Zobacz temat
RC P³ock :: Modele RC :: Samochody RC
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 go¶æ(ci)
 Drukuj temat
BMW E34 (seria 5) do driftu.
Pienio
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 23.03.2013 01:27
Awatar

modelarz


Postów: 4
Data rejestracji: 23.03.13

Witam.
Jest to mój pierwszy post no obecnym forum wiêc siê przedstawiê Smile
Mam na imiê Maciek i pochodzê z Ostro³êki (120 km od Warszawy i Bia³egostoku, pomiêdzy). Mam 22 Lata. A teraz do rzeczy. Je¿eli kto¶ w temacie móg³by odpowiedzieæ na moje pytania poniewa¿ chcê zacz±æ z Du¿ego C ! Mam zamiar od podstaw zbudowaæ model BMW E34 M5 (88-95r) przygotowane stricte pod driftu(poniewa¿ tak owego nie produkuje ¿adna fimra) z silnikiem elektrycznym i napêdem na tyln± o¶. A wiêc zacznijmy od pocz±tku a mianowicie :

1. Czy dobrym wyborem bêdzie stworzenie modelu z Gliny Modelarskiej (od którego powstanie negatyw)
2. Czy W³ókno Szklane + ¯ywica Epoksydowa (zdadz± egzamin na karoserie jak i równie¿ podwozie (oczywi¶cie wzmocnione)
3, Jakie proponujecie serwa/silniki/amortyzatory chodzi mi tu o konkretne modele i firmy(najlepiej linki gdzie mo¿na kupiæ)
4. Pomoc z ujarzmieniem uk³adu elektrycznego/sterowanie.

I to by by³o na obecn± chwilê wszystko wiem ¿e to du¿o ale jak napisa³em na wstêpie "chcê wej¶æ do gry z du¿ego C". Chcia³bym dodaæ ¿e model planujê w skali 1:10. Poradom w stylu daruj sobie to za du¿o dziêkujê Smile Jak i równie¿ kup podwozie a karoserie sobie dopasuje tak¿e Wink

Pozdrawiam
Pienio Wink
 
Pienio
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 26.03.2013 00:15
Awatar

modelarz


Postów: 4
Data rejestracji: 23.03.13

Patrzê ¿e nie ma chêtnych by co¶ doradziæ. Tak wiêc zostaje przy swoim pomy¶le (i rozwi±zaniach) wrzucê kilka rysunków jak miej wiêcej to widzê (wydaje mi siê ¿e s³usznie) Czyli projekt wygl±du karoserii i p³yty pod³ogowej. Smile
i47.tinypic.com/25as2f4.jpgi45.tinypic.com/19lapv.jpgi45.tinypic.com/298z1v.jpgi45.tinypic.com/2epoub5.jpgi46.tinypic.com/2nqeeyf.jpg
Aha to ostatnie to p³yta pod³ogowa + rozmieszczenie osprzêtu czyli :
1. Sterownik
2.Silniczek
3.Zestaw litowo-jonowy
4.Serwo mechanizm (do sterowania ruchem kó³ przednich)
5.Zablokowany Dyferencja³
6.Antena
7. miejsce wózka przedniego (mam zamiar tam zamontowaæ wózek)
8. pó³ o¶ki (napêdowe)
9. Wa³ Napêdowy
Mam nadziejê ¿e o niczym nie zapomnia³em i komu¶ spodoba siê mój projekt. zapewne w czwartek/pi±tek zamówiê ju¿ glinê modelarsk±.
Ps. przepraszam za ma³o techniczny rysunek ale rysowanie w kompie to nie moja specjalno¶æ Smile
"Umrzeæ mo¿esz tylko raz... Wiêc zastanów siê czy by³o warto"
 
robloz
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 26.03.2013 07:06
Awatar

Moderator


Postów: 2369
Data rejestracji: 19.05.08

Jestem ciekaw jak Ci wyjdzie gliniany projekt. Mo¿na wykorzystaæ pomys³ w samolotach.

Patrzê ¿e nie ma chêtnych by co¶ doradziæ.

Prawie wszyscy zajmuj± siê samolotami, to siê nie dziw.Wink

Co do kó³ przednich. Nie wiem czy dobrze zrozumia³em, co masz na my¶li wózka. Sztywna o¶ ,a punkt obrotu/skrêcania w ¶rodku?
Je¶li tak to bêdzie b. ma³y k±t skrêtu. Nie lepiej zrobiæ tradycyjny uk³ad skrêtu?
Robert

Taranis-2.4Ghz
combat- Me 110 . P 40. "zero"
Makiety -Fly Baby.
Budowa- Zlin Z 37 Cmelak.
 
