Zobacz temat
RC P³ock :: Wie¶ci z kraju i zagranicy :: Inne
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 go¶æ(ci)
 Drukuj temat
Sk³adki cz³onkowskie na rok 2010
stawoj
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 14.12.2009 14:23
modelarz


Postów: 1361
Data rejestracji: 18.05.08

Dosta³em pocztê od naszego S³awka. Przekazuje dalej, bo to bardzo wa¿na informacja dla tych co ju¿ siê zapisali do AZM. Dotyczy sk³adek która ma wynosiæ 20 z³ na miesi±c od ka¿dego modelarza. Zwracam uwagê , ¿e nie jest to pomys³ AZM a Aeroklubu Polskiego a AZM musi siê do tych uchwa³ zastosowaæ. Chcia³bym aby ka¿dy zainteresowany napisa³ jakie jest jego zdanie bo ja nie chce wypowiadaæ siê za wszystkich. Byæ mo¿e dla kogo¶ taka sk³adka w jego przypadku bêdzie realna. Dla mnie nie jest i je¶li nic siê nie zmieni to na pewno rezygnuje. Jednak proszê o merytoryczna rozmowê bo mo¿e co¶ sensownego wymy¶limy razem.
Ps
To taki "prezent" pod choinkê dla wszystkich modelarzy od AP Smile


Nie wiem czy mia³e¶ okazjê poczytaæ o zje¼dzie, ale efekty s±.
Mo¿e wrzuæ co¶ takiego na stronê:
"Koledzy,
Po Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu AP zbyt dobrych wie¶ci nie ma.
To co uderza w nasz Aeroklub to ró¿nego rodzaju op³aty – z tym musimy sobie radziæ i nie jest to tematem tego posta.
To co dotyka wszystkich cz³onków Klubu , to skokowa podwy¿ka sk³adek miesiêcznie odprowadzanych do AP.
Skok z 5z³ na 20z³ nie jest tym nad czym wszyscy przejd± do porz±dku dziennego.
Do koñca roku 2009 obowi±zuje 5z³, sk³adki na rok 2010 Zarz±d AZM bêdzie ustala³ 17.
Nie mo¿emy siê spodziewaæ, ¿e sk³adka modelarska (doro¶li) bêdzie ni¿sza, ni¿ to co musimy odprowadziæ...
AP co¶ wspomina o legitymacjach, optymist± co do szybkiego za³atwienia tej sprawy nie jestem.
Decyzja jest po Waszej stronie, chêtni z osób które z³o¿y³y deklaracje, mog± uiszczaæ sk³adki za rok 2009- Pani Magda ma Wasze deklaracje i zak³ada karty cz³onkowskie.
Koledzy rezygnuj±cy- proszê o informacjê na ten temat.
To co sk³adki Wam gwarantuj±: prawo o decydowaniu o tym co na lotnisku siê dzieje (wybór cz³onków Zarz±du itp.), ustalanie regu³ obowi±zuj±cych , prawo do korzystania z lotniska.
To ostatnie jest mocno na wyrost, ale w koñcu dojdzie do wygrodzenia i ogrodzenia lotniska docelowego.
Jak widzicie, nie ukrywam , ¿e decyzja jest trudna i nie daje wy³±cznie korzy¶ci, wrêcz przeciwnie- daje du¿o obowi±zków i niestety wyrzeczeñ.
Pi³ka jest po Waszej stronie.
S³awek Adamkowski"

Edytowane przez stawoj dnia 14.12.2009 14:27
 
robloz
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 14.12.2009 14:32
Awatar

Moderator


Postów: 2369
Data rejestracji: 19.05.08

240 z³. na rok?!!! Komu¶ chyba samolot spad³ na g³owê. Jak sie nic nie zmieni to trzeba bêdzie chyba poszukaæ nowego lotniska.
Robert

Taranis-2.4Ghz
combat- Me 110 . P 40. "zero"
Makiety -Fly Baby.
Budowa- Zlin Z 37 Cmelak.
 
