Zobacz temat
RC P³ock :: Sprawy bie¿±ce :: Umawiamy sie na latanie
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 go¶æ(ci)
 Drukuj temat
Stoisko modelarskie - pokazy 2010
lopez 16
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 06.03.2010 12:41
Awatar

modelarz


Postów: 629
Data rejestracji: 04.09.08

No fakt trochê siê zagalopowa³em jak to mówi± ,,polatamy ,zobaczymy,,
Edge 2.20 - w budowie
Xeno multiplex
Flamingo
Hydroboat
 
juras
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 06.03.2010 13:03
Awatar

modelarz


Postów: 107
Data rejestracji: 15.05.09

Mnie siê wydaje ,¿e mozna pogodziæ przyjemne z po¿ytecznym. Powinnismy wspólnie znale¼æ miejsce nad Wis³a w najlepszym punkcie obserwacyjnym , ota¶mowaæ , postawiæ namioty , krzese³ka , wystawic parê modeli , rozwiesiæ baner RC P³ock i spokojnie we wspólnym gronie ogl±daæ pokazy przez ca³y dzieñ a jak Arek czy Andy odpal± swoje heli i wzbij± siê na 2-3 metry w góre to nikomu nic siê nie stanie a t³umy ludzi bêd± pod wra¿eniem. Podejrzewam ,¿e tego dnia bêdzie wielka ludo¿era i przemieszczanie ludz bêdzie stanowi³o du¿y problem
[pamiêtacie Rajd Orlen ,zdobycie dobrej miejscówki graniczy³o z cudem} S³u¿ê jednym otwartym namiotem ,grilla siê za³atwi i mo¿emy siedzieæ do wieczora do samych fajerwerków .Smile
 
SlavikS
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 06.03.2010 14:43
Awatar

Administrator


Postów: 2230
Data rejestracji: 20.05.08

JURAS - no i o to chodzi !!!! Ju¿ jest nas dwóch Smile
S³awek
------------------------
DX6i - 2.4GHz
EXTRA 330S, Moth Minor 1:8, P-51D (Micro), Moth Minor 1:5, Klemm KL-35D
Combat ESA: MIG-3, KI-61, Fokker DVII, Ki-94, P-51
Na warsztacie: Moth Minor 1:4
 
robloz
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 06.03.2010 15:34
Awatar

Moderator


Postów: 2369
Data rejestracji: 19.05.08

Je¿eli wystawka bêdzie nad wis³± to ja siê piszê z modelami.Na poprzednich pokazach te¿ siê pilnowa³o modeli i obej¿a³o siê ca³y pokaz. Jaki¶ pomys³ nad rezerwacj± miejsca?
Robert

Taranis-2.4Ghz
combat- Me 110 . P 40. "zero"
Makiety -Fly Baby.
Budowa- Zlin Z 37 Cmelak.
 
lopez 16
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 06.03.2010 15:43
Awatar

modelarz


Postów: 629
Data rejestracji: 04.09.08

Je¿eli bêdzie mo¿na obejrzeæ pokazy to i na mnie mo¿na liczyæ Grin
Edge 2.20 - w budowie
Xeno multiplex
Flamingo
Hydroboat
 
Piotrek B
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 06.03.2010 15:47
Awatar

modelarz


Postów: 1319
Data rejestracji: 12.08.09

Ja popieram stanowisko S³awka i Jurka. Chêtnie te¿ poka¿ê kilka swoich modeli, chyba, ¿e wcze¶niej je rozbijê Grin Problem jest tylko taki, ¿e nie wiem jak z tym miejscem. Trzeba to chyba uzgodniæ z organizatorem i to jak najszybciej (oczywi¶cie je¿eli zdecydujemy, ¿e w to wchodzimy). A mo¿e by mo¿na wy¶wietliæ jaki¶ film o modelach (tzn. o lataniu). Sprzêt do wy¶wietlenia mogê za³atwiæ. Nie wiem czy by to kogo¶ zainteresowa³o, ale mo¿e mo¿e;-) Wojtek ma dobra rêkê do kamery, a do pokazów jeszcze chwila jestSmile
Nie biorê grawitacji na powa¿nie.
 
