Zobacz temat
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 go¶æ(ci)
 Drukuj temat
Odbiorniki DSM2 Orange
SlavikS
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 15.04.2012 22:18
Awatar

Administrator


Postów: 2229
Data rejestracji: 20.05.08

Grzeba³em ostatnio trochê po sieci w poszukiwaniu niezawodnego rozwi±zania, które móg³bym zapakowaæ do du¿ego Motha. Model jest ju¿ du¿o wiêkszy i ciê¿szy ni¿ Park Flyer, bêdzie lata³ dalej i wy¿ej, wiêc warto by by³o ¿eby nie rozbi³ siê przez zawodny odbiornik. Zastanawia³em siê nad odbiornikiem Orange z dwoma satelitkami i trafi³em na takow± opiniê, któr± zacytujê w oryginale, a która da³a mi trochê do my¶lenia:

I have been using these Orange receivers for about one year and have had NO problems with them whatsoever. I have read some of the reviews here and they seem to point to improper installation or application of the receiver. Firstly you need to check that the receiver is placed away from any form of interference like the esc, battery or motor of the aircraft. The next thing you need to do is TURN OFF YOUR CELLPHONE!!!! This has caused several crashes at my flying field with people using Spektrum receivers. The next thing to ensure is that the receiver is properly binded to your radio when you power up. It happened to me several times that I powered up my helicopter with the canopy on and did not check that the bind light was solid and not blinking. This happens with the Spektrum receivers too, especially if you do not power off both the radio and the model during battery changes. My advice is to please check your procedures carefully before damning a really good product. Simply put.....1. Radio on 2. Model on 3. Check for solid light on receiver 4. DO a range check 35 -40 steps away 5. Power OFF both Radio and model after each flight between battery changes or fuel refills.


Nie bêdê tego w ca³o¶ci t³umaczy³ bo pewnie ka¿dy sobie z tym poradzi (a jakby co to Google translator pomo¿e Wink ). W tej opinii porazi³a mnie informacja o tym, ¿eby wy³±czaæ telefony komórkowe podczas u¿ywania radia Spectrum. Ja, i pewnie wiêkszo¶æ z Was, nie rozstajê siê z telefonem jak trzymam nadajnik w rêkach - wisi przy pasku Smile Zacz±³em siê zastanawiaæ, czy czasem czego¶ nie ma na rzeczy i czy czasem nie wyja¶nia³oby to dziwnych zak³óceñ w nieoczekiwanych miejscach i momentach na naszym pasie. Mo¿e "czuwaj±cy" telefon nie stanowi jakiego¶ gro¼nego ¼ród³a zak³óceñ choæ czasami wymienia informacje ze stacj± bazow±, ale odbieraj±cy SMS'a albo rozmowê ju¿ mo¿e takowym byæ. Nie wiem czy zdarzy³o siê Wam je¼dziæ z antyradarem. Mnie siê zdarzy³o. Antyradar reaguje w³a¶nie w takich momentach - jak odbiera SMS'a albo jak dzwoni. Co ciekawe nie reaguje jak prowadzi siê rozmowê. Trochê to wkurzaj±ce bo mo¿na zawa³u dostaæ jak to cholerstwo zapiszczy i jeszcze telefon dzwoni w tym samym momencie Wink

Wracaj±c do rzeczy jestem trochê w kropce bo opinie nt. tego Orange'a s± skrajnie ró¿ne - jedni pisz±, ¿e latali na ponad 1,5 km i wszystko by³o OK, a inni pisz±, ¿e nie ma nawet 50m. Oryginalnego Spectruma z dwoma satelitami za 40$ nie kupiê Frown wiêc chyba przyjdzie spróbowaæ. Zrobiê test zasiêgu na ziemi i siê oka¿e - najwy¿ej wyl±duje w czym¶ mniejszym i trzeba bêdzie wysup³aæ kasê na orygina³ - tylko w takim uk³adzie który kupiæ i czy tu jest gwarancja, ¿e bêdzie OK?