Piotrek B
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 14.12.2009 15:02
Awatar

modelarz


Postów: 1319
Data rejestracji: 12.08.09

¶miechSad
Nie biorê grawitacji na powa¿nie.
 
lopez 16
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 14.12.2009 15:08
Awatar

modelarz


Postów: 629
Data rejestracji: 04.09.08

O K...... Od jutra ³owiê ryby
Jak sie zapisywa³em to by³a mowa o 5 z³ jak bêdzie 20 to ja szukam innego lotniska bo o za du¿o jak na mnie hehe
W takiej opcji 20 z³ miesiêcznie ja wysiadam
Edytowane przez lopez 16 dnia 14.12.2009 15:13
Edge 2.20 - w budowie
Xeno multiplex
Flamingo
Hydroboat
 
India
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 14.12.2009 15:12
Awatar

modelarz


Postów: 119
Data rejestracji: 04.09.08

¦miech, ale dla nas przez ³zy....
Jak to siê odbije w pozosta³ych sekcjach, to oczywiste.....
--
S³awek
 
AQUARIUS
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 14.12.2009 15:31
Awatar

Moderator


Postów: 1749
Data rejestracji: 07.10.08

A ile wynosiæ bêdzie sk³adka dla pozostalych cz³onków Aeroklubu?
 
India
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 14.12.2009 16:00
Awatar

modelarz


Postów: 119
Data rejestracji: 04.09.08

Przeczytaj pocz±tek, 17 Zarz±d i podejmowanie decyzji.
W tej chwili nie wiem, to co do AP to mus, a dla AZM?
Czy stac nas na ca³kowite odpuszczenie tej czê¶ci?
Te¿ mam to do zap³aty, a tekst o krowie dotyczy mnie- co otym s±dzê powiedzia³em na NZD.
Moje osobiste- Q-wa itd.
--
S³awek
 
private9
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 14.12.2009 17:07
Awatar

modelarz


Postów: 948
Data rejestracji: 18.05.08

Witam, jak bêdzie trzeba to niestety bêdê p³aci³, zale¿y mi na miejscówce, bo jest idealna, a i mam nadziejê ¿e AZM pozwoli zorganizowaæ w przysz³ym roku zawody heli.
Niestety w AP pracuj± osoby z poprzedniego ustroju, a te co s± nowe to nabra³y nawyki od starych wyjadaczy, dlatego do koñca zastanawia³em siê nad zg³oszeniem zawodów do kalendarza AP. Po ch,.... to nam, jak my gartstka zapaleñców potrafimy zorganizowaæ lepsze imprezy ni¿ MP pod szyldem AP. Mam nadziejê ¿e jako¶ to rozwi±zemy i bêdziemy mogli siê spotykaæ na naszej miejscówce. Mo¿e wypiszmy siê z AZM i zarejestrujmy stowarzyszenie P³ockiej Grupy Modelarskiej, i wtedy Zarz±d AZM za niedu¿e sk³adkowe pieni±dze pozwoli nam pobawiæ siê na terenie AZM.
My heli blog: http://rcheliplock.blogspot.com//
 
stawoj
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 14.12.2009 17:18
modelarz


Postów: 1361
Data rejestracji: 18.05.08

private9 napisa³/a:
Mam nadziejê ¿e jako¶ to rozwi±zemy i bêdziemy mogli siê spotykaæ na naszej miejscówce. Mo¿e wypiszmy siê z AZM i zarejestrujmy stowarzyszenie P³ockiej Grupy Modelarskiej, i wtedy Zarz±d AZM za niedu¿e sk³adkowe pieni±dze pozwoli nam pobawiæ siê na terenie AZM.