Vertigo
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 06.03.2010 20:37
modelarz


Postów: 7
Data rejestracji: 13.12.08

Wystawka modeli nad Wis³± z dobrym widokiem na pokazy to ¶wietny pomys³.Ca³a nasza grupa w jednym miejscu plus modele to mile spêdzony czas dla Nas , a dla widowni to okazja zapoznaæ siê z modelarstwem. Jest jednak ale - musimy mieæ pozwolenie wjazdu samochodami do naszej wystawki ¿eby przywie¼æ modele. Trudno sobie wyobraziæ ¿e przyniesiemy modele w rêkach.
Edytowane przez Vertigo dnia 06.03.2010 20:55
 
SlavikS
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 06.03.2010 22:03
Awatar

Administrator


Postów: 2230
Data rejestracji: 20.05.08

Piotrek, te¿ przewija³y mi siê pomys³y o wy¶wietlaniu filmików Wojtka z naszego latania. Ju¿ trochê siê tego uzbiera³o. Skoro Tobie te¿ to przysz³o do g³owy to mo¿e co¶ w tym jest. Mia³em tylko obawy jak bêdzie z widoczno¶ci± rzucanych na ekran obrazów. W koñcu to bêdzie s³oneczny (mam nadziejê) dzieñ. No i jak ustawiæ rzutnik. Przez d³ugo¶æ namiotu raczej bêdzie za krótko. Wy¶wietlaæ od ty³u (zza ekranu?). No i w takim razie bêdzie potrzebny pr±d. Pogadamy o tym.
Co do wjazdu z modelami to raczej warunek konieczny i nie podlega dyskusji. W zesz³ym roku te¿ wjechali¶my, a potem ka¿dy furkê odstawi³ tam gdzie by³o mo¿na parkowaæ. A dobre miejsce na stoisko trzeba wynegocjowaæ z organizatorami Wink - mamy trochê czasu. Cieszê siê, ¿e jednak kilka zainteresowanych zorganizowaniem wystawki osób siê znalaz³o Smile
S³awek
------------------------
DX6i - 2.4GHz
EXTRA 330S, Moth Minor 1:8, P-51D (Micro), Moth Minor 1:5, Klemm KL-35D
Combat ESA: MIG-3, KI-61, Fokker DVII, Ki-94, P-51
Na warsztacie: Moth Minor 1:4
 
stawoj
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 07.03.2010 01:14
modelarz


Postów: 1361
Data rejestracji: 18.05.08

Dobrze , ¿e tyle osób siê w tym temacie wypowiada i mam nadzieje, ¿e co¶ z tego wyniknie. Fajnie , ¿e wypowiadaj± siê te¿ ci najm³odsi, to bardzo wa¿ne ,¿e kto¶ nie boi siê mówiæ swojego zdania, nawet jak jest inne ni¿ oczekiwane. Wszystkie nasze wybory bêd± jak zawsze demokratyczne. Proszê braæ pod uwagê realia a nie górnolotne has³a albo obietnice z góry nie realne.
Po przeanalizowaniu tematu, jedynym realnym pomys³em bêdzie dobra miejscówka nad sam± Wis³±, gdzie¶ zaraz ko³o przystani ¿eglarskiej. Stamt±d bêdziemy idealnie widzieli niskie przeloty na Wis³± i slalomy miêdzy pylonami. Mo¿emy siê tam ogrodziæ, roz³o¿yæ modele w okó³ i le¿eæ, a przed nami ¿adnych g³ów i t³oku, tylko ca³a panorama Wis³y.
O lataniu zapomnijcie chyba, ¿e po pokazach. Jutro zrobiê i w kleje zdjêcie z panoram± sobótki, pla¿y, bulwaru i ca³ego widoku ze skarpy.
Pytania :
Je¿eli bêdzie stoisko to przez dwa dni czy tylko jeden ?

SlavikS napisa³/a:
Do zorganizowania stoiska, czy pokazów nie potrzeba nam 4 miesiêcy Smile

Powiem tak w przeno¶ni: Lepiej jak by narzeczony odszed³ 4 miesi±ce przed ¶lubem ni¿ uciek³ z przed o³tarza Smile

A tak na powa¿nie to lepiej teraz wiedzieæ czy bêdziesz nad Wis³± z modelami w miejscu wcze¶niej wybranym i zg³oszonym przez nas a nie na przyk³ad ko³o Sobótki, gdzie stoi ¶ciana drzew na samym brzegu Wis³y lub mo¿e dalej, ko³o przepompowni i przez lornetkê bêdziesz ogl±da³ "przelot ¯elaznego" pod mostem. Albo wybierzemy sobie miejsce gdzie pó¼niej stanie nie chc±cy trybuna honorowa.

