Zobacz temat
RC P³ock :: Sprawy bie¿±ce :: Umawiamy sie na latanie
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 go¶æ(ci)
 Drukuj temat
Kalendarz Imprez na rok 2011
Piotrek B
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 23.01.2011 17:23
Awatar

modelarz


Postów: 1319
Data rejestracji: 12.08.09

Zosta³o ustalone, ¿e ka¿da z imprez organizowanych przez RC P³ock ma mieæ dwóch koordynatorów organizacyjnych.

Czy aby na pewno tak jest?? Chyba nasza grupa by³a tylko corocznie proszona o pomoc w zorganizowaniu imprezy, ale nigdy RC Plock nie by³o organizatorem... Albo ja czego¶ nie rozumiem. Nie zmienia to faktu, ¿e zg³aszam siê na drugiego koordynatora.
Nie biorê grawitacji na powa¿nie.
 
stawoj
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 23.01.2011 17:50
modelarz


Postów: 1361
Data rejestracji: 18.05.08

No tak, trzeba to sprostowaæ. Tam gdzie imprezy organizowane s± z ramienia Aeroklubu to oczywi¶cie organizatorem jest Aeroklub. Imprezy aeroklubowe to makiety, latawce, esa, balony i m³odziki. ¦mig³owce to póki co impreza prywatna gdzie organizatorem jest osoba(grupa) prywatna. Tak czy inaczej wszêdzie tam potrzebne s± osoby do pomocy bo bez tego ¿adna ta czy inna impreza nie wystartuje. Chodzi o to by nie wracaæ co roku z pro¶bami o pomoc i wyznaczanie osób, które to "poci±gn±" S± wybierane osoby, które bez proszenia bêd± dba³y o ci±g³o¶æ, terminowo¶æ i poprowadzenie najwa¿niejszych kwestii przygotowawczych. Zrozumia³e, ¿e przyda siê jeszcze kto¶ do zwyk³ej pomocy typu przynie¶, zaczep, ustaw. Ale do wiêkszo¶ci rzeczy , nie tych "fizycznych" wystarczy jedna lub dwie sta³e osoby.

Nie mo¿e byæ tak , ¿e dwie, trzy osoby z tak du¿ej grupy przy ka¿dych imprezach musz± siê anga¿owaæ we wszytko przy wszystkich imprezach bo po prostu na d³u¿sz± metê tego nie da siê podo³aæ.
Na przyk³ad , ja i S³awek mocno anga¿ujemy siê w organizacjê zawodów makiet, za³atwiamy potrzebne rzeczy by taka impreza mog³a siê odbyæ na poziomie. Dzwoniê za nagrodami, za³atwiamy namioty, kibel, ¿arcie, robimy listy itd. Reszty ju¿ to nie obchodzi, pomaga tylko to rozstawiæ i z³o¿yæ je¶li ma tak± ochotê. Po to s± wybierane osoby, które raz w roku bêd± mia³y chêæ przy tym siê pokrêciæ. Przy nastêpnych zawodach ju¿ kto inny przejmuje dowodzenia a ja ewentualnie pomagam rozstawiæ i spakowaæ lub nie przychodzê wcale je¶li nie mogê wiedz±c, ¿e bêd± tam osoby, które siê wszystkim profesjonalnie zajm±. To tak ju¿ ³opatologicznie. No i ju¿ proszê skoñczyæ z rozdzielaniem MY i Aeroklub bo MY to ju¿ wiêkszo¶æ Aeroklub i je¶li nie MY to nie ma innych.
To wszytko jest tym o czym mówili¶my od samego pocz±tku. Chcieli¶my by na p³ockim lotnisku zaczê³o siê co¶ fajnego dziaæ. Od nas zale¿y czy i na jakim poziomie to bêdzie.


I co¶ na koniec, stare, m±dre, ludowe powiedzenie, wywodz±ce siê z centralnego, staropolskiego Mazowsza Ksi±¿êcego, z historycznej krainy po³o¿onej w ¶rodkowym biegu Wis³y, niegdy¶ stolicy Polski , siedziby najwiêkszych królów ----Prosisz o pomoc, pomagaj innym .... Smile
Edytowane przez stawoj dnia 23.01.2011 18:31
 
Piotrek B
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 23.01.2011 18:51
Awatar

modelarz


Postów: 1319
Data rejestracji: 12.08.09

No i ju¿ proszê skoñczyæ z rozdzielaniem MY i Aeroklub bo MY to ju¿ wiêkszo¶æ Aeroklub i je¶li nie MY to nie ma innych.