To dobra propozycja i warta przemy¶lenia. Wola³ bym zap³aciæ 5 z³ na miesi±c na konto AZM i mieæ pewno¶æ wej¶ciówki. My¶lê , ¿e AZM jest wstanie wystawiæ wej¶ciówki, wyrobiæ jakie¶ karty wstêpu zorganizowanej grupie niekoniecznie przynale¿±cej do AP. Tak jak S³awek napisa³ , 17 jest Zarz±d AZM i niech taki punkt bêdzie dopisany do porz±dku spotkania. Co o tym my¶lisz S³awku ?
Edytowane przez stawoj dnia 14.12.2009 17:34
 
pawel
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 14.12.2009 18:38
Awatar

modelarz


Postów: 257
Data rejestracji: 19.05.08

JA REZYGNUJÊ Z CZ£ONKOSTWA

w zwi±zku z tym mam pytanie : jaka jest procedura rezygnacji
Edytowane przez pawel dnia 14.12.2009 21:13
 
stawoj
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 14.12.2009 18:52
modelarz


Postów: 1361
Data rejestracji: 18.05.08

Z tego co mi S³awek powiedzia³, zrezygnowaæ mo¿na pisemnie. Zaraz przygotuje plik do poprania. Wype³niæ i zostawiæ w biurowcu AZM.
 
stawoj
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 14.12.2009 19:19
modelarz


Postów: 1361
Data rejestracji: 18.05.08


Dla tych co chc± :
Do pobrania rezygnacja z cz³onkostwa w AZM. Plik wype³niæ d³ugopisem i dostarczyæ do biurowca AZM (do po³udnia zawsze funkcjonuje biuro) lub mi na lotnisku.
PLIK ..http://rcplock.pl...cjaAZM.doc
 
artplo
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 14.12.2009 19:29
Awatar

modelarz


Postów: 380
Data rejestracji: 18.05.08

240 zeta za korzystanie z kawa³ka terenu??? Frown
Mam pytanko, czy ewentualni cz³onkowie AZM moga korzystaæ odp³atnie za loty "widokowe" lub jaki¶ ciekawy przelot
Z tego co kiedy¶ czyta³em, cz³onek AZM ma prawo do wykupienia sobie lotu , oczywi¶cie jako pasazer
A mo¿e to prawo dotyczy tylko tych którzy lataj± szybowcami , itp ?
Obawiam siê ,¿e te 240 zeta bêdzie pocz±tkiem koñca naszych zgromadzeñ na lotnisku :/
Aurora 9
Tarot 650/Naza V2
 
Thomas
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 14.12.2009 19:49
Awatar

modelarz


Postów: 247
Data rejestracji: 07.10.08

Faktycznie 20 zeta na miesi±c to trochê jest. A powo³anie P³ockiej Grupy Modelarskiej to ca³kiem niez³y pomys³ tylko trzeba dobrze obgadaæ.
Tomek
 
stawoj
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 14.12.2009 19:52
modelarz


Postów: 1361
Data rejestracji: 18.05.08

stawoj napisa³/a:
prawo do korzystania z lotniska.
To ostatnie jest mocno na wyrost, ale w koñcu dojdzie do wygrodzenia i ogrodzenia lotniska docelowego.
S³awek Adamkowski"[/i]


My¶lê , ¿e up³ynie jeszcze du¿o wody w Wi¶le zanim lotnisko zostanie ogrodzone i póki co nie piszcie o jaki¶ koñcach spotkañ na lotnisku. O ile cz³onkostwo dla mnie jest przes±dzone to spotykaæ siê w tym samym miejscu bêdziemy jeszcze bardzo d³ugo. Przynajmniej mam tak± nadzieje.
Je¿eli kiedy¶ dojdzie do ogrodzenia i stwierdz± ¿e jest za du¿y ruch w powietrzu by lata³y sobie jakie¶ modeliki to na pewno znajdziemy sobie inne miejsce
Edytowane przez stawoj dnia 14.12.2009 19:59
 
Grabos
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 14.12.2009 20:14
Awatar

modelarz


Postów: 320
Data rejestracji: 19.05.08

rezygnujeSad
Bez ta¶my i tak nie poleci...
 