Fakt, ¿e co innego s³yszê prywatnie a co innego czytam, nie napawa mnie wielkim optymizmem od samego pocz±tku i st±d taki a nie inny pierwszy post w tym temacie.
Po ostatnich zawodach makiet w P³ocku zacz±³em na to wszytko inaczej patrzeæ, realniej.
Je¿eli bêdê widzia³ , ¿e s± szczere i realne chêci sporej grupy, to te¿ w to wchodzê ale na zasadach jak napisa³em wy¿ej.
Lotnisko w moim przypadku skre¶li³em ca³kowicie.


Na razie jest 6 osób na NIE i 6 osób na TAK.

2 osoby s± ZA A NAWET PRZECIW

wiêc na razie jest remis...
Edytowane przez stawoj dnia 07.03.2010 01:27
 
lopez 16
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 07.03.2010 07:27
Awatar

modelarz


Postów: 629
Data rejestracji: 04.09.08

Co do wy¶wietlania obrazu to te¿ tego nie widzê w s³oneczny dzieñ,chyba ¿e da siê jako¶ odwróciæ obraz i rzucaæ od ty³u na ekran no ale ja siê nie znam hehe. Miejsce ko³o przystani jest dla mnie jak najbardziej na tak o ile uda siê za³atwiæ pr±dGrin
Edge 2.20 - w budowie
Xeno multiplex
Flamingo
Hydroboat
 
Grabos
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 07.03.2010 13:32
Awatar

modelarz


Postów: 320
Data rejestracji: 19.05.08

Fajne miejsce jest tutaj widok z góry na wszystko bo tak jak napisa³ Wojtek przy samej Wi¶le to na samoloty bêdziemy patrzeæ od do³u tak jak na lotnisku a po to jest ta impreza robiona przy skarpie ¿eby patrzeæ na samoloty od góry
lh4.ggpht.com/_6BjfU9PbM6U/S5OasXCT0mI/AAAAAAAAA6k/mEeqggalNpk/s1024/Przechwytywanie.JPG

Wed³ug mnie je¶li bêdzie ³adna pogoda to przyjd± wszyscy na ta imprezê a niech tylko bd troszkê ch³odno i mokro to przyjdzie kilka osób tak jak to by³o na zawodach makietSad

Je¶li ju¿ by dosz³o do tej wystawki to najlepiej jak by¶my siê podzieli na dwie grupy i jedna grupa by stacjonowa³a pierwszego dnia, druga grupa drugiego dnia.
Bez ta¶my i tak nie poleci...
 
SlavikS
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 07.03.2010 14:28
Awatar

Administrator


Postów: 2230
Data rejestracji: 20.05.08

stawoj napisa³/a:
A tak na powa¿nie to lepiej teraz wiedzieæ czy bêdziesz nad Wis³± z modelami w miejscu wcze¶niej wybranym i zg³oszonym przez nas a nie na przyk³ad ko³o Sobótki, gdzie stoi ¶ciana drzew na samym brzegu Wis³y lub mo¿e dalej, ko³o przepompowni i przez lornetkê bêdziesz ogl±da³ "przelot ¯elaznego" pod mostem. Albo wybierzemy sobie miejsce gdzie pó¼niej stanie nie chc±cy trybuna honorowa.


Wojtek,
Absolutnie siê z tym zgadzam. Co do tego nie ma w±tpliwo¶ci. Mój tekst by³ w kontek¶cie ¿eby nie podejmowaæ ju¿ teraz decyzji i robiæ g³osowania jak nic tak na prawdê nie wiemy. Nie ma programu pokazów. Za du¿o niewiadomych - przynajmniej dla mnie. Je¿eli jest chêæ zrobienia wystawki to trzeba zacz±æ rozmawiaæ z organizatorami nt. miejsca, które spe³ni³oby nasze oczekiwania. Jak takie miejsce siê znajdzie i zostanie dla nas zaklepane to wystawkê zorganizujemy w tydzieñ.
S³awek
------------------------
DX6i - 2.4GHz
EXTRA 330S, Moth Minor 1:8, P-51D (Micro), Moth Minor 1:5, Klemm KL-35D
Combat ESA: MIG-3, KI-61, Fokker DVII, Ki-94, P-51
Na warsztacie: Moth Minor 1:4
 
stawoj
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 07.03.2010 22:31
modelarz


Postów: 1361
Data rejestracji: 18.05.08

Postanowili¶my siê dzi¶ przejechaæ nad Wis³ê i poogl±daæ ewentualne, teoretycznie mo¿liwe miejsca.

