Zobacz temat
RC P³ock :: Wie¶ci z kraju i zagranicy :: Inne
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 go¶æ(ci)
 Drukuj temat
Instruktor do modelarni
stawoj
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 04.08.2009 10:10
modelarz


Postów: 1361
Data rejestracji: 18.05.08

Dosta³em informacjê od Dyrekcji AZM , ¿e bêdzie wolne do objêcia stanowisko instruktora modelarskiego w modelarni na Podolszycach. Informacji o wszystkich warunkach i szczegó³ach zapewne udzieli S³awomir Adamkowski (India). Pro¶ba aby t± informacjê rozpowszechniaæ w¶ród wszystkich naszych kolegów modelarzy oraz swoich znajomych.
Je¿eli macie ju¿ jakie¶ propozycjê to proszê rozwijac temat.
 
AQUARIUS
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 04.08.2009 10:37
Awatar

Moderator


Postów: 1749
Data rejestracji: 07.10.08

Do bycia instruktorem upowa¿nia niniejszy kurshttp://lotniczapo...rstwa-,905. Warunki uczestnictwa w nim s± raczej ciê¿kie do spe³nienia przynajmniej dla mnie..

Nie bardzo rozumiem punkt 2:
"b. Osób z wykszta³ceniem wy¿szym lub ¶rednim uprawiaj±cych sportowe modelarstwo lotnicze i kosmiczne (posiadaj±cych min. II klasê sportow±), i/lub prowadz±cych (lub zamierzaj±cych prowadziæ) zajêcia modelarskie z dzieæmi i m³odzie¿±."

Czy ta II klasa jest konieczna czy nie?
Edytowane przez AQUARIUS dnia 04.08.2009 10:40
 
lopez 16
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 04.08.2009 10:41
Awatar

modelarz


Postów: 629
Data rejestracji: 04.09.08

uuuuu pan Krzysiek zrezygnowa³ i gdzie ja bêde teraz kleiæ modeleFrown có¿ mówi sie trudno
Edge 2.20 - w budowie
Xeno multiplex
Flamingo
Hydroboat
 
AQUARIUS
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 04.08.2009 11:10
Awatar

Moderator


Postów: 1749
Data rejestracji: 07.10.08

http://pfmrc.eu/v...p;start=15

Tu jest poruszany temat zaka³dania modelarni - jak sie okazuje jest to bardzo trudne. Tak wiêc je¶li modelarnia na podolszycach przestanie istnieæ to bêdzie ciê¿ko j powo³ac do ¿ycia ponownie. Chcia³bym pomóc , ale jak? - czy mo¿na sobie jaki¶ papier dot. wykszta³cenia pedagogicznego "za³atwiæ", mo¿e jaki¶ kurs?
 
stawoj
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 28.08.2009 08:34
modelarz


Postów: 1361
Data rejestracji: 18.05.08

Od¶wie¿am temat. Dosta³em informacje, aby nie braæ pod uwagê kryteriów , które s± teoretycznie potrzebne do objêcia stanowiska instruktora modelarskiego. Nasze warunki oraz czas na to po prostu nie pozwalaj±. je¿eli kto¶ jest zainteresowany lub chce dowiedzieæ siê wiêcej szczegó³ów, to proszê kontaktowaæ siê z Dyrektorek S³awomirem Adamkowskim . Temat pilny !
 
Marcin Sikorski
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 28.08.2009 11:41
Awatar

modelarz


Postów: 7
Data rejestracji: 08.09.08

Mo¿e Pan Wojciech Krzywiñski móg³ by byæ instruktorem na Podolszycach. Tym bardziej, ¿e sprawy modelarni w Spó³dzielczym Domu Kultury uk³adaj± siê pod znakiem zapytania.
Pozdrawiam.
 
lopez 16
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 28.08.2009 12:56
Awatar

modelarz


Postów: 629
Data rejestracji: 04.09.08

To teraz modelarnia na podolszycach stanie siê modelarni± z rakietami czyli niebêdzie po co chodziæ ,ale lepiej jak kto¶ wogóle bêdzie (dla ma³ych dzieciaków) ni¿ jak ma zostaæ zamkniêta stary instruktor siê ¿eni wiec czasu ju¿ niema na modele Smile
Edge 2.20 - w budowie
Xeno multiplex
Flamingo
Hydroboat
 
SlavikS
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 28.08.2009 13:51
Awatar

