Zobacz temat
RC P這ck :: Wie軼i z kraju i zagranicy :: Modelarskie
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 go嗆(ci)
 Drukuj temat
Aerografy -ABC-rc
lesiu7
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 12.10.2017 13:39
Awatar

modelarz

Post闚: 337
Data rejestracji: 15.11.14

Witam - pojawi造 si w abc rc takie tanie aerografy - u篡wa kto takich ?? jakie opinie ??
Je瞠li bym kupowa - na co zwr鏂i uwag - z jak dysz model wybra ??

https://abc-rc.pl...ski-tg-138
https://abc-rc.pl...ski-tg-138

A ten kompresorek by豚y wystarczaj帷y ?

https://abc-rc.pl...-aerografu

SlavikS
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 12.10.2017 14:45
Awatar

Administrator

Post闚: 1877
Data rejestracji: 20.05.08

Jak nie chcesz si denerwowa podczas malowania to nawet na to nie patrz Wink
Nie ma jak normalny, nawet tani, kompresor ze zbiornikiem powietrza i regulacj ci郾ienia wyj軼iowego + aerograf z regulacj podawanej farby i powietrza pod jednym palcem - co takiego: https://tooles.pl...o_919.html
Do malowania aerografem potrzebny jest spory wydatek powietrza i taka b寮zina jak ten kompresorek z linku tego nie zapewni - no chyba, 瞠 wod b璠ziesz malowa Wink Jak masz warunki (warsztat gdzie mo瞠sz poha豉sowa) to nawet si nie zastanawiaj. Jak Ci wpadnie w 豉pki agregat od lod闚ki to masz w豉郾ie taki kompresorek Smile

Za te same pieni康ze masz dobry aerograf na AE: https://www.aliex...39764.html
Edytowane przez SlavikS dnia 12.10.2017 14:48
S豉wek
------------------------
DX6i - 2.4GHz
EXTRA 330S, Moth Minor 1:8, P-51D (Micro), Moth Minor 1:5, Klemm KL-35D
Combat ESA: MIG-3, KI-61, Fokker DVII, Ki-94, P-51
Na warsztacie: Moth Minor 1:4

robloz
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 12.10.2017 16:36
Awatar

Moderator

Post闚: 1881
Data rejestracji: 19.05.08

Mia貫m kiedy cos podobnego, pora磬a, chyba za tak jak pisal S豉wek malujesz wod i modele 1:72.
Teraz mam kompresor z dw鏂h agregat闚 lodowkowych butli od gazu 10kg., maly pistolet lakierniczy i ci郾ienie do 3 atm.
Mog malowa nawet w nocy i go nie s造cha. GrinOK:
Robert

Taranis-2.4Ghz
combat- Me 110 . P 40. "zero"
Makiety -Fly Baby.
Budowa- Zlin Z 37 Cmelak.

lesiu7
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 12.10.2017 19:53
Awatar

modelarz

Dzi瘯i za rady - my郵, 瞠 moi s御iedzi prze篡li by ma造 kompresorek "lod闚kowy"Smile
Edytowane przez lesiu7 dnia 12.10.2017 19:53

AQUARIUS
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 13.10.2017 10:14
Awatar

modelarz

Post闚: 1431
Data rejestracji: 07.10.08

Zale篡 co chcesz malowa. Te aerografy z link闚 S豉wka s w豉郾ie do ma造ch modeli i moim zdaniem do RC si nie nadaj. Bardziej do precyzyjnych malowa i to dosy rzadk farb, i najlepiej rozpuszczalnikow a nie wodn (np. malowanie wodn Pactr to m瘯a...).