Ciekaw jestem co o tym my¶licie.
S³awek
------------------------
DX6i - 2.4GHz
EXTRA 330S, Moth Minor 1:8, P-51D (Micro), Moth Minor 1:5, Klemm KL-35D
Combat ESA: MIG-3, KI-61, Fokker DVII, Ki-94, P-51
Na warsztacie: Moth Minor 1:4
 
magneto
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 15.04.2012 23:26
Awatar

modelarz


Postów: 251
Data rejestracji: 21.11.09

No niestety ale w eterze jest coraz wiêksze zagiêszcznie co niestety nie wp³ywa dobrze w naszym hobby.W modelach FPV modne by³y powiadomienia zgubionego modelu,które wysy³a³y na telefon koordynaty i najwiêksze problemy by³y w³a¶nie przy logowaniu siê do stacji bazowych dlatego zrezygnowano z tego wprowadzaj±c taki ficzer ¿e urz±dzenie w³±cza³o siê po np 5 min od braku sygna³u rc .modne i w miarê niezawodne sta³y siê linki dalekiego zasiêgu LRS ja np zakupi³em sobie taki i na razie zadowolony jestem ostatni lot na ponad 3,5km przebieg³ bez zak³óceñ moc 100mW tylko czêstotliwo¶æ poza prawem 433mHz na zawodach odpada.
Zastanawia mnie tylko czemu czo³ówka modelarzy lata na 35mHz, co prawda helikowcy na 2.4gHz
 
koperfield
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 16.04.2012 07:32
Awatar

modelarz


Postów: 23
Data rejestracji: 07.09.09

Witam

U¿ywam odbiornika, którym piszesz S³awek i ja osob¶cie nie mam do niego zastrze¿eñ.
W modelach mo¿e niezbyt wymagaj±cy i dalekosiê¿nych ale te¿ nie park flyer.
Multiplex Mentor
Multiplex Fun CUB
Multiplex Easy glider

W tym ostatnim ze wzglêdu na gabaryty zmieni³em na ten 6-kana³owy odbiornik ORANGE i te¿ nie mia³em problemów z zasiêgiem. Nie u¿ywam tych zewnêtrznych satelitek.

Jedyna dziwna rzecz jak± zaobserwowa³em to podczas gwa³townego dodania gazu w modelu Mentor 1 raz na oko³o 5 sekund straci³em kontakt z modelem, zupe³nie jakby siê rozbindowa³, po czym odzyska³em kontrolê i nigdy wiêcej problem siê nie pojawi³. Podejrzewam, ¿e mog³o doj¶æ do gwa³townego spadku napiêcia bo ja niestety latam na jednym pakiecie zasilaj±cym wszystko, a zestaw napêdowy z Mentora pobiera sporo pr±du. Maj±c na uwadze tê drobn± wpadkê i kontroluj±c szybkie dodawanie gazu, problem wiêcej siê nie powtórzy³. My¶lê, ¿e UBEC zewnêtrzny i powinno byæ po problemie.
Telefon komórkowy ??? Nigdy bym nie poderzewa³, a równie¿ mia³em go zawsze przy sobie podczas latania

Posiadam nowe nieu¿ywane chyba ze 2 szt. i satelitki wiêc do testów mogê udostêpniæ (je¶li oczywi¶cie potrzeba)

Pozdrawiam
Bartek
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Sprzedam 2 odbiorniki Sprzedam 1 08.02.2021 16:33
[S] Radionadajnik Optic 6, dwa odbiorniki, walizka z wyposa¿eniem Sprzedam 1 08.09.2018 22:11
[S] £adowarka, Elektronika, Silniczki, Odbiorniki oraz nadajnik. Sprzedam 3 31.03.2018 11:36
[S] - Sprzedam aparaturê +4 odbiorniki Sprzedam 1 19.10.2014 18:46
Sprzedam nadajnik SPEKTRUM DX5e i odbiorniki Sprzedam 1 17.05.2012 19:56
statystyka