor 1:8, P-51D (Micro), Moth Minor 1:5, Klemm KL-35D
Combat ESA: MIG-3, KI-61, Fokker DVII, Ki-94, P-51
Na warsztacie: Moth Minor 1:4

AQUARIUS
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 13.10.2017 15:54
Awatar

modelarz

Te mam ten zaprawkowy (taki za 5 dych) jego g堯wna zaleta - maluje Smile. Mam te ten aerograf z Twojego S豉wek linku - to s pono dobre podr鏏ki japo雟kiej Iwaty, kupi貫m par miech闚 temu i jeszcze nie u篡wa貫m. Ale zak豉dam, 瞠 dzia豉. No i dwa ruskie aerografy jeden wci捫 do sprzedania jakby kto reflektowa, cho nie s康z Wink
Du瞠 model te da si malowa aerografem(szturmowiki tak malowa貫m), ale je郵i si to robi rozpuszczalnikowym lakierem i w pomieszczeniu to trzeba si liczy z wizyt na ojomie a potem na oddziale p逝cnym.
Edytowane przez AQUARIUS dnia 13.10.2017 15:57
C. Lindberg

robloz
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 14.10.2017 09:33
Awatar

Moderator

Post闚: 1729
Data rejestracji: 19.05.08

M鎩 kompresorek Grin

images82.fotosik.pl/856/f72a1e7d0404b0a2m.jpg

Maluj tym (troch brudne, ale jak si nie wyczy軼i od razu to tak si ma Frown )

images81.fotosik.pl/854/3dda5fcfffb6580fm.jpg

Malowa貫m tym sprz皻em wszystkie dotychczasowe makiety.

Robert

Taranis-2.4Ghz
combat- Me 110 . P 40.
Makiety -Fly Baby.
Budowa- Zlin Z 37 Cmelak.

lesiu7
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 14.10.2017 18:23
Awatar

modelarz

Bardzo dzi瘯uj za pomoc. Niestety to co Piszecie i to co mam ( ciasna kanciapa bez wentylacji) jak zwykle sprowadza mnie na ziemie .... . Troch szkoda mi pieni璠zy na foli i tak sobie my郵a貫m, 瞠 jak ju ca貫 samoloty zaczynam robi balsiane - to mo積a by je po prostu prysn望 farbk, oczywi軼ie po u wcze郾iejszym zalaminowaniu i.t.d.
Edytowane przez lesiu7 dnia 14.10.2017 18:23

AQUARIUS
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 15.10.2017 01:00
Awatar

modelarz

Bez przesady. Te mam kanciape (teraz nawet i tego nie) i jako dawa貫m rade zaerografami itd. Zainwestowa貫m nawet w kompresor blacl& decker, kt鏎y w豉軼iwie stoi nieu篡wany. Jak sie nie da kompresorem to pi瘯nie si maluje wa貫czkiem i wodnymi emaliami. Cicho, r闚no i nie 鄉ierdzi.
C. Lindberg

Przeskocz do forum:
statystyka