Pierwsz± miejscówkê przedstawi³ Robert i oczywi¶cie trzeba siê jej przyjrzeæ. Nie ma zdjêæ z bliska wiêc nie bardzo wiadomo o który plac chodzi i mo¿e by ci siê uda³o Robert takie porobiæ. Dla mnie osobi¶cie trochê za daleko. Bior±c pod uwagê przelot samolotów gdzie¶ ¶rodkiem Wis³y to bêdzie oko³o kilometra miêdzy nami a samolotami. Zreszt± tam nie widzia³em takiego placu który nie by³by oddzielony tym szerokim spacerniakiem przez który bêdzie przechodzi³o przed naszymi g³owami tysi±ce ludzi i w ¿yciu stoj±c na takim placu nie zobaczysz co siê dzieje w dole.

Chodz±c na miejscu, lepiej to widaæ ni¿ ogl±daæ zdjêcia satelitarne.

rcplock.pl/images/pokazy2010/miejsce/4.jpg

Zacznê od jeziorka Sobótki. Ca³y teren a nawet ciut przed, jest odgrodzony wysok± ¶cian± drzew gdzie nie bêdzie widaæ nic, tylko wysokie przeloty.

rcplock.pl/images/pokazy2010/miejsce/7.jpg

rcplock.pl/images/pokazy2010/miejsce/6.jpg

Rzuci³y siê nam dwa miejsca. Pierwsze na trawniku przy bulwarze.

rcplock.pl/images/pokazy2010/miejsce/1.jpg

rcplock.pl/images/pokazy2010/miejsce/2.jpg

rcplock.pl/images/pokazy2010/miejsce/3.jpg

Tu jest trawnik a przed nim bêdzie g³ówna aleja przez któr± bêd± przewijaæ siê ca³y czas ludzie.

Drugie miejsce , moim zdaniem najlepsze to cypel przy przystani Morce. Widok jest fantastyczny, nie ograniczony, ¿adnymi przeszkodami z widokiem na ca³± d³ugo¶æ Wis³y z jednej i drugiej strony.Z jednej strony jest ogrodzenie przystani a z drugiej strony mo¿e byæ nasze. Modele bêdzie widaæ z g³ównej drogi, i z ca³ej skarpy. My¶lê , ¿e z ka¿dego miejsca bêdzie nas widaæ i kto bêdzie chcia³ to podejdzie do modeli. S± tez tam do³ki, przy samym ogrodzeniu, gdzie mo¿na trzymaæ klamoty aby siê nie rzuca³y w oczy lub te¿ mo¿na rozstawiæ namiot przy samej g³ównej ulicy z rzutkami i uwa¿am , ¿e trzeba zrobiæ tego du¿o , du¿o wiêcej ni¿ w tamtym roku.

rcplock.pl/images/pokazy2010/miejsce/9.jpg

rcplock.pl/images/pokazy2010/miejsce/5.jpg

rcplock.pl/images/pokazy2010/miejsce/8.jpg

Kto chce to mo¿na tan podjechaæ samochodem i popatrzyæ.
Edytowane przez stawoj dnia 07.03.2010 22:55
 
Piotrek B
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 08.03.2010 08:08
Awatar

modelarz


Postów: 1319
Data rejestracji: 12.08.09

Mi siê te¿ wydaje, ¿e tylko dó³ wchodzi w rachubê. Inaczej tego nie widzê. Miejsca dobre. Tylko czy organizator siê na to zgodzi? Nie wiem jak to jest? Jakie¶ strefy bezpieczeñstwa itp, itd?
Nie biorê grawitacji na powa¿nie.
 
India
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 08.03.2010 08:32
Awatar

modelarz


Postów: 119
Data rejestracji: 04.09.08

Panowie, za du¿o s³ów ( uzgodniæ z organizatorem i tego typu), trzeba porozmawiaæ o tym, co proponujecie- Organizatorm jest Nasz (mam nadziejê , ¿e wszystkich) Aeroklub...
Co do uzgodnieñ, odby³y sie juz dwa spotkania ze wszystkimi wa¿nymi lud¼mi z miasta, jak mamy siê dopasowaæ do mo¿liwo¶ci i przepisów (ustawa o imprezach masowych, zapraszam do lektury).
Co do terenu- mamy na dole ustawiæ kilka ³adnych tysiêcy ludzi, punkty konsumpcyjne, stoiska, Toy-toyki, o strazy i karetkach nie wspomnêSmile
Musimy co¶ wspólnie wypracowaæ, moja lu¼na propozycja, o wymianie ludzi na stoiskach nie by³a wam podana.
Panowie, sorry, ¿e piszê rzadko, ale na etapie uzgodnieñ mam czas w ujemnym wektorkuSmile.
Mo¿e trzeba wybraæ modelarsk± delegacjê d/s pokazów?
Zapraszam i dzia³amy!
--
S³awek
 
