Zobacz temat
RC P這ck :: Dla Pocz徠kuj帷ych :: Na dobry pocz徠ek
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 go嗆(ci)
 Drukuj temat
Przypomnienie zasad korzystania z lotniska
SlavikS
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 08.06.2015 12:19
Awatar

Administrator

Post闚: 1966
Data rejestracji: 20.05.08

Szanowni koledzy,
W zwi您ku z ostatnimi incydentami naruszenia strefy powietrznej okolic Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przypominam wszystkim o obowi您uj帷ych nas zasadach: http://rcplock.pl...ead_id=680
Je瞠li jeszcze kto nie zd捫y si z nimi zapozna to tym bardziej zach璚am do lektury.
Nie wydaje mi si, 瞠 te naruszenia by造 umy郵ne. Raczej spowodowane brakiem umiej皻no軼i pilota lub awari sprz皻u - mo瞠 si zdarzy najlepszym. Tym bardziej uczulam na konieczno嗆 posiadania ubezpieczenia OC obejmuj帷ego latanie modelami RC. Przypominam, 瞠 wszyscy cz這nkowie sekcji modelarskiej AZM s obj璚i grupowym ubezpieczeniem OC wykupionym przez AZM na rok 2015, wi璚 najprostsz drog do uzyskania wymaganego przez Prawo Lotnicze ubezpieczenia OC jest wst徙ienie w szeregi sekcji modelarskiej AZM (informacja dla nowych koleg闚 zaczynaj帷ych przygod z modelami RC). Sk豉dka cz這nkowska dla Cz這nka Stowarzyszonego to tylko 5 z miesi璚znie - my郵, 瞠 warto.
S豉wek
------------------------
DX6i - 2.4GHz
EXTRA 330S, Moth Minor 1:8, P-51D (Micro), Moth Minor 1:5, Klemm KL-35D
Combat ESA: MIG-3, KI-61, Fokker DVII, Ki-94, P-51
Na warsztacie: Moth Minor 1:4

stawoj
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 10.06.2015 21:49
modelarz

Post闚: 1358
Data rejestracji: 18.05.08

Przyzna si kto przycedzi w budynek LPR ? Smile Jak kto si s豉bo czuje w lataniu to najlepiej prosi aby przy boku sta豉 osoba kt鏎a w razie konieczno軼i zapanuje nad modelem. Takie osoby w 瘸dnym wypadku nie powinny lata same bo opr鏂z tego, 瞠 narobi sobie bardzo du穎 k這pot闚 to zapewne ucierpi ca豉 grupa.

SlavikS
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 10.06.2015 22:20
Awatar

Administrator

Wojtek, przecie wiesz kto - przypomnij sobie pi徠kowe latanie i niepozorn Cessn bez lotek Wink

W uzupe軟ieniu dodam, 瞠 ten post nie by moj inicjatyw, a wynikiem pro軸y Dyrekcji AZM w reakcji na skarg szefa LPR'u.

Kilku koleg闚 pyta這 mnie na PW jaka jest procedura wst徙ienia w szeregi AZM. Napisz na forum, mo瞠 si komu przyda.
Na stronie AZM w sekcji "Do pobrania" http://www.aerokl...page_id=48 jest formularz deklaracji cz這nkowskiej. Trzeba to wype軟i i dostarczy do AZM. Osobi軼ie w tym formularzu brakuje mi wskazania statusu cz這nka - przypomn, 瞠 s cz這nkowie zwyczajni i cz這nkowie stowarzyszeni. Jeden status od drugiego r騜ni si jedn zasadnicz spraw, a mianowicie cz這nek stowarzyszony nie ma prawa g這su na walnych zgromadzeniach AZM. Ze statusu wynika sk豉dka cz這nkowska (stowarzyszony modelarz 60 z/rok, zwyczajny modelarz 360 z/rok). Warto wi璚 na formularzu dopisa czy chcecie by cz這nkami stowarzyszonymi czy zwyczajnymi.
Wydaje mi si, 瞠 formularz mo積a przes豉 elektronicznie na Je瞠li co b璠zie nie tak to sympatyczna Pani Sylwia na pewno si z Wami skontaktuje.
Nowych Cz這nk闚 przyjmuje Zarz康 uchwa陰 na posiedzeniu Zarz康u. Jak ju uchwa豉 zostanie podj皻a trzeba dostarczy zdj璚ie do legitymacji, najlepiej w formie elektronicznej na e-mail jak wy瞠j. Pani Sylwia wydrukuje legitymacj i po op豉ceniu sk豉dki (mo積a osobi軼ie u Pani Sylwii albo przelewem na konto AZM podane na stronie www) b璠ziecie mogli j odebra. Legitymacje drukowane s na kartach zbli瞠niowych, kt鏎e docelowo b璠 otwiera zamek bramy wjazdowej na nasze pole lot闚.
W momencie podj璚ia uchwa造 Zarz康u o przyj璚iu nowych cz這nk闚 do AZM z automatu zaczyna dzia豉 ochrona wynikaj帷a z grupowego ubezpieczenia sekcji modelarskiej - nie trzeba dodatkowo nic robi ni wype軟ia.
S豉wek
------------------------
DX6i - 2.4GHz