AQUARIUS
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 14.12.2009 21:33
Awatar

Moderator


Postów: 1749
Data rejestracji: 07.10.08

Panowie spokojnie, bez nerwowych ruchów. My¶lê, ¿e przyszed³ czas na merytoryczn± dyskusjê. Co prawda nie po drodze nam, ¿eby siê spotkaæ w wiêkszym modelarskim gronie z Dyrekcj± AZM, ale po to jest forum, ¿eby nam to u³atwiæ. Ja mam kilka pytañ na pocz±tek, na które chcia³bym uzyskaæ rzeczowe odpowiedzi.

Do S³awka Adamkowskiego:
1.Po pierwsze skoro uchwa³a dotycz±ca wysoko¶ci sk³adek zosta³a przyjêta to czy to oznacza, ¿e delegaci, w tym równie¿ wybrani przez nas na walnym zgromadzeniu AZM byli za jej przyjêciem? Poni¿ej link do tekstu uchwa³y
http://www.aerokl...221646.pdf
2.Czy by³a jaka¶ mo¿liwo¶æ zmiany wysoko¶ci tych sk³adek? Sk±d tak naprawdê bior± siê te kwoty? Na co te ¶rodki s± przeznaczane (tu chodzi mi o to czy s± one wykorzystywane przez zarz±dy konkretnych aeroklubów, czy nie daj Bo¿e id± do kasy zarz±du AP)?
3.Czy rezygnacja z cz³onkostwa jest równoznaczna z zakazem korzystania z lotniska? Je¶li tak to, w jaki sposób AZM bêdzie j± egzekwowa³.
4.Czy grupa kilkudziesiêciu modelarzy zrzeszona w formalnie zarejestrowanym stowarzyszeniu, mo¿e ubiegaæ siê o mo¿liwo¶æ korzystania z lotniska po uprzednim zrezygnowaniu z cz³onkostwa w AZM. Je¶li tak to, na jakich zasadach?
5.Czy modelarz bêd±cy ju¿ cz³onkiem aeroklubu musi op³acaæ t± sk³adkê jako dodatkow±? W tek¶cie na pocz±tku jest mowa o cz³onkach i o modelarzach tak jakby to by³y dwie ró¿ne kategorie statutowe(tu pytam akurat o swój przypadek)
6.Czy wysoko¶æ sk³adki jest niezale¿na od dzia³alno¶ci docelowej konkretnego cz³onka tzn. czy tyle samo p³aci pilot który podje¿d¿a limuzyn±, ³aduje siê do awionetki i leci od jednego lotniska AP do drugiego i tyle samo p³aci nastolatek, który przyje¿d¿a autobusem z modelem w reklamówce i na 50 metrach zaro¶niêtego pola lata modelem? Ten cz³onek i ten cz³onek …

Do wszystkich modelarzy:
1.W nawi±zaniu do postu Arka - czy istnieje na tyle du¿e zainteresowanie, ¿eby utworzyæ z naszej grupy formalne stowarzyszenie statutowe, niezale¿ne od AZM? Daje to nam du¿e pole manewru choæby takie, jak pozyskanie ¶rodków od sponsorów lub nawet z funduszy unijnych (o ile daliby¶my radê rozpisaæ na to w miarê sensowny projekt oparty na jednym z programów rozwojowych). Takie stowarzyszenie musi mieæ osobowo¶æ prawn±: czyli ró¿ne formalno¶ci jak zarz±d, jak±¶ siedzibê ( w sensie adresu), opracowywaæ jakie¶ sprawozdania i takie tam. Czyta³em ju¿ o kilku takich stow. utworzonych w Polsce i wiem, ¿e to nie jest o mrzonka, a dobry sposób na popchniêcie modelarstwa do przodu niezale¿nie od skostnia³ych struktur jakimi w tej chwili jest AP. Takie stowarzyszenie mog³oby siê ubiegaæ o pozyskiwanie ¶rodków, z których mo¿na by, choæ czê¶ciowo pokrywaæ takie koszty jak op³ata za korzystanie z lotniska AZM, lub JAKIEGOKOLWIEK LOTNISKA – ot choæby kawa³ka nieu¿ytku wydzier¿awionego za korzystniejsze pieni±dze od rolnika (lub kogo¶, kto naby³ dzia³kê roln± w celu p³acenia KRUSu) Mo¿liwo¶ci wykorzystania stowarzyszenia s± spore na pewno wiêksze ni¿ grupki zapaleñców - b±d¼ co b±d¼ nieformalnej grupki.
2.Czy znacie jakie¶ inne miejsca w naszej okolicy, które mog³yby siê nadawaæ do uprawiania lotów modelarskich? Na tyle du¿e, ¿eby nie stanowiæ zagro¿enia dla ludzi i mienia.