lopez 16
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 21.05.2010 22:10
Awatar

modelarz


Postów: 629
Data rejestracji: 04.09.08

Od¶wie¿am temat. Do pokazów zosta³o jeszcze 28 dni. I tu moje pytanko mo¿e zorganizujemy sobie jakie¶ miejsce gdzie mogliby¶my siê spotkaæ tzn roz³o¿yæ krzese³ka,grilla i spêdziæ fajnie ten dzieñ.
Co o tym my¶licie ?Smile
Edge 2.20 - w budowie
Xeno multiplex
Flamingo
Hydroboat
 
robloz
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 22.05.2010 08:52
Awatar

Moderator


Postów: 2369
Data rejestracji: 19.05.08

Na stronie Urzêdu miasta s± kamery skierowane na Wis³ê (super obraz i na ¿ywo) Mo¿e na ich podstawie wybierzemy sobie miejsce?
Robert

Taranis-2.4Ghz
combat- Me 110 . P 40. "zero"
Makiety -Fly Baby.
Budowa- Zlin Z 37 Cmelak.
 
SlavikS
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 23.05.2010 13:56
Awatar

Administrator


Postów: 2230
Data rejestracji: 20.05.08

Trzeba zobaczyæ gdzie jeszcze mo¿na Smile Proponujê wybraæ siê do S³awka do blaszaka i zobaczyæ "plan zagospodarowania terenu" (bo my¶lê, ¿e co¶ takiego powinno byæ), obejrzeæ to w terenie i na tym planie sobie miejsce zaklepaæ. Namiot mam. Modelarzy na pokazach nie powinno zabrakn±æ - jest co pokazaæ Smile
S³awek
------------------------
DX6i - 2.4GHz
EXTRA 330S, Moth Minor 1:8, P-51D (Micro), Moth Minor 1:5, Klemm KL-35D
Combat ESA: MIG-3, KI-61, Fokker DVII, Ki-94, P-51
Na warsztacie: Moth Minor 1:4
 
SlavikS
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 25.05.2010 21:48
Awatar

Administrator


Postów: 2230
Data rejestracji: 20.05.08

By³em dzisiaj u S³awka i rozmawia³em nt. miejsca na stoisko. Nie ma problemu. Musimy tylko sobie jakowe¶ wybraæ. Z grubsza wiem co jest gdzie przewidziane - musimy na tej podstawie wybraæ sobie miejsce, które nam pasuje i je dostaniemy. S³awek deklaruje, ¿e mamy pierwszeñstwo wyboru przed innymi stoiskami typu place zabaw dla dzieci i inne okazyjne stoiska. Moim zdaniem trzeba odsun±æ siê od nag³o¶nienia, kibelków i l±dowiska helikoptera (bo nam piachem zasypie). Poczekamy na koniec akcji powód¼ i wybierzemy siê na oglêdziny. Tymczasem, jako ¿e zosta³o 3 tygodnie, proszê o info kto deklaruje siê do zorganizowania i pilnowania wystawki, no i przede wszystkim na czyje modele mo¿na liczyæ. Mam nadziejê, ¿e nie jestem jedynym "entuzjast±" i orêdownikiem zorganizowania tego tematu bo sam nie dam rady Wink
S³awek
------------------------
DX6i - 2.4GHz
EXTRA 330S, Moth Minor 1:8, P-51D (Micro), Moth Minor 1:5, Klemm KL-35D
Combat ESA: MIG-3, KI-61, Fokker DVII, Ki-94, P-51
Na warsztacie: Moth Minor 1:4
 
private9
#40 Drukuj posta
Dodany dnia 25.05.2010 22:15
Awatar

modelarz


Postów: 948
Data rejestracji: 18.05.08

Jesli AZM nie wyznaczy mi innych zadañ, to napewno bêdê, oczywi¶cie z modelami,

1. heli 600tka elektro
2. heli 50tak nitro.
My heli blog: http://rcheliplock.blogspot.com//
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Moje ¿elazko modelarskie Materia³y i techniki 24 16.08.2016 22:27
10 sierpnia 2010 i stó³ Umawiamy sie na latanie 17 28.04.2012 11:28
Pokazy 2011 - nasze materia³y Zdjêcia i filmy 23 19.07.2011 16:31
IV p³ocki piknik lotniczy 2010 Zdjêcia i filmy 21 30.01.2011 22:16
¶lizgi ¶niegowe 2010/2011 Zdjêcia i filmy 1 01.01.2011 23:41
statystyka