Zobacz temat
RC P³ock :: Wie¶ci z kraju i zagranicy :: Inne
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 go¶æ(ci)
 Drukuj temat
Ubezpieczenie
SlavikS
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 23.04.2009 13:34
Awatar

Administrator


Postów: 2230
Data rejestracji: 20.05.08

Po ostatnich dyskusjach na forum odno¶nie ró¿nych przypadków i ubezpieczenia, zainspirowany przez Wojtka linkiem, który wstawi³ pod swoim postem jak mu siê "ulewa³o" Smile postanowi³em rozpoznaæ temat i doprowadziæ go do koñca, czyli do wykupienia polisy. Jak pomy¶la³em, tak zrobi³em. Mo¿e kto¶ z kolegów równie¿ bêdzie zainteresowany wiêc opiszê temat bli¿ej.

Towarzystwo Ubezpieczeñ UNIQA S.A. ma ofertê ubezpieczenia OC w ¿yciu prywatnym rozszerzon± o uprawianie sportu modelarstwo lotnicze (skan oferty):

www.ss.petronet.pl/oferta_modelarze_2009.jpg

i link do OWU: www.ss.petronet.p...

Poniewa¿ z OWU nie bardzo wynika, ¿e obejmuje wszystko to co chcia³bym mieæ to w kilku mailach dopyta³em i mam potwierdzenie na pi¶mie (jakby co), ¿e:

1. Zapis "ubezpieczenie odpowiedzialno¶ci cywilnej z ¿yciu prywatnym rozszerzone o uprawianie sportu modelarstwo lotnicze" jest widoczny na polisie. Ubezpieczenia zawierane s± indywidualnie (nie trzeba byæ cz³onkiem zorganizowanej sekcji b±d¼ klubu sportowego), jest to specjalna oferta dla modelarzy, oparta na OWU lecz z pewnymi modyfikacjami.

2. Polisa obejmuje pokazy dla publiczno¶ci na imprezach. np. pikniki lotnicze,
imprezy firmowe, dzieñ latawca itp.

¯eby wykupiæ polisê trzeba podaæ (wys³aæ e-mailem): [mail][/mail]
Imiê i nazwisko, adres zameldowania, pesel oraz wybrany wariant ubezpieczenia (z oferty).
Orygina³ polisy wysy³any jest na wskazany adres poczt±, scan mailem.
Dwie przes³ane poczt± kopie trzeba podpisaæ i odes³aæ poczt± no i zap³aciæ za polisê przelewem do dnia, który widnieje na polisie.

A tak to wygl±da - skan mojej polisy:

www.ss.petronet.pl/Moja_polisa.jpg

Ja kupi³em wariant II ze wzglêdu na kwotê ubezpieczenia (12 tys. wydawa³o mi siê trochê ma³o), ale w wariancie I za 30 z³ mo¿na mieæ ubezpieczenie na 12 tys. na terenie Polski - my¶lê, ¿e warto.
S³awek
------------------------
DX6i - 2.4GHz
EXTRA 330S, Moth Minor 1:8, P-51D (Micro), Moth Minor 1:5, Klemm KL-35D
Combat ESA: MIG-3, KI-61, Fokker DVII, Ki-94, P-51
Na warsztacie: Moth Minor 1:4
 
AQUARIUS
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 23.04.2009 14:17
Awatar

Moderator


Postów: 1749
Data rejestracji: 07.10.08

No! To jak waga mojego modelu przekroczy 1,5 kg to sobie tak± polsê wykupiê czyli nieprêdko... Póki co latam na dziko, i proszê mi pod model nie podchodziæ. Natomisat co do pikników i pokazów - to jest to uzasadnione. A propos, ciekawe czy je¶li na pokazy bedê chcia³ wyci±æ kilkadziesi±t rzutków z pianki pod³ogowej i rozdaæ je za darmo, to muszê zap³aciæ podatek od darowizny?I czy je¶li dziecko sobie takim rzutkiem zadrapie ³okieæ, to czy polisa to obejmie? Znaj±c cwaniaków z uniqi to pewine tak.
 