Na koniec chcia³bym pogratulowaæ zarz±dowi AP do¶æ specyficznego podej¶cia do rozwoju i promocji modelarstwa w Polsce. Zamykane modelarnie, podnoszone sk³adki - je¶li zamys³em AP jest uczynienie z pasji dostêpnej dla wszytkich - elitarnego sportu dla wybranych to rzeczywi¶cie ta droga jest naw³a¶ciwsza.
Edytowane przez AQUARIUS dnia 14.12.2009 21:41
 
stawoj
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 14.12.2009 23:08
modelarz


Postów: 1361
Data rejestracji: 18.05.08

AQUARIUS napisa³/a:
Poni¿ej link do tekstu uchwa³y
http://www.aerokl...221646.pdf


Trochê refleksji ..

W powy¿szej uchwale s± podane liczby. I t± pierwsz± magiczn± jest 50 cz³onków. Je¿eli siê przekroczy ju¿ o jednego to sk³adka zwiêksza siê 100 % z 12 na 24 ty¶ z³ na rok. A ile u nas jest cz³onków aeroklubu ?.Wspó³czuje temu co jako 51 bêdzie siê stara³ o zapisanie do aeroklubu. Ale jak siê ju¿ zdarzy ¿e siê przekroczy to lepiej szybciutko dokooptowaæ nastêpnych 49 bo przynajmniej bêdzie wiêcej sk³adek lokalnych.
Mam nadzieje, ¿e przez nas, modelarzy nie przekroczyli¶my tej magicznej liczby ale ten problem do koñca roku na pewno zniknie SmileMy¶lê, ¿e aerokluby w³a¶nie w pierwszej kolejno¶ci bêd± pozbywaæ siê modelarzy byle tylko zmie¶ciæ siê w ni¿szym progu.

To jest sk³adka któr± musi zap³aciæ sam aeroklub regionalny AR (np: AZM) do Aeroklubu Polskiego (AP).

Przyk³adowe op³aty modelarza i klubu z tytu³u posiadania ko³a modelarskiego.

Teraz uchwalono, ¿e dodatkowo ka¿dy cz³onek jakiegokolwiek aeroklubu musi za siebie zap³aciæ sk³adkê 240 z³ na rok, która te¿ idzie na poczet biura AP i bez ¿adnych rozgraniczeñ typu modelarz, pilot, dzieciak , doros³y itd.

Lokalne aerokluby powinny ¶ci±gaæ od swoich cz³onków czyli te¿ od modelarzy, dodatkowo swoje sk³adki na w³asny aeroklub ustalane indywidualnie przez lokalny zarz±d.

Dodatkowo chc±c mieæ licencje sportow± by braæ udzia³ w jakichkolwiek zawodach,p³acisz dodatkow± sk³adkê roczn± --> 70 z³ plus sk³adkê na licencjê sportow± modelarsk± klubow±, któr± musi zap³aciæ aeroklub lokalny --> 200 z³ i jest to op³ata liczona za jedn± dyscyplinê bo za ka¿d± dodatkow± p³acisz ty i aeroklub lokalny dodatkowo. Sk³adka idzie do AP.
Link ..http://www.modela...75cf448bb/

Do tego p³atne badania lekarskie obowi±zkowe dla modelarzy maj±cych licencje sportow± - > 70 z³ -100 z³ w zale¿no¶ci od lekarza Link ..http://www.modela...cencja.htm