robloz
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 11.06.2015 06:12
Awatar

Moderator

Data rejestracji: 19.05.08

Mo瞠 ju warto zamkn望 wjazd? Z tego co si wczoraj dowiedzia貫m, modelik tego starszego go軼ia zatrzyma si na maszcie antenowym LPRu.
Robert

Taranis-2.4Ghz
combat- Me 110 . P 40. "zero"
Makiety -Fly Baby.
Budowa- Zlin Z 37 Cmelak.

SlavikS
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 11.06.2015 07:43
Awatar

Administrator

Nie ma maszcie, ale raczej na odci庵u Smile Nie ma ju co dr捫y. Nic wielkiego si nie sta這, niemniej jednak koledzy z LPR'u s lekko przewra磧iwieni i trzeba zwraca szczeg鏊n uwag na zachowanie strefy bezpiecze雟twa. Pono nie by to pierwszy przypadek w tym roku.

Mo瞠 w sobot uda mi si podjecha do Aeroklubu i zamontowa zamek na bramie. Do zamka musz wprowadzi karty uprawnione do jego otwierania (legitymacje AZM), a do tego potrzebuj je fizycznie - zamek je musi odczyta w trakcie programowania, wi璚 zastanawiam si jak to rozegra bo dopuki nie wpisz Waszych kart to nie otworzycie bramy. Raczej marne szanse 瞠by wszyscy zjechali si w jednym czasie, wi璚 musz co wymy郵i na okres przej軼iowy. My郵, 瞠 uda si otwiera poza kart indywidualnym PIN'em wprowadzanym z klawiatury.
Edytowane przez SlavikS dnia 11.06.2015 08:49
S豉wek
------------------------
DX6i - 2.4GHz

grkaminski
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 11.06.2015 10:39
Awatar

modelarz

Post闚: 63
Data rejestracji: 04.03.09

Nic wielkiego si nie sta這, niemniej jednak koledzy z LPR'u s lekko przewra磧iwieni

Koledzy z LPR'u to w du瞠j cz窷ci lotnicy z tysi帷ami godzin nalotu (r闚nie na wojnie), kt鏎zy niejedno widzieli i strachliwi nie s, wierzcie mi. Natomiast na l康owisku stoi kilkadziesi徠 milion闚 PLN, a gdyby modelarz zamiast w budynek wycedzi w startuj帷y 鄉ig這wiec, to lepiej nie my郵e, co mog這by si sta.
Grzegorz
-------------------------
Spektrum DX6i
CopterX 450SE v2
Lama v3
Hurricane 550
Akrobacik Raven
Pitts Samson
Hawker Hurricane ESA
Warsztat - Extra 300

SlavikS
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 11.06.2015 14:22
Awatar

Administrator

Grzegorz, no bez przesady. Styropianowa Cessna wa膨ca ze 300g - 400g? Wg mnie nikt specjalnie nie narusza zasad, a na LPR i startuj帷y i l康uj帷y 鄉ig這wiec uwa瘸my szczeg鏊nie. W tym konkretnym przypadku, kt鏎y widzia貫m, 鄉ig這wiec nie by w ruchu. Poza tym nikt i nic nie ucierpia這, wi璚 o co to wielkie larum? Z tego punktu widzenia to jest robienie z ig造 wide, a rozwa瘸nia "co by by這 gdyby" to lekkie bicie piany i w tym sensie napisa貫m, 瞠 koledzy s "przewra磧iwieni" (nie "strachliwi" bo to wielka r騜nica). Jak co, odpuka, konkretnego si stanie to trzeba winowajc 軼iga o pokrycie szk鏚 i ka盥y z nas ma t 鈍iadomo嗆 i na takie okoliczno軼i si ubezpiecza. Naprawd szkoda na ten temat dyskutowa.

