Zobacz temat
RC Płock :: Modele Redukcyjne :: Sklepy i zakupy
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Gdzie co kupić?
StaryMikolaja
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 31.05.2010 10:30
Awatar

modelarz


Postów: 50
Data rejestracji: 30.05.10

Dział świeci pustkami, więc ten post powinien zostać zauważony Smile

Pytanie - w których sklepach w Płocku kupić można różne przydatne elementy modelarskie (i jakie też to są te przydatne elementy Grin). Ten depron (czy inną piankę) widziałem w Nomi, na lotnisku podpowiadaliście, że jest też (i taniej) w Komforcie.

A inne elementy? Cieniutkie sklejki czy balsa, rurki czy pręty z tych włókien węglowych, sztywne druty na wodziki do serwomechanizmów (czy sami je gwintujecie?), i inne styropiany i kleje do tego wszystkiego? Gdzie to w Płocku można dostać? Bo o silniki i inne serwomechanizmy nawet nie pytam - nie ma nigdzie, już się zorientowałem ;-)


Blah.. ale wtopa Sad Poproszę o przeniesienie do właściwego działu - po prostu zakupów może, niekoniecznie dla modeli redukcyjnych ;-)
Edytowane przez StaryMikolaja dnia 31.05.2010 10:40
 
robloz
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 31.05.2010 10:52
Awatar

Moderator


Postów: 2366
Data rejestracji: 19.05.08

Sklep 'Schron" .Patrz baner reklamowy na naszej stronie głównej. Prętów węglowych tam nie ma ,ale resztę dostaniesz.
Robert

Taranis-2.4Ghz
combat- Me 110 . P 40. "zero"
Makiety -Fly Baby.
Budowa- Zlin Z 37 Cmelak.
 
SlavikS
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 31.05.2010 13:30
Awatar

Administrator


Postów: 2229
Data rejestracji: 20.05.08

Z elektroniki zawsze coś mam - trza pytać.
Serwa HXT 900 z reguły na składzie - biorę na dopchanie paczki z HC - zawsze się rozejdą Smile
Sławek
------------------------
DX6i - 2.4GHz
EXTRA 330S, Moth Minor 1:8, P-51D (Micro), Moth Minor 1:5, Klemm KL-35D
Combat ESA: MIG-3, KI-61, Fokker DVII, Ki-94, P-51
Na warsztacie: Moth Minor 1:4
 
Andy
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 31.05.2010 13:31
Awatar

modelarz


Postów: 1539
Data rejestracji: 07.12.08

Przemek,
Ameryki tu nie odkryję, ale to wszystko czego nie ma na miejscu kupuje się w sklepach wysyłkowych w kraju i za granicą.
Z krajowych polecam zapewne najlepszy sklep -Modele MAX w Jeleniej Górze. Nie przeraź się tylko odległością - sklep działa bardzo sprawnie (jeżeli zależy na czasie to przesyłkę będziesz miał kurierem na drugi dzień u siebie) i ma bardzo szeroki asortyment.
http://www.modele...
A z zagranicznych to oczywiście wszem i wobec znane HC, no i nie tylko. Na forum często pada temat ZAKUPY Edycja nr .... - to właśnie to. Wypisujemy swoje potrzeby i dzięki uprzejmości głównego księgowego Slaviksa realizujemy zakupy.
http://www.hobbyc..._index.asp
Ale przy zagranicznych czasami przy większych zakupach należy liczyć się koniecznością uiszczenia tego i owego u celników.
Edytowane przez Andy dnia 31.05.2010 13:39
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gifrcradom.pl/admin/foto/corsair4.gif
_____________________
DX6i, DX7, DX7S, DX9 - 2.4GHz

- T-REX 500 ESP - AirWolf
- T-REX 500 GF - Hughes 500E
- Beechcraft-Bonanza 15E ARF
- Katana MD - Precision Aerobatics
- F4U-1D Corsair 50 ARF
- EXTRA 300 MM
- Pitts Python - Haikong Model
- w ciągłej budowie SZD 39 Cobra 17
 
AQUARIUS
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 31.05.2010 13:55
Awatar

Moderator


Postów: 1746
Data rejestracji: 07.10.08

W Płocku:
- depron 6 mm gładki obustronnie - sklep KOMFORT na Gwardii Ludowej
- depron 3mm gładki obustronnie (wąskie długie płyty w harmonijke złożone)- NOMI na Przemysłowej
- sturodur - PLEXILAND na Kochanowskiego
- cienkie listewki kiedyś widziałem w OBI - przy płytach meblowych.
 
StaryMikolaja
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 31.05.2010 14:20
Awatar

modelarz


Postów: 50
Data rejestracji: 30.05.10

Andy napisał/a:
Przemek,
Ameryki tu nie odkryję, ale to wszystko czego nie ma na miejscu kupuje się w sklepach wysyłkowych w kraju i za granicą.