Je¿eli chcesz lataæ modelami wiêkszymi ni¿ 30 kg musisz zdaæ p³atny egzamin i wykupiæ dodatkowe p³atne "¶wiadectwo kwalifikacji". Sk³adka idzie do AP

W niektórych przypadkach indywidualne ubezpieczenia co¶ oko³o 30 z³ 40 z³.
Link ..http://rcplock.pl...#post_1716

Dla modelarzy nale¿±cego do aeroklubu, lataj±cymi modelami powy¿ej 5 kg takie ubezpieczenie jest obowi±zkowe. Link ... http://www.aerokl...d_wiad=425

Jak ju¿ to wszystko zap³acisz to ¶ci±gn± z ciebie op³atê ,za to, ¿e we¼miesz udzia³ w zawodach. Za ka¿de zawody op³ata startowa oko³o 80 z³ - 100 z³ ->to dla sêdziów z AP.
Tych zawodów w roku mo¿e byæ naprawdê du¿o. Na przyk³ad Puchar Polski Makiet rozgrywany ca³ym rokiem.
Koszty dojazdów na zawody, zakwaterowanie, wy¿ywienie wszytko we w³asnym zakresie


Dodatkowo jak w naszym przypadku, sk³adki grupowe na utrzymanie strony, domeny.utrzymanie pasa modelarskiego.

To ile tych op³at wysz³o ? Smile

Oczywi¶cie to nas w wiêkszo¶ci nie dotyczy ale jak by chcia³ tak to wszytko wykupiæ ?
Znalaz³em przyk³adow± deklaracje cz³onkostwa w stowarzyszeniu modelarskim.
http://sebaa.pl/r...aracja.pdf

Ogólnie na forach sportowego lotnictwa jest burza w³±cznie z propozycjami obalenia zarz±du AP w³a¶nie za tak chore pomys³y.

Link do forum ze strony szybowce.com
http://www.szybow...a.szybowce
Edytowane przez stawoj dnia 15.12.2009 09:31
 
SlavikS
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 15.12.2009 10:12
Awatar

Administrator


Postów: 2230
Data rejestracji: 20.05.08

Ale gor±co w temacie Smile Dorzucê swoje trzy grosze.
1) Powo³anie Stowarzyszenia jest dobrym pomys³em. Trzeba mieæ tylko na uwadze, ¿e kto¶ musi siê tym zaj±æ i potem ju¿ stale zajmowaæ. To ju¿ jest organizacja maj±ca osobowo¶æ prawn± co ma niew±tpliwie zalety, ale równie¿ i wady - nie orientujê siê do koñca co do obowi±zków sprawozdawczo¶ci do organów typu US, ale pewnie co¶ tam trzeba za³atwiaæ. Uwa¿acie, ¿e dzia³alno¶æ Stowarzyszenia nie bêdzie poci±ga³a kosztów? Sami piszecie o wynajmowaniu lotniska od AZM albo od rolnika - uwa¿acie, ¿e bêdzie to mniej ni¿ 20 z³/mc? (ja nie s±dzê) Znajdziemy lepsze miejsce do latania modelami ni¿ lotnisko? - nie s±dzê - jak pole le¿y od³ogiem to jest na nim pe³no wysokich chwastów i nie nadaje siê na l±dowisko - niestety taki teren trzeba utrzymywaæ (kosiæ, grabiæ ....), a nikt tego za free nie zrobi. Wiem co piszê bo próbowa³em lataæ u siebie na takich w³a¶nie nieu¿ytkach (krowie ³ajno na takich terenach pomijam). Znajdziemy sponsora na nasz± dzia³alno¶æ? - pewnie nie. Fundusze unijne? - to jest dla "swoich" - raczej marne szanse. Modelarstwo RC uwa¿ane jest za sport dla "ludzi z kas±", a takim nie trzeba pomagaæ. Jedyne co mo¿e zarabiaæ to nasza strona - Wojtek zacz±³ temat i idzie w dobrym kierunku. Mo¿e z tych funduszy uda³oby siê pokrywaæ dzia³alno¶æ Stowarzyszenia lub finansowaæ sk³adki do AP - to przysz³o¶ciowe gdybanie.

