Zobacz temat
RC P³ock :: Sprawy bie¿±ce :: Umawiamy sie na latanie
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 go¶æ(ci)
 Drukuj temat
Czy pas modelarski jest jeszcze modelarzy ?
stawoj
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 23.05.2017 19:56
modelarz


Postów: 1361
Data rejestracji: 18.05.08

Jak w temacie, chyba zosta³ ju¿ przejêty na dobre przez paralotniarzy. Uwa¿am, ¿e bêdzie za chwilê trudno to odkrêciæ.


aviatv.pl/images/pole.jpg
 
lopez 16
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 23.05.2017 20:00
Awatar

modelarz


Postów: 628
Data rejestracji: 04.09.08

Ja ju¿ poruszy³em ten temat i wiêcej siê nie wypowiem. Dobrze ¿e mam gdzie lataæ bo tu jest za du¿e ryzyko ¿e model wkrêci siê im w linki.
Edge 2.20 - w budowie
Xeno multiplex
Flamingo
Hydroboat
 
SlavikS
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 23.05.2017 23:51
Awatar

Administrator


Postów: 2229
Data rejestracji: 20.05.08

Koledzy,
Czy kto¶ z modelarzy by³ wtedy na pasie i próbowa³ lataæ? Ostatnio jako¶ trudno o frekwencjê, a jak nikomu nie przeszkadzaj± to czemu maj± z tego pola nie korzystaæ? Czy kto¶ pofatygowa³ siê do kolegów paralotniarzy i poprosi³ o udro¿nienie pasa modelarskiego? Ja ju¿ pisa³em, ¿e z Krzy¶kiem mieli¶my tak± sytuacjê. Poprosili¶my Wojtka o przestawienie samochodu i problemu nie by³o. Wystartowa³, polecia³ i nikomu nie przeszkadza³.
Adrian, zg³osi³e¶ swoje przygody dyrekcji AZM albo szefowi sekcji modelarskiej? (przypominam, ¿e jest nim Wojciech Krzywiñski).
Pozwolê sobie zadaæ jedno zar±bi¶cie proste pytanie - kto waszym zdaniem powinien to za³atwiæ? Tak w³a¶ciwie to nawet nie wiem co za³atwiæ - zakaz korzystania z pasa modelarskiego przez paralotniarzy? a mo¿e z tej czê¶ci lotniska? a mo¿e w ogóle ich na lotnisko nie wpuszczaæ? a mo¿e po prostu maj± siê przesun±æ jak kto¶ z modelarzy bêdzie chcia³ korzystaæ z pasa?
Z ca³ym szacunkiem, ale problem staje na forum ju¿ który¶ raz i niestety mam wra¿enie, ¿e tylko jako problem teoretyczny, wiêc ja zaproponujê jakie¶ konkretne dzia³ania:
1) Wg mnie powinna obowi±zywaæ zasada, ¿e pierwszeñstwo w korzystaniu z pasa modelarskiego maj± modelarze czyli je¿eli nikogo z modelarzy nie ma to zakazu korzystania z pasa nie ma. Przyje¿d¿a modelarz paralotnie siê odsuwaj±. Taka zasada powinna zostaæ potwierdzona przez Dyrekcjê AZM i zakomunikowana paralotniarzom. Podejmujê siê porozmawiaæ z Dyrekcj± w tym temacie.
2) Je¿eli kto¶ przyjedzie na pas i bêdzie zajêty to niech pofatyguje siê do kolegów i poprosi o uwolnienie pasa, a nie podwija ogon i siê zmywa z lotniska, a potem narzeka.
3) Je¿eli pro¶by nie bêd± skutkowa³y podejmiemy dzia³ania, które daje nam statut AZM. W ostateczno¶ci poprosimy o rozstrzygniêcie sporu przez S±d Kole¿eñski, ale do tego trzeba konkretów, wiêc ze zdarzenia, które potencjalnie kto¶ chcia³by zg³osiæ trzeba zrobiæ dokumentacjê - np. fotki sytuacji, nagrania rozmów, spisaæ nazwiska, numery rejestracyjne i na gor±co opisaæ sobie zdarzenie ¿eby nic nie uciek³o.
S³awek
------------------------
DX6i - 2.4GHz
EXTRA 330S, Moth Minor 1:8, P-51D (Micro), Moth Minor 1:5, Klemm KL-35D
Combat ESA: MIG-3, KI-61, Fokker DVII, Ki-94, P-51
Na warsztacie: Moth Minor 1:4
 
stawoj
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 24.05.2017 00:40
modelarz