Zasady zosta造 przypomniane i ka盥y ma si do nich stosowa, a je瞠li komu co si przydarzy to za to odpowie i pokryje szkody.
S豉wek
------------------------
DX6i - 2.4GHz

AQUARIUS
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 12.06.2015 08:15
Awatar

modelarz

Post闚: 1516
Data rejestracji: 07.10.08

Je瞠li torba wysypanych cukierk闚 o ma這 nie zabi豉 dw鏂h motolotniarzy to styropianowa cesna mo瞠 narobi r闚nie powa積ych szk鏚. Tu nie chodzi o bicie piany tylko o to czy w pewnym momencie Dyrekcja zamknie bramk i powie spier... do parku panowie - bez wzgl璠u na to czy kto b璠zie lata tam gdzie nie powinien czy nie. Z naszej grupy jestem cz這nkiem AZM chyba najd逝瞠j i uwierzcie mi, 瞠 na naszym lotnisku sprawy bezpiecze雟twa nie podlegaj dyskusji.

Ja jestem za tym, 瞠by w pobli簑 naszego miejsca zrobi tablic z zasadami u篡tkowania l康owiska modelarskiego - mo瞠 na wyrost ale zawsze to b璠zie jakie ostrze瞠nie. To 瞠 kto troch potrafi wystartowa i troch wyl康owa styropianowym modelem nie znaczy, 瞠 zna zasady korzystania z lotniska-wtedy powinien albo odsun望 si g喚biej albo lata w obecno軼i kogo bardziej do鈍iadczonego.

Powa積ie poddaj pod zastanowienie temat takiej tablicy - my郵, 瞠 w momencie przesuwania l康owiska (ze wzgl璠u na sprzeda cz窷ci dzia趾i) mo積a by takie co postawi i przy okazji odremontowa troch st馧... Wtedy jak co si stanie to winowajca nie b璠zie m鏬 powiedzie, ze nie wiedzia, a my b璠ziemy kryci.
Edytowane przez AQUARIUS dnia 12.06.2015 08:18
"Gdybym mia wybra, wola豚ym ptaki ni samoloty "
C. Lindberg

robloz
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 12.06.2015 08:39
Awatar

Moderator

Popieram, z drugiej strony to po zamkni璚iu wjazdu takich os鏏 praktycznie nie b璠zie, a je郵i si zjawi to z kim kto wie gdzie lata. Postawienie tablicy jednak nie zaszkodzi.
Robert

Taranis-2.4Ghz
Makiety -Fly Baby.

SlavikS
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 12.06.2015 08:53
Awatar

Administrator

Dla mnie te sprawy bezpiecze雟twa nie podlegaj dyskusji. Przeciwko tablicy nic nie mam - nie zaszkodzi. Brama w sobot zostanie zamkni皻a.
S豉wek
------------------------
DX6i - 2.4GHz

Piotr K
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 12.06.2015 10:33
Awatar

modelarz

Post闚: 142
Data rejestracji: 23.10.10

ok jak b璠ziemy otwiera bram?tzn chodzi mi o to czy b璠zie zamykana na k堯dk czy jako inaczej?
Edytowane przez Piotr K dnia 12.06.2015 10:36
Piotr Kubiak

robloz
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 12.06.2015 10:44
Awatar

Moderator

. Legitymacje drukowane s na kartach zbli瞠niowych, kt鏎e docelowo b璠 otwiera zamek bramy wjazdowej na nasze pole lot闚.

Do zamka musz wprowadzi karty uprawnione do jego otwierania (legitymacje AZM)

Edytowane przez robloz dnia 12.06.2015 10:48
Robert

Taranis-2.4Ghz
Makiety -Fly Baby.

Piotr K
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 12.06.2015 10:50
Awatar

modelarz

Post闚: 142
Data rejestracji: 23.10.10

Ok legitymacj AZM mam tylko nie widz na niej 瘸dnego paska magnetycznego ani chip-a
Piotr Kubiak

SlavikS
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 12.06.2015 10:56
Awatar

Administrator

Karta zbli瞠niowa ma wszystko zatopione w 鈔odku i na zewn徠rz nic nie wida Smile
Do czasu wprowadzenia kart b璠 dodatkowo PIN'y do wstukania z klawiatury zamka.
Edytowane przez SlavikS dnia 12.06.2015 10:57
S豉wek
------------------------
DX6i - 2.4GHz

Piotr K
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 12.06.2015 10:57
Awatar

modelarz