Administrator


Postów: 2230
Data rejestracji: 20.05.08

A mo¿e by siê da³o prowadziæ tak± modelarniê grupowo?
Tak mi przelecia³o przez my¶l. W kilka osób nie by³oby takiego obci±¿enia i obowi±zku - na zasadzie jak ch³opaki maj± cieciówki w blaszaku. Oczywi¶cie zajêcia to nie cieciowanie i trochê pojêcia o pracach rêcznych trzeba mieæ, ale jak nikt siê nie znajdzie to mo¿e jaki¶ pomys³ jest. Nie wiem tylko czy to jest mo¿liwe.
S³awek
------------------------
DX6i - 2.4GHz
EXTRA 330S, Moth Minor 1:8, P-51D (Micro), Moth Minor 1:5, Klemm KL-35D
Combat ESA: MIG-3, KI-61, Fokker DVII, Ki-94, P-51
Na warsztacie: Moth Minor 1:4
 
stawoj
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 28.08.2009 14:29
modelarz


Postów: 1361
Data rejestracji: 18.05.08

Nie d³ugo bêdzie ¶wiêto latawców i bêda rywalizowaæ ze sob± szko³y, mo¿e by porozmawiaæ z opiekunami tych grup czy nie byli by zainteresowani prowadziæ modelarni ?

Wojtek jak my poprowadzimy ¶wiêto balonów i larawcy to nied³ugo wlepi± na MP.
Edytowane przez private9 dnia 30.08.2009 01:20
 
Grabos
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 29.08.2009 18:37
Awatar

modelarz


Postów: 320
Data rejestracji: 19.05.08

Ja bym bardzo chêtnie obj±³ prowadzenie modelarni bo mam pewne do¶wiadczenie ale to dosyæ du¿y obowi±zek utrzymaæ taka modelarnie
Bez ta¶my i tak nie poleci...
 
lopez 16
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 29.08.2009 19:47
Awatar

modelarz


Postów: 629
Data rejestracji: 04.09.08

popieram w 100%Roberta on naprawdê zna siê na ¿eczy Krzysztof Walecki przekaza³ mu chyba ca³± wiedze dotycz±c± budowania modeli no i ma podej¶cie do dzieciakówGrin
Edge 2.20 - w budowie
Xeno multiplex
Flamingo
Hydroboat
 
MARCIO
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 29.08.2009 20:04
modelarz


Postów: 123
Data rejestracji: 05.01.09

te¿ jestem za tym ¿eby Robert prowadzi³ modelarnie ale to ju¿ tylko nasze zdanie Adrian i trzeba mieæ czas na prowadzenie modelarni i pilnowaæ te wszystkie dzieciaki to jednak du¿o czasu zajmuje.
Cool
 
stawoj
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 29.08.2009 23:23
modelarz


Postów: 1361
Data rejestracji: 18.05.08

Ja równie¿ rêczê za Roberta, to bardzo zdolny modelarz, z wieloma pomys³ami a przede wszystkim, z du¿ymi chêciami.
 
adi593
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 30.08.2009 08:22
Awatar

modelarz


Postów: 87
Data rejestracji: 28.01.09

je¶li chodzi o roberta to oczywi¶cie ¿e siê nadaje na instruktora. Niech tylko zda wszystkie te kursy a je¶li chodzi o poparcie to napewno wszyscy Ciê poprzemy robertSmile
Pozdrawiam,
Adrian

http://picasaweb....ian.adi593
 
Grabos
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 30.08.2009 12:51
Awatar

modelarz


Postów: 320
Data rejestracji: 19.05.08

Dziêkuje za poparcie i zaufanie
LOPEZ 16 napisa³/a:
Krzysztof Walecki przekaza³ mu chyba ca³± wiedzê dotycz±c± budowania modeli

Mo¿e nie ca³a wiedzê ale du¿o czê¶æ.Budowa³em modele od podstaw takie jak gumówki halowe, rzutki halowe, trochê rakiet, modele klasy F1A, latawce a wiêc potrafi³ bym robiæ na pocz±tku z dzieciakami proste modele. Nie chwal±c siê ale by³em 2 razy na mistrzostwach Polski w Dêblinie ale jak wiadomo nikt nie jest doskona³y i nie posiada ca³ej wiedzy wiêc przy pomocy takich osób jak Marcin, S³awek uda³o by siê poprowadziæ taka modelarnie a nawet jak S³awek to napisa³ w kilka osób wtedy by by³o zawsze ³atwiej. Takie jest moje zdanie ale najlepiej jak by¶my siê spotkali z osobami zainteresowanymi w pomoc i prowadzenie modelarni jak i S³awkiem Adamkowskim i pomówili na ten temat.
Bez ta¶my i tak nie poleci...
 
