Zobacz temat
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Oklejanie japonką - zwichrowane stateczniki
AQUARIUS
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 23.11.2017 10:54
Awatar

Moderator


Postów: 1746
Data rejestracji: 07.10.08

Szybkie pytanko. Okleiłem ostatnio japonką na cellon (właściwie to lakier nitro Vidaron) stateczniki do niewielkiego modelu. Wszystko niby było jak trzeba, łącznie z kilkudniowym sezonowaniem na desce. Po tych kilku dniach zdjęte z deski, położone do pudełka i... poskręcały się dosyć mocno! Można to jakoś, odkręcić??? Japonka ma ok. 16g/m2, po oklejeniu cellonowane 2 razy mieszanką lakier+aceton techniczny 50/50. Stateczniki są niewielkie kilka i kilkanaście cm - to model orzeszka. Miałem się brać za oklejanie skrzydeł, ale w tej sytuacji wolę się podpytać, zeby nie spaprać.
"Gdybym miał wybrać, wolałbym ptaki niż samoloty "
C. Lindberg
 
Grifon
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 25.11.2017 17:25
Awatar

modelarz


Postów: 74
Data rejestracji: 27.09.17

I jak , poradziłeś sobie?
Z tego co gdzieś kiedyś widziałem to ci od orzeszków najpierw cellonuja wstepnie na ramię papier a resztę na modelu.
Tutaj masz tylko wspomniane o tym, temat o DH 83 Fox Moth
http://www.ffscal...page2l.htm
 
AQUARIUS
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 27.11.2017 15:06
Awatar

Moderator


Postów: 1746
Data rejestracji: 07.10.08

No właśnie buduję model z tutoriala z tej stronySmile (generalnie ta stronka jest świetna!) - Comper Swift. Jak znajdę chwilkę to wrzucę relację. A stateczniki mocno zwilżę acetonem trochę powyginam i przymocuję na sztywno na dłuższy czas do deski - może coś pomoże choć nie sądzę.
"Gdybym miał wybrać, wolałbym ptaki niż samoloty "
C. Lindberg
 
lesiu7
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 27.11.2017 15:42
Awatar

modelarz


Postów: 348
Data rejestracji: 15.11.14

Fajnie wyglądają -powodzenia w budowie.
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Jak wyprostować zwichrowane skrzydła?? Technika w samolotach RC 5 31.03.2011 10:16
statystyka