Zobacz temat
RC P這ck :: Dla Pocz徠kuj帷ych :: Na dobry pocz徠ek
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 go嗆(ci)
 Drukuj temat
Nowi u篡tkownicy na Forum,
SlavikS
Dodany dnia 07.04.2017 07:43
Awatar

Administrator

Post闚: 1729
Data rejestracji: 20.05.08

Witaj na forum,
Nie poda貫 imienia, wi璚 troszk ci篹ko si do Ciebie zwraca personalnie - po nicku zak豉dam, 瞠 Grzegorz Wink
Pierwsza sprawa - drony na lotnisku. Ubezpieczeniu podlegaj cz這nkowie sekcji modelarskiej AZM, wi璚 je瞠li nie jeste cz這nkiem AZM to ubezpieczenie Ciebie tak, czy inaczej nie obejmuje. Je瞠li jeste cz這nkiem AZM to faktycznie polisa jest taka jaka jest i niestety nie obejmuje dron闚. Zgodnie z prawem lotniczym 瞠by lata modelami RC, niezale積ie czy na terenie lotniska czy nie, trzeba mie obowi您kowo wykupion polis OC. My teraz za豉twiamy to ubezpieczeniem grupowym cz這nk闚 sekcji, ale jeszcze 3 lata temu wykupowali鄉y polisy indywidualnie u agenta PZU - poczytaj na forum - jest taki w徠ek. Wydaje mi si, 瞠 zostaje Ci ta droga - wykupienie polisy OC obejmuj帷ej loty dronami indywidualnie. Kolejna sprawa - formalnie 瞠by korzysta z lotniska trzeba by cz這nkiem sekcji modelarskiej AZM i zap豉ci sk豉dk za korzystanie z infrastruktury lotniska - aktualnie 60 z/rok, albo zosta zaproszonym na wsp鏊ne loty przez kt鏎ego z koleg闚, kt鏎y taki warunek spe軟ia (bierze wtedy za Ciebie odpowiedzialno嗆).

Druga sprawa - na pocz徠ek jednak najlepszy by豚y motoszybowiec, ale z z dwojga wymienionych raczej lataj帷e skrzyd這 Smile
S豉wek
------------------------
DX6i - 2.4GHz
EXTRA 330S, Moth Minor 1:8, P-51D (Micro), Moth Minor 1:5, Klemm KL-35D
Combat ESA: MIG-3, KI-61, Fokker DVII, Ki-94, P-51
Na warsztacie: Moth Minor 1:4

private9
Dodany dnia 07.04.2017 22:28
Awatar

modelarz

Post闚: 948
Data rejestracji: 18.05.08

Witam,
Dzisiaj dla PGF prowadzi貫m spotkanie odno郾ie latania multikopterami czy te popularnie zwanymi dronami. Je郵i nie posiadasz 鈍iadectwa kwalifikacji UAVO chocia瘺y w VLOS, to mo瞠sz lata na otwartej przestrzeni ale, 1 km od ogrodzenia lotniska, w tym przypadku jest to ATZ, max 100m od operatora czyli Ciebie i max wysoko嗆 30 m, lub do najwy窺zej przeszkody blok, drzewa itp. Oczywi軼ie nie mo瞠sz nad lud幟i, drogami, nad lotniskiem i budynkami. Maj帷 uprawnienia, po zgodzie zarz康zaj帷ego w tym przypadku aeroklubu AZM, mo瞠sz po wykonaniu do nich telefonu i ustaleniu szczeg馧闚 lotu.
My heli blog: http://rcheliplock.blogspot.com//

Andy
Dodany dnia 10.04.2017 12:41
Awatar

Moderator

Post闚: 1532
Data rejestracji: 07.12.08

A poza tym bardzo przydatna jest aplikacja Droneradar:

https://dronerada...

http://www.swiatd...row-dronow

Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gifrcradom.pl/admin/foto/corsair4.gif