Andy
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 26.03.2013 07:07
Awatar

modelarz


Postów: 1539
Data rejestracji: 07.12.08

Forum, na którym prezentujesz swój projekt jest g³ównie o profilu lotniczym. My¶lê, ¿e wysyp porad uzyska³by¶ gdyby¶ zapyta³ tu: -> http://teamrcploc...
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gifrcradom.pl/admin/foto/corsair4.gif
_____________________
DX6i, DX7, DX7S, DX9 - 2.4GHz

- T-REX 500 ESP - AirWolf
- T-REX 500 GF - Hughes 500E
- Beechcraft-Bonanza 15E ARF
- Katana MD - Precision Aerobatics
- F4U-1D Corsair 50 ARF
- EXTRA 300 MM
- Pitts Python - Haikong Model
- w ci±g³ej budowie SZD 39 Cobra 17
 
Pienio
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 26.03.2013 11:10
Awatar

modelarz


Postów: 4
Data rejestracji: 23.03.13

robloz napisa³/a:
Jestem ciekaw jak Ci wyjdzie gliniany projekt. Mo¿na wykorzystaæ pomys³ w samolotach.

Patrzê ¿e nie ma chêtnych by co¶ doradziæ.

Prawie wszyscy zajmuj± siê samolotami, to siê nie dziw.Wink

Co do kó³ przednich. Nie wiem czy dobrze zrozumia³em, co masz na my¶li wózka. Sztywna o¶ ,a punkt obrotu/skrêcania w ¶rodku?
Je¶li tak to bêdzie b. ma³y k±t skrêtu. Nie lepiej zrobiæ tradycyjny uk³ad skrêtu?


1. te¿ jestem ciekaw ale model z gliny ma mi pos³u¿yæ tylko jako negatyw Wink
2.widzia³em tutaj temat samochody rc to my¶lê o kto¶ pewnie siê zna Smile
3. chcia³em zrobiæ tradycyjny uk³ad kierowniczy z serwem z kólkiem zêbatym(nie ramieniem) ale nigdzie jeszcze nie widzia³em Maglownicy która do czego¶ takiego jest potrzebna(moim zdaniem) poniewa¿ 3 opcj± nad jak± rozmy¶la³em to po³±czyæ ko³a przednie paskiem wraz z serwem(na kó³kach) ale to specjalne mocowania bym musia³ dorabiaæ a tak to te¿ ciê¿ko bêdzie Grin ³atwiej pokazaæ ni¿ napisaæ o 3 pomy¶le Smile .
Forum, na którym prezentujesz swój projekt jest g³ównie o profilu lotniczym. My¶lê, ¿e wysyp porad uzyska³by¶ gdyby¶ zapyta³ tu: -> http://teamrcploc...

ok dziêkujê za przekierowanie przerzucê siê tam ale na pewno bêdê wrzuca³ fotki z budowy tutaj równie¿ Smile je¿eli to nie problem Smile
Edytowane przez Pienio dnia 26.03.2013 11:11
"Umrzeæ mo¿esz tylko raz... Wiêc zastanów siê czy by³o warto"
 
robloz
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 26.03.2013 13:03
Awatar

Moderator


Postów: 2369
Data rejestracji: 19.05.08

chcia³em zrobiæ tradycyjny uk³ad kierowniczy z serwem z kólkiem zêbatym(nie ramieniem) ale nigdzie jeszcze nie widzia³em Maglownicy

Ja do samochodów u¿ywa³em takiej czê¶ci. £±czysz to z dzwigni± przy ko³ach i po k³opocie.
http://www.modele...008BK.html

te¿ jestem ciekaw ale model z gliny ma mi pos³u¿yæ tylko jako negatyw

Te¿ o tym my¶la³em.
Robert

Taranis-2.4Ghz
combat- Me 110 . P 40. "zero"
Makiety -Fly Baby.
Budowa- Zlin Z 37 Cmelak.
 
Pienio
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 26.03.2013 22:35
Awatar

modelarz


Postów: 4
Data rejestracji: 23.03.13

hymmm ciekawy pomys³ Smilewezmê to pod uwagê Wink a moim zdaniem glina jest bardzo dobrym materia³em a dlaczego ? poniewa¿ dopóki nie wypalisz jej w piecu (800-1200C) ca³y czas jest podatna na zmiany czyli mo¿na dorabiaæ czê¶ci doklejaæ odejmowaæ itp. na przyk³adzie styropianu bardzo ciê¿ko jest naprawiæ z³e poci±gniêcie prawda ? a tu za du¿o ucie³em ehh machniesz rêk± zwil¿ysz dwa koñce i przylepisz do siebie Smile i problemu nie ma. Tak naprawdê wszystkie (profesjonalne) firmy projektuj±ce samochody zaczynaj± od modelu z gliny wiadomo ¿e w skali 1;1 ale te¿ tej samej co ja postanowi³em wybraæ Smile
"Umrzeæ mo¿esz tylko raz... Wiêc zastanów siê czy by³o warto"
 
Przeskocz do forum:
statystyka