Te kt鏎e pokaza貫 wcale nie s z貫 (a nawet jak na swoj cen bardzo dobre), ale:
- do wi瘯szych powierzchni, kt鏎e zazwyczaj i tak si maluje cz窷ciowo maskowane i przy szablonach. Np. pokrycie ca貫go modelu rozp. ok. 130 cm dwusk豉dnikow farb w celu zabezpieczenia przed paliwem - spr鏏uj to zrobi ma造m aerografem...
- nie posiadaj regulacji podawanej mieszanki - jak w spraju wciskasz i leci.
- niestety zwyk造 lod闚kowiec tych aerograf闚 nie zasili - sprawdzi貫m. Mo瞠 podw鎩ny, ale to ju si robi koszty no i instalacja elektryczna musi by solidna przy rozruchu dw鏂h t這kowych kompresor闚.

Za to:
- maj spory zbiornik (czego przy precyzyjnych aerografach si nie stosuje)
- wi瘯sza wygoda u篡tkowania, zw豉szcza czyszczenie - ten z twojego linku wystarczy przela rozpuszczalnikiem i przedmucha, precyzyjne aerografy s pod tym wzgl璠em bardziej wymagaj帷e. W豉軼iwie to g堯wnie si je czy軼i i reguluje ni malujeAngry Tak wi璚 je郵i kupisz aerograf precyzyjny, to kup r闚nie, ten kt鏎y pokaza貫 - sam si zdziwisz jak si przyda.

Co do kompresora:
Ten 鄴速y kompresorek , kt鏎y pokaza貫 jest zdaje si membranowy, a to s urz康zenia raczej do inhalacji ni do malowania -nie to ci郾ienie. I wcale nie s ciche.
Je郵i mo瞠sz ha豉sowa kub normalny kompresor 24 litry i pomaluje wszystko i wszystkim (tzn. w sensie modelarskimSmile). Je郵i nie, to proponuj zainwestowa w kompresorek typowy dla aerograf闚 ze zbiornikiem, automatem do wy陰czania i reduktorem, mo積a znale潭 takie dwut這kowe.
Edytowane przez AQUARIUS dnia 13.10.2017 10:33
"Gdybym mia wybra, wola豚ym ptaki ni samoloty "
C. Lindberg

SlavikS
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 13.10.2017 15:14
Awatar

Administrator

Post闚: 1877
Data rejestracji: 20.05.08

Nic doda, nic uj望 Smile
Kolega pyta o aerograf, wi璚 poda貫m aerograf - nie wiem czy chce nim ca造 model malowa Wink Ja u篡wam tego maluszka do malowania oznacze - do tego si nadaje, cho w hardcorowych czasach zdarzy這 mi si nim pomalowa ca造 model - ma造 Moth tak by malowany Wink Do malowania modelu mam ma造 pistolet lakierniczy - lakiernicy m闚i na to "zaprawkowy" z regulacj rozpylanej wi您ki i ilo軼i podawanej farby.
S豉wek
------------------------
DX6i - 2.4GHz
EXTRA 330S, Moth Minor 1:8, P-51D (Micro), Moth Minor 1:5, Klemm KL-35D
Combat ESA: MIG-3, KI-61, Fokker DVII, Ki-94, P-51
Na warsztacie: Moth Minor 1:4

AQUARIUS
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 13.10.2017 15:54
Awatar

modelarz

Te mam ten zaprawkowy (taki za 5 dych) jego g堯wna zaleta - maluje Smile. Mam te ten aerograf z Twojego S豉wek linku - to s pono dobre podr鏏ki japo雟kiej Iwaty, kupi貫m par miech闚 temu i jeszcze nie u篡wa貫m. Ale zak豉dam, 瞠 dzia豉. No i dwa ruskie aerografy jeden wci捫 do sprzedania jakby kto reflektowa, cho nie s康z Wink
Du瞠 model te da si malowa aerografem(szturmowiki tak malowa貫m), ale je郵i si to robi rozpuszczalnikowym lakierem i w pomieszczeniu to trzeba si liczy z wizyt na ojomie a potem na oddziale p逝cnym.
Edytowane przez AQUARIUS dnia 13.10.2017 15:57
C. Lindberg

robloz
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 14.10.2017 09:33
Awatar

Moderator

Post闚: 1881
Data rejestracji: 19.05.08

M鎩 kompresorek Grin

images82.fotosik.pl/856/f72a1e7d0404b0a2m.jpg

Maluj tym (troch brudne, ale jak si nie wyczy軼i od razu to tak si ma Frown )

images81.fotosik.pl/854/3dda5fcfffb6580fm.jpg

Malowa貫m tym sprz皻em wszystkie dotychczasowe makiety.