Heh, wiem, ale sam też wiesz dobrze, że czasem trzeba popatrzeć, pooglądać i pomacać zanim się kupi czy dobierze niektóre elementy (w modelarstwie pewnie też ;-)). Czasem po prostu człowiek nawet nie wie, że coś może wykorzystać czy, że może się przydać.

Andy napisał/a:
Z krajowych polecam zapewne najlepszy sklep -Modele MAX w Jeleniej Górze. Nie przeraź się tylko odległością - sklep działa bardzo sprawnie (jeżeli zależy na czasie to przesyłkę będziesz miał kurierem na drugi dzień u siebie) i ma bardzo szeroki asortyment.


Popatrzę w domu, zobaczymy i asortyment i ceny. Odległości się nie boję, robiłem już zakupy dużo dalej, i jakoś się udało. O inicjatywach wspólnych zakupów też już czytałem, i pewnie się w pewnym momencie przyłączę Smile

SlavikS napisał/a:
Z elektroniki zawsze coś mam - trza pytać.
Serwa HXT 900 z reguły na składzie - biorę na dopchanie paczki z HC - zawsze się rozejdą Smile


Będę pamiętał i w razie potrzeby się przypomnę Smile
 
stawoj
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 16.10.2010 12:24
modelarz


Postów: 1361
Data rejestracji: 18.05.08

Witaj Paweł na naszym forum. Sprawa żaglówek i ogólnie statków wodnych to tematy u nas bardzo mało albo w ogóle nie poruszane. Coś słyszałem , że nasz kolega Robloz i jeden z nowych kolegów wspominali, że budują lub budowali żaglówkę więc może się odezwą.
 
robloz
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 16.10.2010 12:33
Awatar

Moderator


Postów: 2366
Data rejestracji: 19.05.08

Jak będę miał trochę wolnego (ale dopiero po niedzieli) to coś się poradzi. Mam nawet ukończoną żaglówkę to jak będziesz chciał to możesz do mnie podjechać.Daj na PW tel. to się zdzwonimy.
Robert

Taranis-2.4Ghz
combat- Me 110 . P 40. "zero"
Makiety -Fly Baby.
Budowa- Zlin Z 37 Cmelak.
 
private9
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 17.10.2010 21:44
Awatar

modelarz


Postów: 948
Data rejestracji: 18.05.08

Witam, jak już będziesz zbierał i budował wszystko to załóż oddzielny wątek, co prawda forum typowo modelarsko lotnicze, ale ciekawią nas i jeżdzące i pływające modele.
My heli blog: http://rcheliplock.blogspot.com//
 
robloz
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 18.10.2010 09:30
Awatar

Moderator


Postów: 2366
Data rejestracji: 19.05.08

Serwa mogą być takie same. Jaki rozmiar serwa to dowiesz się jak model będziesz miał juz u siebie, ale skoro w opisie są standard to takie są już otwory pod nie.Metoda napędu nie ma znaczenia, ster to bowden,a do napędu/sterowania żaglem wykorzystana jest linka przymocowana do dżwigni na serwie. Musisz ją tylko przedłużyć. Ja długość dobierałem doświadczalnie tak, aby max. wychylenia serwa odpowiadały max. wychyleniom bomu z żaglem.

Szczerz to sie troche boje tych wszytkich lin i czy uda mi sie dobrze zamocować liny z serwami aby dobrze wszystko chodziło.


Nic się nie martw ,jak będziesz miał już model to daj trochę fotek to Ci pomogę. To naprawdę nic trudnego, a zabawa na wodzie w sterowaniu bez silnika to frajda.
Edytowane przez robloz dnia 18.10.2010 09:33
Robert

Taranis-2.4Ghz
combat- Me 110 . P 40. "zero"
Makiety -Fly Baby.
Budowa- Zlin Z 37 Cmelak.
 
robloz
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 24.10.2010 18:21
Awatar

Moderator


Postów: 2366
Data rejestracji: 19.05.08

znalazłem zdjęcie z rozwiązaniem systemu trymowania żagli

www.robloz.petronet.pl/różne/serwo.JPG

A - cięgno fału grota
B - cięgno fału foka
C - popychacz steru
Edytowane przez robloz dnia 24.10.2010 18:22
Robert

Taranis-2.4Ghz
combat- Me 110 . P 40. "zero"
Makiety -Fly Baby.
Budowa- Zlin Z 37 Cmelak.
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Gdzie kupić model? Inne 3 23.02.2015 15:28
Gdzie kupic pianki do wykonania modeli? wszystko o piankach, typy, obróbka, modele z pianek 12 01.09.2010 06:53
statystyka