2) Rozumiem wzburzenie wszystkich. Ja te¿ nie jestem zachwycony. Pierwsza reakcja jest zawsze emocjonalna i nie do koñca przemy¶lana. Apelujê do kolegów - wstrzymajcie siê z pochopnymi decyzjami, przemy¶lcie temat, we¼cie pod uwagê wszystkie za i przeciw. Sk³adki mo¿na p³aciæ miesiêcznie - nie koniecznie za ca³y rok z góry. Zanim zrezygnujemy z cz³onkostwa trzeba mieæ przygotowane i rozpoznane KONKRETNIE wyj¶cie awaryjne na wypadek gdyby jednak AZM zabroni³ korzystania z terenu lotniska modelarzom nie nale¿±cym do AP. Dlaczego zak³adaæ z góry, ¿e tak nie bêdzie?

3) Ja puki co z cz³onkostwa w AP nie rezygnujê i sk³adki zap³acê. W koñcu nikt nam przy sk³adaniu deklaracji cz³onkowskich nie gwarantowa³, ¿e sk³adka bêdzie ca³y czas 5 z³/mc.

4) Piszecie, ¿e na forach wrze w temacie, z postulatami obalenia Zarz±du w³±cznie to mo¿e co¶ siê zmieni Wink Panowie jest nas du¿o w AZM - idziemy na zebranie wiosn±, na którym bêdzie wybierany zarz±d AZM i zamiast zak³adaæ Stowarzyszenie przejmujemy w³adzê Pfft
S³awek
------------------------
DX6i - 2.4GHz
EXTRA 330S, Moth Minor 1:8, P-51D (Micro), Moth Minor 1:5, Klemm KL-35D
Combat ESA: MIG-3, KI-61, Fokker DVII, Ki-94, P-51
Na warsztacie: Moth Minor 1:4
 
AQUARIUS
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 15.12.2009 10:55
Awatar

Moderator


Postów: 1749
Data rejestracji: 07.10.08

A zastanowi³e¶ siê ilu z nas bedzie staæ na sk³adki w AZM? Ja mam takie propozycje:
1. Co do stowarzyszenia to s± ich dwa rodzaje: stowarzysznie z osobowo¶ci± prawn± (du¿o formalno¶ci ale jest mozliwo¶c ubiegania siê o dotacje, darowizny itp) i stowarzyszenie zwyk³e (bez osobowo¶ci prawnej, ale za to mniej formalno¶ci) Stowarzyszenie zwyk³e utrzymuje siê ze sk³adek cz³onkowskich. Gdyby ustaliæ je na powiedzmy 5 zeta miesiêcznie to zak³adaj±c ¿e bêdzie nas np. 20 osób to w skali roku uzbiera siê 1200 z³otych, mo¿e jeszcze parê z³oty by³oby z banerów na serwisie www. Z t± kwot± idziemy do dyrekcji AZM i wóz albo przewóz - podpisujemy umowê na korzystanie z lotniska albo nie. AZM zyskuje na tym czyste pieni±dze, bo to nie s± sk³adki, które musi od nas zebraæ i odprowadziæ do zarz±du AP. Czy to nie jest rozwi±zanie?
2. Co do ilo¶ci c³zonków to na zebraniu by³o chyba na li¶cie 77, gdyby tak 28 siê ewakuowa³o wtedy AZM zmie¶ci³ by sie w 1 progu sk³adkowym.

Najprosciej jest zap³aciæ.
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
10 sierpnia 2010 i stó³ Umawiamy sie na latanie 17 28.04.2012 11:28
IV p³ocki piknik lotniczy 2010 Zdjêcia i filmy 21 30.01.2011 22:16
¶lizgi ¶niegowe 2010/2011 Zdjêcia i filmy 1 01.01.2011 23:41
Statystyki 2010 Umawiamy sie na latanie 4 29.12.2010 17:57
28.11.2010 - mro¼nie ale fajnie ;) Zdjêcia i filmy 3 28.11.2010 17:45
statystyka