Robert

Taranis-2.4Ghz
combat- Me 110 . P 40. "zero"
Makiety -Fly Baby.
Budowa- Zlin Z 37 Cmelak.

lesiu7
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 14.10.2017 18:23
Awatar

modelarz

Bardzo dzi瘯uj za pomoc. Niestety to co Piszecie i to co mam ( ciasna kanciapa bez wentylacji) jak zwykle sprowadza mnie na ziemie .... . Troch szkoda mi pieni璠zy na foli i tak sobie my郵a貫m, 瞠 jak ju ca貫 samoloty zaczynam robi balsiane - to mo積a by je po prostu prysn望 farbk, oczywi軼ie po u wcze郾iejszym zalaminowaniu i.t.d.
Edytowane przez lesiu7 dnia 14.10.2017 18:23

AQUARIUS
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 15.10.2017 01:00
Awatar

modelarz

Bez przesady. Te mam kanciape (teraz nawet i tego nie) i jako dawa貫m rade zaerografami itd. Zainwestowa貫m nawet w kompresor blacl& decker, kt鏎y w豉軼iwie stoi nieu篡wany. Jak sie nie da kompresorem to pi瘯nie si maluje wa貫czkiem i wodnymi emaliami. Cicho, r闚no i nie 鄉ierdzi.
C. Lindberg

AQUARIUS
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 14.02.2019 12:38
Awatar

modelarz

Chcia豚ym nieco uzupe軟i ten temat i podzieli si kilkoma wskaz闚kami - mo瞠 si komu przyda. Ot騜 ostatnimi czasy uda這 mi si u篡wa aerograf闚 Fengda DB138 i DB130 (tych opisanych powy瞠j) do r騜nych drobnych prac.

Na pocz徠ek DB138 - chyba najta雟zy z dost瘼nych aerograf闚. Dopiero doceni貫m jak doskona貫 jest to narz璠zie, zwa篡wszy stosunek ceny do mo磧iwo軼i. Musia貫m ostatnio nieco poratowa framugi w domu, kt鏎e z帳 czasu nieco ju nadwyr篹y. Mia貫m farb w okre郵onym RAL-u, ale jak si okaza這 by豉 to farba wodorozcie鎍zalna. Aerograf DB-130 z zainstalowan dysz 0,5 mm oczywi軼ie sobie z ni nie poradzi-farba w konsystencji takiej, jaka zapewnia豉 jako takie krycie, nie chcia豉 si przecisn望 przez dysz. Po zaaplikowaniu jej do DB-138(mam wersj z dysz 0,8 mm - to WA烤E, BO S ONE SPRZEDAWANE W R荅NYCH 吐EDNICACH) robota posz豉 elegancko. Obawia貫m si, 瞠 m鎩 kompresor nie nad捫y z pompowaniem, ale obawy si nie potwierdzi造. To malowania z przerwami okazuje si by wystarczaj帷y.
I informacja, jaka poda貫m wcze郾iej o braku mo磧iwo軼i regulacji strumienia farby jest jak si okazuje nieprawdziwa. Mo積a ten strumie spokojnie wyregulowa wkr璚aj帷, lub wykr璚aj帷 dysz, no i do tego regulacja ci郾ienie powietrza przy pomocy reduktora na kompresorze. Tak wi璚 spektrum mo磧iwo軼i tego banalnego pistoleciku okazuje si by ca趾iem spore. My郵, 瞠 mo積a by si nawet pokusi o malowanie miniatur w skali 1:72, kt鏎e i tak si w wi瘯szo軼i maskuje do malowania. Acha - ja przy swoim uszczelni貫m przy pomocy maskolu t cz窷 metalow, kt鏎a 陰czy si z nakr璚an pokrywk na zbiorniczek - mam wra瞠nie, 瞠 t璠y zasysane by這 razem z farb powietrze, kt鏎e powodowa這 "oscylacyjne" malowanie. No i jeszcze jedna wa積a rzecz - czyszczenie. DB138 ma na tyle du膨 dysz i iglic, 瞠 czyszczenie nie stanowi 瘸dnego problemu, nawet pod bie膨ca wod i i zwyk陰 wyka豉czk. Mo積a te ju dokupi dysze innych 鈔ednic do tego aero.

