Kondensator do odbiornika.
Dodane przez stawoj dnia 02.06.2008 17:41
Je¿eli macie wolny kana³ w odbiorniku to te miejsce mo¿na wykorzystaæ na pod³±czenie kondensatora chroni±cego odbiornik przed szczytowymi impulsami napiêciowymi, spowodowanymi du¿ym poborem pr±du przez serwa, które tak jak odbiornik s± zasilane z uk³adu wbudowanego BEC regulatora. Uk³ady BEC regulatorów zazwyczaj obci±¿ane mog± byæ pr±dem 2 A co nie zawsze mo¿e starczyæ na 3 serwa a czêsto w modelach mamy i 4. W takich przypadkach czêsto producenci proponuj± dokupienie oddzielnego uk³ady zasilaj±cego odbiornik lub zastosowanie oddzielnego akumulatora do zasilania elektroniki ale w nie których przypadkach kiedy te obci±¿enie nie jest zbyt du¿e wystarczy taki w³asnie kondensator. Przy "wywijasach" nawet ma³ym modelem kiedy obci±¿ane sa mocno wszsytkie 4 serwa mo¿e nast±piæ bardzo krótkie zej¶cie napiêcia BEC poni¿ej napiêcia zasilania odbiornika co mo¿e powodowaæ zak³ócenia i brak kontroli nad modelem. Taki impuls mo¿e byc za³atany w³a¶nie kondesatorem, który jest nie jako magazynem energi czekaj±cym w³asnie na tak± chwilê i kiedy potrzeba tak± brakuj±c± chwilowo energie oddaje. Po takim impulsie kondensator znów sie ³±duje i czeka.
Kondensator jaki trzeba zastosowaæ to mini elektrolit (np: ze starej p³yty g³ównej komputera)od 1000 do 2000 mikrofaradów tak na 10 V
Osobi¶cie mam 1500 mikrofaradów na 6,4 V
Mam nadzieje ¿e nie wysz³o mas³o ma¶lane :)
Foto:


Prosze zwrócic uwage ¿e kondensatory elektolityczne posiadaj± biegunowo¶æ , + i -i tak samo pod³±czamy , plus odbiornika do plusa kondensatora.

autor
Wojciech Stasiak