SlavikS
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 23.04.2009 14:38
Awatar

Administrator


Postów: 2230
Data rejestracji: 20.05.08

AQUARIUS napisa³/a:
A propos, ciekawe czy je¶li na pokazy bedê chcia³ wyci±æ kilkadziesi±t rzutków z pianki pod³ogowej i rozdaæ je za darmo, to muszê zap³aciæ podatek od darowizny?

Najpierw by¶ musia³ te rzutki wyceniæ i mo¿esz je wyceniæ na 0.01 z³ Smile jak rozdasz 100 to bêd± warte 1 z³ i od tego by¶ musia³ podatek zap³aciæ, choæ my¶lê, ¿e jaka¶ kwota jest wolna od podatku - to tak teoretycznie Smile W praktyce US ma co robiæ i na pewno nikt siê nie bêdzie czepia³ Smile

I czy je¶li dziecko sobie takim rzutkiem zadrapie ³okieæ, to czy polisa to obejmie? Znaj±c cwaniaków z uniqi to pewine tak.


Jak Ty rzucisz i zadrapiesz dzieciaka to obejmie jakby ojciec Ciê poda³ do s±du, ¿e zadrapa³e¶ dzieciaka. Jak sam siê zadrapie to ju¿ nie jest zakres polisy Smile
Marcin, co ty chcesz tym dzieciakom rozdawaæ? - jakie¶ strasznie niebezpieczne rzeczy Smile Trza by siê lepiej zastanowiæ, czy dzieciak tej plasteliny z rzutka nie po¿re albo sobie gdzie¶ nie wsadzi Smile
S³awek
------------------------
DX6i - 2.4GHz
EXTRA 330S, Moth Minor 1:8, P-51D (Micro), Moth Minor 1:5, Klemm KL-35D
Combat ESA: MIG-3, KI-61, Fokker DVII, Ki-94, P-51
Na warsztacie: Moth Minor 1:4
 
AQUARIUS
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 23.04.2009 14:51
Awatar

Moderator


Postów: 1749
Data rejestracji: 07.10.08

Wiesz co jak to czytam, to sie naprawde zaczynam nad tymi rzutkami zastanawiaæ, ¿eby w jakie¶ tarapaty nie popa¶æ i mówie to zupe³nie powa¿nie. S³ysza³em o procesach w stanach, które ludzie wygrywali na grube miliony, bo zrobili sobie rzekomo krzywdê produktem, który nie by³ opatrzony odpowiednia unstrukcj± czy jakim¶ komunikatem. Zawsze mozna na rzutku napisaæ: "Zabawka dla dzieci! nie po³ykaæ, nie wk³adac sobie a ni osobom postronnym w ¿adnbe otwory!" Sam juz nie wiem czy teraz sobie ¿artujê, czy pisze powa¿nie... Licho nie spi, a polskie prawdo absurdalnym jest...
 
SlavikS
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 23.04.2009 15:27
Awatar

Administrator


Postów: 2230
Data rejestracji: 20.05.08

Marcin, spoko - w Stanach 1 prawnik przypada na jednego obywatela i musz± co¶ robiæ Smile
U nas takich absurdów nie ma.
Rób swoje Smile
S³awek
------------------------
DX6i - 2.4GHz
EXTRA 330S, Moth Minor 1:8, P-51D (Micro), Moth Minor 1:5, Klemm KL-35D
Combat ESA: MIG-3, KI-61, Fokker DVII, Ki-94, P-51
Na warsztacie: Moth Minor 1:4
 
stawoj
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 23.04.2009 20:58
modelarz


Postów: 1361
Data rejestracji: 18.05.08

Rozrzucimy rzutki jak kiedy¶ rzucano ulotki za komuny, tak aby nikt nie wiedzia³ kto rzuci³ ...
Edytowane przez stawoj dnia 23.04.2009 21:00
 
Przeskocz do forum:
statystyka