stawoj
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 05.11.2009 14:55
modelarz


Postów: 1361
Data rejestracji: 18.05.08

Temat siê wyzerowa³, ¿e tak powiem i oferta na instruktora modelarni na podolszycach jest nadal aktualna i coraz bardziej pilna.
Edytowane przez stawoj dnia 05.11.2009 14:55
 
stawoj
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 16.11.2009 23:54
modelarz


Postów: 1361
Data rejestracji: 18.05.08

Panowie dzi¶ siê dowiedzia³em , ¿e Areoklub raczej zamyka modelarnie na Podolszycach bo nie bêdzie p³aciæ za pomieszczenie nie wykorzystywane. Rozmawia³em dzi¶ ze S³awomirem, ¿e ju¿ wiêcej na si³ê nie bêdzie prosi³ i z barku chêtnych zarz±d Aeroklubu oddaje pomieszczenie. Mo¿e, kto¶ ma jakie¶ jeszcze pomys³y lub mo¿e siê kto¶ jeszcze waha ?. Mo¿e kto¶ zna jakiego¶ nauczyciela prac technicznych ze szko³y lub znajomego, który pracuje z dzieæmi lub m³odzie¿± i taki temat by poci±gn±³. Mo¿e warto o tym podyskutowaæ ?
 
India
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 17.11.2009 08:06
Awatar

modelarz


Postów: 119
Data rejestracji: 04.09.08

Niestety, bez osoby chc±cej sie zaanga¿owaæ w funkcjonowanie modelarni, jej funkcjonowanie nie bêdzie mo¿liwe...
Mamy ograniczone mo¿liwo¶ci i utrzymywanie na si³ê modelarni bez instruktora mija siê z celem.
Je¶li który¶ z Kolegów jest zainteresowany, proszê o kontakt.
--
S³awek
 
AQUARIUS
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 17.11.2009 11:19
Awatar

Moderator


Postów: 1749
Data rejestracji: 07.10.08

A czy system instruktor-uczniowie jest jedynym mo¿liwym rozwi±zaniem? Bo je¶li tak to jest to moim zdaniem patowa sytuacja, która doprowadzi do zakniêcia placówki. Czy nie da³oby rady utrzymaæ modelarni, jako klubu, miejsca pracy modelarzy, ale niekoniecznie uczniów? Przynajmniej po³owa z nas boryka siê z miejscem do "modelarzenia" i z chêci± skorzysta³a by z mo¿liwo¶ci budowy modelu w bardziej obszernym pomieszczeniu (lub np. wstawienia maszyny do ciêcia cnc z po¿ytkiem dla ogó³u). W sumie jestesmy cz³onkami aeroklubu i sk³adki jakies p³acimy (a przynajmniej powinni¶my), dlaczego nie mieliby¶my móc skorzystac z modelarni. Czekanie a¿ siê zg³osi kto¶ na "instruktora" to jest jaka¶ paranoja. Zróbmy zebranie, sprawd¼my jakie s± koszty utzrymania takiej modelarni, napiszmy regulamin korzystania i korzystajmy. Ja jestem chêtny. A w miêdzyczasie mo¿naby jakies zajêcia "po cichu " i dla m³odych zorganizowaæ. Dlaczego w tym kraju mysli siê o modelarzach jak o rekrutach nastawionych na zdobywanie medali i szkolonych w pañstwowych placówkach wg komunistycznych programów?! A propo, S³awek czy mo¿esz okresliæ, ilu obecnie modelarnia ma cz³onków?
 
robloz
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 17.11.2009 12:35
Awatar

Moderator


Postów: 2369
Data rejestracji: 19.05.08

Mieæ takie pomieszczenie to dobra rzecz, by³oby gdzie trzymaæ modele i robiæ te wiêksze (mój sztukas ma wiêksze skrzyd³a ni¿ szeroko¶æ piwnicy). Tylko kwestia ile osób by z niego korzystalo. Ja i koledzy z Podola na pewno, a czy innym bêdzie siê chcia³o np. ze skarpy tu przyje¿dzaæ? Ale zebranie dobra mo¿na zrobiæ i obgadaæ temat.
Robert

Taranis-2.4Ghz
combat- Me 110 . P 40. "zero"
Makiety -Fly Baby.
Budowa- Zlin Z 37 Cmelak.
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
T³usta sobota na modelarni Umawiamy sie na latanie 4 17.02.2023 09:38
statystyka