Witam, już jakiś czas myślę o swoim pierwszym dronie i kusi mnie żeby zrobić samemu. Dlatego mam kilka pytań do tych co już tą drogą lecieli.
Czy warto samemu kombinować , bo zabawkę do nauki kupimy już za 200 zł.
Z drugiej strony uzbierało mi się kilka silników i regulatorów ( oczywiście każdy z innej parafii ale mogę przecież posprzedawać i skompletować odpowiedni sprzęt) , mam też pakiety, odbiorniki - na początek wystarczyło by dokupić ramę, kontroler lotu i już można się rozbijać. W jaką wielkość drona celować na początku. Czy ktoś ma może doświadczenie z kontrolerem lotu cc3d - jest najtańszy ale czy coś poza tym ?? No i jakim sprzętem latacie - pochwalcie się.
Bawiłem się jakiś czas temu w budowanie dronów. pierwszy był z profili aluminiowych 10x10, Nawet to poleciało , ale pózniej uszkodzłem kontroler i na jakiś czas odstawiłem go na półkę. Następnie zbudowałem zestaw na gotowej ramie 250 ze wspomnianym przez Ciebie cc3d. Fajne to było, bo małe, śmigiełka 5x3.5. Był tylko mały problem, na pewnej wysokości dron wpadał w powiększające się bujanie. Ustaliłem, że jest za duża czułość, ale nie bardzo wiedziałem (może się nie chciało) jak to pozmieniać. Komplet trafił na sprzedaż. Teraz kupiłem SYMA 8 i nim się bawię, może kiedyś coś jeszcze zbuduję.
Wszystkie części do budowy kupowałem w https://abc-rc.pl...
Edytowane przez robloz dnia 13.11.2017 08:46
Makiety -PT 19
Budowa- Zlin Z 37 Cmelak.
Witam ponownie - na początku chciałem się pochwalić wydrukowanym pudełeczkiem do testera serw niby nic niezbędnego ale to papierowe mnie wkurzało. Bardzo dziękuję koledze Michałowi, bo pudełeczko znalazłem pod choinką
Następnie zabrałem się do skręcania ramy mojej 250 ... wszystko ładnie pasuje. Wszystkie śruby skręcane na teflon w płynie tak zwany soft ( łatwo demontowalny ) .
Przykręciłem silniczki i tu pierwszy zonk - a mianowicie silniki mają na sobie zaznaczony kierunek obrotów i na początku sugerowałem się strzałkami i tak też zamocowałem silniki . Następnie spojrzałem na gwinty na osi silnika i teoretycznie w silniku prawo-obrotowym nakrętka powinna dokręcać się w prawo a u mnie było odwrotnie. Wolałem ponownie przekręcić silniki według gwintów na osi.
Przyszła pora na regle i tu trochę przy-szalałem z rozmiarem. Silniki mogą pracować na 4S i takie też kupiłem regle, abym w razie gdybym jednak nauczył się nim latać módz włożyć pakiet 4s . Rozmiar regulatorów wymusił ich montaż pod ramieniem. Wszystko przyczepione na trytrytki.... lepiej wyglądała by koszulka termokurczliwa obejmująca całe ramie wraz z regulatorami , ale to dron do nauki latania więc to przeboleje.
A tak wygląda moje stanowisko pracy w salonie....
Teraz muszę zamontować płytkę dystrybucji prądu . Wybór padnie prawdopodobnie na tą po lewej stronie ponieważ otworami pasuję do otworów w ramie.
Następnie przyjdzie czas na kontroler lotu
Zakupiłem też buzzer , coby było łatwo odnaleźć szczątki...
Na ramie mam zamiar zamontować jeszcze kilka pasków led dla łatwiejszej orientacji.
Edytowane przez lesiu7 dnia 01.01.2018 20:50
Regulatory przeniosłem jednak na górę ramion, z 3-ch szt. zostały wypięte środkowe przewody. Jak widzicie dron dostał oświetlenie żeby odróżnić przód i tył.
Sterownik lotu został rozkręcony, żeby sprawdzić czy strzałka wytłoczona na obudowie zgadza się z kierunkiem zaznaczonym na płytce. Wstępnie przyłapany na za duże opaski zaciskowe.
Tak wygląda wstępnie złożony. Odbiornik umieściłem na dolnej części górnej płytki, aby możliwe najdalej odsunąć go od regulatorów. Muszę jeszcze jakoś pionowo zamocować antenkę (może w jakiejś słomce) . Zostaje jeszcze buzzer, a potem przebrnąć przez.... całą konfigurację.
Dawid kiedy oblot tego cuda ?? daj znać chętnie popatrzę
Taranis
Caarson
____________________
Sbach Hacker
Multiplex Heron
Extropodobny 1,8m
w budowie RYAN Specjal
Cirrus Sr20
Nie ustawiałem jeszcze żadnych pidów i " test wygląda jak wygląda" próby na rozładowanym pakiecie - dlatego alarm piszczy. Cieszę się że dobrnąłem do tego etapu - teraz to już z górki.
Edytowane przez lesiu7 dnia 27.01.2018 19:28