Postów: 1361
Data rejestracji: 18.05.08

Bardzo d³ugo modelarze starali siê i dbali o ten pas. Dlaczego maj±c ca³e lotnisko akurat to miejsce zajêli ?. Bardzo czêsto stoj± ich samochody i przyczepki na ¶rodku tego pasa. W ka¿dy ³adny dzieñ "modelarski" to ju¿ zawsze. Teraz przyjd¼ i popro¶ o przestawienie jak oni s± w górze gdzie¶ za P³ockiem. Tak ma³o ju¿ tych modelarzy przychodzi to jeszcze jak przyjd± to i tak nie bêdzie gdzie polataæ.

Uwa¿am, ¿e powinien byæ zakaz korzystania z pasa modelarskiego przez paralotniarzy i Ty S³awku jako przedstawiciel rcplock powiniene¶ o tym porozmawiaæ i tego przypilnowaæ.

Mo¿e nie powinienem ju¿ osobi¶cie zabieraæ g³osu w tych sprawach ale mo¿e tak w imieniu tych nowych kolegów co przychodz± coraz czê¶ciej na lotnisko ?
Edytowane przez stawoj dnia 24.05.2017 00:51
 
SlavikS
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 24.05.2017 07:33
Awatar

Administrator


Postów: 2229
Data rejestracji: 20.05.08

Ja siê zgadzam, ¿e nie powinni zastawiaæ pasa. Nie my¶lcie, ¿e mam inne zdanie, ale w AZM mam taki sam status jak ka¿dy inny modelarz i takie same mo¿liwo¶ci za³atwienia tej sprawy. Sam zakaz korzystania z pasa modelarskiego sprawy nie za³atwi bo jak nie rozstawi± siê na pasie to postawi± samochody na podej¶ciu. Drogi s± dwie, albo za³atwimy to polubownie albo pójdziemy "na zwarcie". Je¿eli pójdziemy kursem konfliktowym to potrzebujê dokumentacji sytuacji konfliktowych (punkt 3). Zaproponowa³em konkretne dzia³ania i je¿eli mam spróbowaæ temat za³atwiæ to potrzebujê równie¿ zaanga¿owania pozosta³ych kolegów z grupy. Zacznê od punktu 1 - porozmawiam Smile Oczekujê równie¿, ¿e ka¿dy, kto natknie siê na tak± sytuacjê podejdzie do kolegów i z nimi porozmawia.
Edytowane przez SlavikS dnia 24.05.2017 07:38
S³awek
------------------------
DX6i - 2.4GHz
EXTRA 330S, Moth Minor 1:8, P-51D (Micro), Moth Minor 1:5, Klemm KL-35D
Combat ESA: MIG-3, KI-61, Fokker DVII, Ki-94, P-51
Na warsztacie: Moth Minor 1:4
 
AQUARIUS
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 24.05.2017 10:12
Awatar

Moderator


Postów: 1746
Data rejestracji: 07.10.08

Wydaje mi siê, ¿e to wszystko jest kwestia ustaleñ z dyrekcj± i nie ukrywam, ¿e liczê w tym wzglêdzie na S³awka (jak z reszt± pewnie wiêkszo¶æ z nas). Nikt nie ma z w³adzami lepszego kontaktu jak na t± chwilê. Je¶li rozmowa z dyrekcj± nie pomo¿e to proponujê przed³o¿yæ pismo z podpisami aktywnych cz³onków modelarzy do zarz±du.
Pas dla modelarzy powinien byæ dla modelarzy i nie wg zasady, kto pierwszy ten lepszy. Tak powinno byæ w regulaminie u¿ytkowania i tyle. Nasza frekwencja nie powinna tu mieæ znaczenia. Paralotniarzom wysoko¶æ trawy nie robi chyba wiêkszej ró¿nicy, a skoro maj± utrudniony dostêp do drugiej strony lotniska (budowa obwodnicy), to mo¿e niech siê przesun± na sta³e np. w ten róg miêdzy kombajnami i dzia³kami - bêd± mogli wje¿d¿aæ od Otoliñskiej. Od naszego pasa to jest powy¿ej 500m (przynajmniej tak mi na goolge pokazuje).
Miejsce startów to jedno a latanie glajciarzy to drugie. Pytanie czy oni maj± co¶ takiego jak instrukcja wykonywania lotów w obrêbie lotniska? Ponoæ by³ przypadek wlatywania glajciarza w strefê, w której lata³ ju¿ model. Nie widzia³em tego, ale je¶li to prawda to moim zdaniem jest to zwyk³a g³upota, nieodpowiedzialno¶æ (oczywi¶cie paralotniarza) i tu reakcja dyrekcji powinna byæ natychmiastowa. Czy kto¶ ma to nagrane?
"Gdybym mia³ wybraæ, wola³bym ptaki ni¿ samoloty "
C. Lindberg
 