Drugi z aerograf闚 DB130 (podr鏏ka s造nnej iwaty) to sprz皻 do malowania bardziej precyzyjnego. Z這篡貫m i pomalowa貫m ostatnio kilka plastik闚, np. takiego 鄉iglaka:

images92.fotosik.pl/124/72fd6b6a1673da14.jpg

images91.fotosik.pl/124/43242c9ea0bb46a7.jpg

Musia貫m ten aerografik troch wyczu, bo dawno nie robi貫m takich precyzyjnych malowa. Sprawuje si na 4, i to chyba troch ze wzgl璠u na moje nik貫 w tej materii umiej皻no軼i. Ale ju nauczy貫m si jednego, 瞠 AEROGRAF MUSI BY IDALNIE CZYSTY, A FARBA MUSI MIE IDEALN KONSYSTENCJ i nie ma od tej regu造 odst瘼stw.
Maluj Humbrolami olejnymi (bardziej ze wzgl璠u na sentymenty ni na ich jako嗆...). Farby te trzeba bardzo dok豉dnie wymiesza w puszce i to najlepiej drucianym mieszade趾iem na wkr皻arce - przez kilka minut, 瞠by pozby si glut闚. Potem dob鏎 konsystencji: nalewam do oaerografu rozpuszczalnika (najlepiej Wamodu) potem p璠zelkiem po troszku farby i sprawdzam krycie i strumie, do momentu kiedy uznam, 瞠 te parametry s w豉軼iwe do konkretnej roboty. Tu objawia si niezwyk豉 zaleta tego aerografu - mieszaniny mo瞠 by naprawd znikoma ilo嗆 - co w przypadku malowania drobnych element闚 np. w skali 1:72 ma spore znaczenie. No i z do鈍iadczenia ostrzegam - tym aerkiem z ma造mi dyszami (02, i 0,3) bardzo trudno maluje si wodnymi farbami, nawet mocno rozcie鎍zonymi z dodatkiem op騧niacza - farba po prostu zastyga na dyszy i iglicy, o ile w og鏊e do nich dotrze ze zbiornika.

No i mycie tego aero to masakra, cz窷ci s drobne i delikatne, iglic 豉two zgi望, dysz 豉two zgubi - ona ma ze 4mm d逝go軼i... Ale warto tej czynno軼i po鈍i璚i sporo uwagi. dobrze jest te wpu軼i kropl oleju (np. after run) na mechanizm spustowy.Tak czy inaczej uwa瘸m, obydwa aerografy za naprawd niez造 sprz皻, przynajmniej w por闚naniu z moim starym poczciwym ruskim A2. Acha i je瞠li myjecie nitro (jak tak czasem robi) to bez gumowych uszczelek!

I jeszcze jedna wskaz闚ka. Ka盥y z aerograf闚 na pocz徠ku proponowa豚ym roz這篡 na cz窷ci pierwsze, zapozna si z ich budow i chocia瘺y z si陰 z jak s poskr璚ane-to wa積e przy demonta簑 i mo瞠 nam ocali delikatne gwinty (np. dyszy w DB130). Zw豉szcza jak istnieje obawa, 瞠 w trakcie u篡tkowania co mog這 si zaklei zaschni皻 farb.
Edytowane przez AQUARIUS dnia 14.02.2019 13:39
C. Lindberg

Przeskocz do forum:
statystyka