- T-REX 500 ESP - AirWolf
- T-REX 500 GF - Hughes 500E
- Beechcraft-Bonanza 15E ARF
- Katana MD - Precision Aerobatics
- F4U-1D Corsair 50 ARF
- EXTRA 300 MM
- Pitts Python - Haikong Model
- w ci庵貫j budowie SZD 39 Cobra 17

Grifon
Dodany dnia 27.09.2017 21:58
modelarz

Post闚: 14
Data rejestracji: 27.09.17

Witam mam na imi Patryk , obecnie mieszkam w Gda雟ku, modelarstwem lotniczym interesuje si od ok. 20 lat zacz窸o si od ksi捫ki W. Schiera i ta faza trwa do dzi .
Nigdy nie ucz瘰zcza貫m do modelarni, w mojej ma貫j miejscowo軼i nie by這 to mo磧iwe.
Ale da貫m rad Smile po kretach do celu, tak po kretach!!!!
Lubi lata modelami, ale bardziej od tego lubi je samemu budowa, ostatnio rozwali貫m m鎩 ulubiony model, ale dzi瘯i temu troch zpokornia貫m i odszed mi od g這wy pomys budowy my郵iwskiego dolnop豉ta z II W /;
Teraz my郵 o 豉godnym spokojnym modelu z ma陰 ilo軼i detali, ale ju o pe軟ej makiecie.
Ponadto, wszystkim znany zapewne kolega Bartek ( F4U Corsair) zainspirowa mnie do pomy郵enia nad startem w zawodach. Nie lubi rywalizacji, ale jak bym mia czym lata kto kto wie. Jestem zarejestrowany na PFM, ale tam jako mi duszno ostatnio a Wy tu raczej jak widz bardziej na luzie.
Pozdrawiam Wszystkich Patryk.

SlavikS
Dodany dnia 27.09.2017 22:48
Awatar

Administrator

Post闚: 1729
Data rejestracji: 20.05.08

Witaj na forum i w naszej ma貫j spo貫czno軼i Smile Je瞠li atmosfera u nas si podoba to zapraszam do wi瘯szej aktywno軼i - pierwszy krok za nami, wi璚 mo瞠 nied逝go zobaczymy si na zawodach. W miar mo磧iwo軼i pomo瞠my, a i z ch璚i skorzystamy z rad do鈍iadczonego kolegi.
P.S. Bartek robi dobr robot Wink Nied逝go b璠zie tylu zawodnik闚 w F4H-P, 瞠 trzeba b璠zie dwudniowe zawody robi 瞠by chocia dwie kolejki wylata, co mnie osobi軼ie (jako jednego z organizator闚) bardzo cieszy OK
S豉wek
------------------------
DX6i - 2.4GHz
EXTRA 330S, Moth Minor 1:8, P-51D (Micro), Moth Minor 1:5, Klemm KL-35D
Combat ESA: MIG-3, KI-61, Fokker DVII, Ki-94, P-51
Na warsztacie: Moth Minor 1:4

robloz
Dodany dnia 28.09.2017 08:41
Awatar

Moderator

Post闚: 1717
Data rejestracji: 19.05.08

Witam i zapraszam na zawody. OK

Nie lubi rywalizacji

Ale troch rywalizacji + super atmosfera to niez貫 prze篡cie.
Robert

Taranis-2.4Ghz
combat- Me 110 . P 40.
Makiety -Fly Baby.
Budowa- Zlin Z 37 Cmelak.

Grifon
Dodany dnia 28.09.2017 22:17
modelarz

Post闚: 14
Data rejestracji: 27.09.17

Dzi瘯i Wam obu za dobre s這wo, na pewno b璠ziemy dzia豉, obecnie nie mam kompletnie czasu, ale w weekend postaram si ruszy temat budowy wspomnianej makiety.
Zastanawiam si nad samolotem do miniaturyzacji, ale o tym to ju w odpowiednim dziale.

Yyyy Bartek. Tego go軼ia to wsz璠zie pe軟o na PFM chyba nie ma tematu w kt鏎ym by nie zamie軼i posta .

Przeskocz do forum: