Zobacz temat
RC P這ck :: Sprawy bie膨ce :: Umawiamy sie na latanie
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 go嗆(ci)
 Drukuj temat
Czy pas modelarski jest jeszcze modelarzy ?
stawoj
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 23.05.2017 19:56
modelarz

Post闚: 1353
Data rejestracji: 18.05.08

Jak w temacie, chyba zosta ju przej皻y na dobre przez paralotniarzy. Uwa瘸m, 瞠 b璠zie za chwil trudno to odkr璚i.

aviatv.pl/images/pole.jpg

lopez 16
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 23.05.2017 20:00
Awatar

modelarz

Post闚: 460
Data rejestracji: 04.09.08

Ja ju poruszy貫m ten temat i wi璚ej si nie wypowiem. Dobrze 瞠 mam gdzie lata bo tu jest za du瞠 ryzyko 瞠 model wkr璚i si im w linki.
Liberty-Phoenix model
Zagi laminat- w budowie

SlavikS
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 23.05.2017 23:51
Awatar

Administrator

Post闚: 1921
Data rejestracji: 20.05.08

Koledzy,
Czy kto z modelarzy by wtedy na pasie i pr鏏owa lata? Ostatnio jako trudno o frekwencj, a jak nikomu nie przeszkadzaj to czemu maj z tego pola nie korzysta? Czy kto pofatygowa si do koleg闚 paralotniarzy i poprosi o udro積ienie pasa modelarskiego? Ja ju pisa貫m, 瞠 z Krzy鄂iem mieli鄉y tak sytuacj. Poprosili鄉y Wojtka o przestawienie samochodu i problemu nie by這. Wystartowa, polecia i nikomu nie przeszkadza.
Adrian, zg這si貫 swoje przygody dyrekcji AZM albo szefowi sekcji modelarskiej? (przypominam, 瞠 jest nim Wojciech Krzywi雟ki).
Pozwol sobie zada jedno zar帳i軼ie proste pytanie - kto waszym zdaniem powinien to za豉twi? Tak w豉軼iwie to nawet nie wiem co za豉twi - zakaz korzystania z pasa modelarskiego przez paralotniarzy? a mo瞠 z tej cz窷ci lotniska? a mo瞠 w og鏊e ich na lotnisko nie wpuszcza? a mo瞠 po prostu maj si przesun望 jak kto z modelarzy b璠zie chcia korzysta z pasa?
Z ca造m szacunkiem, ale problem staje na forum ju kt鏎y raz i niestety mam wra瞠nie, 瞠 tylko jako problem teoretyczny, wi璚 ja zaproponuj jakie konkretne dzia豉nia:
1) Wg mnie powinna obowi您ywa zasada, 瞠 pierwsze雟two w korzystaniu z pasa modelarskiego maj modelarze czyli je瞠li nikogo z modelarzy nie ma to zakazu korzystania z pasa nie ma. Przyje盥瘸 modelarz paralotnie si odsuwaj. Taka zasada powinna zosta potwierdzona przez Dyrekcj AZM i zakomunikowana paralotniarzom. Podejmuj si porozmawia z Dyrekcj w tym temacie.
2) Je瞠li kto przyjedzie na pas i b璠zie zaj皻y to niech pofatyguje si do koleg闚 i poprosi o uwolnienie pasa, a nie podwija ogon i si zmywa z lotniska, a potem narzeka.
3) Je瞠li pro軸y nie b璠 skutkowa造 podejmiemy dzia豉nia, kt鏎e daje nam statut AZM. W ostateczno軼i poprosimy o rozstrzygni璚ie sporu przez S康 Kole瞠雟ki, ale do tego trzeba konkret闚, wi璚 ze zdarzenia, kt鏎e potencjalnie kto chcia豚y zg這si trzeba zrobi dokumentacj - np. fotki sytuacji, nagrania rozm闚, spisa nazwiska, numery rejestracyjne i na gor帷o opisa sobie zdarzenie 瞠by nic nie uciek這.
S豉wek
------------------------
DX6i - 2.4GHz
EXTRA 330S, Moth Minor 1:8, P-51D (Micro), Moth Minor 1:5, Klemm KL-35D
Combat ESA: MIG-3, KI-61, Fokker DVII, Ki-94, P-51
Na warsztacie: Moth Minor 1:4

stawoj
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 24.05.2017 00:40
modelarz

Post闚: 1353
Data rejestracji: 18.05.08

Bardzo d逝go modelarze starali si i dbali o ten pas. Dlaczego maj帷 ca貫 lotnisko akurat to miejsce zaj瘭i ?. Bardzo cz瘰to stoj ich samochody i przyczepki na 鈔odku tego pasa. W ka盥y 豉dny dzie "modelarski" to ju zawsze. Teraz przyjd i popro o przestawienie jak oni s w g鏎ze gdzie za P這ckiem. Tak ma這 ju tych modelarzy przychodzi to jeszcze jak przyjd to i tak nie b璠zie gdzie polata.

Uwa瘸m, 瞠 powinien by zakaz korzystania z pasa modelarskiego przez paralotniarzy i Ty S豉wku jako przedstawiciel rcplock powiniene o tym porozmawia i tego przypilnowa.

Mo瞠 nie powinienem ju osobi軼ie zabiera g這su w tych sprawach ale mo瞠 tak w imieniu tych nowych koleg闚 co przychodz coraz cz窷ciej na lotnisko ?
Edytowane przez stawoj dnia 24.05.2017 00:51

SlavikS
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 24.05.2017 07:33
Awatar

Administrator

Ja si zgadzam, 瞠 nie powinni zastawia pasa. Nie my郵cie, 瞠 mam inne zdanie, ale w AZM mam taki sam status jak ka盥y inny modelarz i takie same mo磧iwo軼i za豉twienia tej sprawy. Sam zakaz korzystania z pasa modelarskiego sprawy nie za豉twi bo jak nie rozstawi si na pasie to postawi samochody na podej軼iu. Drogi s dwie, albo za豉twimy to polubownie albo p鎩dziemy "na zwarcie". Je瞠li p鎩dziemy kursem konfliktowym to potrzebuj dokumentacji sytuacji konfliktowych (punkt 3). Zaproponowa貫m konkretne dzia豉nia i je瞠li mam spr鏏owa temat za豉twi to potrzebuj r闚nie zaanga穎wania pozosta造ch koleg闚 z grupy. Zaczn od punktu 1 - porozmawiam Smile Oczekuj r闚nie, 瞠 ka盥y, kto natknie si na tak sytuacj podejdzie do koleg闚 i z nimi porozmawia.
Edytowane przez SlavikS dnia 24.05.2017 07:38
S豉wek
------------------------
DX6i - 2.4GHz

AQUARIUS
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 24.05.2017 10:12
Awatar

modelarz

Post闚: 1468
Data rejestracji: 07.10.08

Wydaje mi si, 瞠 to wszystko jest kwestia ustale z dyrekcj i nie ukrywam, 瞠 licz w tym wzgl璠zie na S豉wka (jak z reszt pewnie wi瘯szo嗆 z nas). Nikt nie ma z w豉dzami lepszego kontaktu jak na t chwil. Je郵i rozmowa z dyrekcj nie pomo瞠 to proponuj przed這篡 pismo z podpisami aktywnych cz這nk闚 modelarzy do zarz康u.
Pas dla modelarzy powinien by dla modelarzy i nie wg zasady, kto pierwszy ten lepszy. Tak powinno by w regulaminie u篡tkowania i tyle. Nasza frekwencja nie powinna tu mie znaczenia. Paralotniarzom wysoko嗆 trawy nie robi chyba wi瘯szej r騜nicy, a skoro maj utrudniony dost瘼 do drugiej strony lotniska (budowa obwodnicy), to mo瞠 niech si przesun na sta貫 np. w ten r鏬 mi璠zy kombajnami i dzia趾ami - b璠 mogli wje盥瘸 od Otoli雟kiej. Od naszego pasa to jest powy瞠j 500m (przynajmniej tak mi na goolge pokazuje).
Miejsce start闚 to jedno a latanie glajciarzy to drugie. Pytanie czy oni maj co takiego jak instrukcja wykonywania lot闚 w obr瑿ie lotniska? Pono by przypadek wlatywania glajciarza w stref, w kt鏎ej lata ju model. Nie widzia貫m tego, ale je郵i to prawda to moim zdaniem jest to zwyk豉 g逝pota, nieodpowiedzialno嗆 (oczywi軼ie paralotniarza) i tu reakcja dyrekcji powinna by natychmiastowa. Czy kto ma to nagrane?
"Gdybym mia wybra, wola豚ym ptaki ni samoloty "
C. Lindberg

lopez 16
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 25.05.2017 20:38
Awatar

modelarz

Post闚: 460
Data rejestracji: 04.09.08

Model by m鎩 i osobi軼ie go pilotowa貫m. Nie mam nagra. Widzia貫m to tylko ja i moja narzeczona. Jak ju napisa貫m wcze郾iej ja odpuszczam do chwili kiedy si to nie wyja郾i. Nie chce kusi losu.
Liberty-Phoenix model
Zagi laminat- w budowie

robloz
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 31.08.2017 11:45
Awatar

Moderator

Post闚: 1914
Data rejestracji: 19.05.08

Dzisiaj skosi貫m nasz pas traktorem, przyda這by si z lekka zgarn望 traw.

A nawi您uj帷 do tematu to tylko patrze jak si b璠 rozk豉da na skoszonej cz窷ci.
Robert

Taranis-2.4Ghz
combat- Me 110 . P 40. "zero"
Makiety -Fly Baby.
Budowa- Zlin Z 37 Cmelak.

SlavikS
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 31.08.2017 12:01
Awatar

Administrator

O, to super za豉twi貫 temat. Ja dzi pisa貫m do Dyrekcji pro軸 o skoszenie tego pasa, ale jak sami mo瞠my to ogarnia to lux.
S豉wek
------------------------
DX6i - 2.4GHz

robloz
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 31.08.2017 12:05
Awatar

Moderator

Nie ma problemu, traktor ju opanowany Grin to b璠zie jak znalaz na przysz這嗆. Ma造m problemem jest trawa po koszeniu, jest jej troch co wida nawet na kamerce.
Robert

Taranis-2.4Ghz
combat- Me 110 . P 40. "zero"
Makiety -Fly Baby.
Budowa- Zlin Z 37 Cmelak.

robloz
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 09.09.2017 17:06
Awatar

Moderator