lopez 16
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 25.05.2017 20:38
Awatar

modelarz


Postów: 628
Data rejestracji: 04.09.08

Model by³ mój i osobi¶cie go pilotowa³em. Nie mam nagrañ. Widzia³em to tylko ja i moja narzeczona. Jak ju¿ napisa³em wcze¶niej ja odpuszczam do chwili kiedy siê to nie wyja¶ni. Nie chce kusiæ losu.
Edge 2.20 - w budowie
Xeno multiplex
Flamingo
Hydroboat
 
robloz
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 31.08.2017 11:45
Awatar

Moderator


Postów: 2366
Data rejestracji: 19.05.08

Dzisiaj skosi³em nasz pas traktorem, przyda³oby siê z lekka zgarn±æ trawê.

A nawi±zuj±c do tematu to tylko patrzeæ jak siê bêd± rozk³adaæ na skoszonej czê¶ci.
Robert

Taranis-2.4Ghz
combat- Me 110 . P 40. "zero"
Makiety -Fly Baby.
Budowa- Zlin Z 37 Cmelak.
 
SlavikS
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 31.08.2017 12:01
Awatar

Administrator


Postów: 2229
Data rejestracji: 20.05.08

O, to super za³atwi³e¶ temat. Ja dzi¶ pisa³em do Dyrekcji pro¶bê o skoszenie tego pasa, ale jak sami mo¿emy to ogarniaæ to lux.
S³awek
------------------------
DX6i - 2.4GHz
EXTRA 330S, Moth Minor 1:8, P-51D (Micro), Moth Minor 1:5, Klemm KL-35D
Combat ESA: MIG-3, KI-61, Fokker DVII, Ki-94, P-51
Na warsztacie: Moth Minor 1:4
 
robloz
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 31.08.2017 12:05
Awatar

Moderator


Postów: 2366
Data rejestracji: 19.05.08

Nie ma problemu, traktor ju¿ opanowany Grin to bêdzie jak znalaz³ na przysz³o¶æ. Ma³ym problemem jest trawa po koszeniu, jest jej trochê co widaæ nawet na kamerce.
Robert

Taranis-2.4Ghz
combat- Me 110 . P 40. "zero"
Makiety -Fly Baby.
Budowa- Zlin Z 37 Cmelak.
 
robloz
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 09.09.2017 17:06
Awatar

Moderator


Postów: 2366
Data rejestracji: 19.05.08

D³ugo nie trzeba by³o czekaæ

www.robloz.petronet.pl/volksplane/q1.jpg
Robert

Taranis-2.4Ghz
combat- Me 110 . P 40. "zero"
Makiety -Fly Baby.
Budowa- Zlin Z 37 Cmelak.
 
lopez 16
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 10.09.2017 09:03
Awatar

modelarz


Postów: 628
Data rejestracji: 04.09.08

Pora¿ka. To by³o do przewidzenia Smile
Edge 2.20 - w budowie
Xeno multiplex
Flamingo
Hydroboat
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wielofunkcyjny modelarski sterownik o¶wietlenia Technika w samolotach RC 1 14.02.2024 17:51
Pas modelarski Umawiamy sie na latanie 29 17.09.2022 08:00
Jeszcze jedna 11 Relacje z budowy 14 04.03.2021 07:33
[S] - dobytek modelarski ;) Sprzedam 7 17.09.2017 12:08
Program w Tv "Pojedynek modelarzy" Inne 1 08.01.2017 08:27
statystyka