No je¿eli tak ma byæ to przyjmujê do wiadomo¶ci, ale nie bardzo mi to pasuje. Pomimo, ¿e jestem i w Aeroklubie i w RC trudno mi uznaæ to za jedno¶æ Smile
Nie biorê grawitacji na powa¿nie.
 
stawoj
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 23.01.2011 19:01
modelarz


Postów: 1361
Data rejestracji: 18.05.08

Piotrek, oczywi¶cie Grupa RCp³ock to "cia³o" które rz±dzi siê swoimi prawami i ni jak siê ma do Aeroklubu jako instytucji, chocia¿ w pewnym sensie musi braæ mocno pod uwagê prawa Aeroklubu. Jest z nim zwi±zana na zasadzie symbiozy ale bardziej jest nam potrzebny Aeroklub ni¿ grupa Aeroklubowi.Smile

Mi raczej chodzi o zwyk³e sformu³owania typu : niech sobie to za³atwia Aeroklub .....
bo tylko My jeste¶my od za³atwiania naszych spraw w Aeroklubie.
Edytowane przez stawoj dnia 23.01.2011 19:10
 
SlavikS
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 23.01.2011 20:17
Awatar

Administrator


Postów: 2230
Data rejestracji: 20.05.08

Panowie,
je¿eli my, grupa która zajmuje siê modelarstwem i uprawia ten sport na lotnisku Aeroklubu, nie zaanga¿uje siê w sprawy imprez stricte modelarskich - niewa¿ne przez kogo organizowanych to kto ma to zrobiæ? Motolotniarze, szybownicy? Dla mnie to naturalne. Powiem Wam, ¿e przykro mi by³o czytaæ opinie o wcze¶niej organizowanych zawodach makiet na innych ogólnopolskich forach - nie by³y zbyt pochlebne dla naszego miasta. Ostatnie zawody, w które ju¿ w³o¿yli¶my trochê swojej inwencji by³y znacznie lepiej przyjête. Poczujmy siê gospodarzami i przyjmijmy go¶ci, którzy do nas przyje¿d¿aj± w taki sposób ¿eby chcieli do nas wróciæ. Imprez w roku jest sporo i nie na ka¿de siê je¼dzi. Mi³o by by³o ¿eby ludzie z wielu wybierali nasze miasto. Arek zrobi³ ¶wietn± robotê z zawodami helików i ludzie nalegaj± ¿eby takie zawody dalej organizowaæ. Zobaczcie ile ludzi przyje¿d¿a. Dla mnie to jest poziom, do którego powinni¶my co najmniej równaæ ka¿d± imprezê. Jedynie popracowa³bym na przysz³o¶æ trochê nad sprawami BHP Wink Pozosta³e imprezy te¿ coraz lepiej nam zaczynaj± organizacyjnie wychodziæ. Gdyby nie ograniczenia bud¿etowe pewnie wysz³yby jeszcze lepiej. Mnie osobi¶cie na zawodach makiet brakuje jakich¶ sensownych nagród. To co dostaj± zawodnicy jest trochê ¿enuj±ce bior±c pod uwagê jak± kasê trzeba w te modele w³o¿yæ. Je¿eli s± to imprezy firmowane przez Aeroklub to powinien na ten cel byæ zaklepany sensowny bud¿et. Mo¿e warto ten temat poruszyæ na Aeroklubowym Zebraniu, ale do tego musia³oby nas wiêcej na takie Walne pój¶æ i zag³osowaæ (oczywi¶cie kto mo¿e), a na ostatnim zebraniu by³em tylko ja i Marcin.
Takie jest moje zdanie w tym temacie - pewnie niejednokrotnie ju¿ wyra¿one na tym forum Smile Nikt nad nikim z batem nie bêdzie sta³. Je¿eli kto¶ chce pomóc niech robi to z potrzeby serca, nie z musu.
S³awek
------------------------
DX6i - 2.4GHz
EXTRA 330S, Moth Minor 1:8, P-51D (Micro), Moth Minor 1:5, Klemm KL-35D
Combat ESA: MIG-3, KI-61, Fokker DVII, Ki-94, P-51
Na warsztacie: Moth Minor 1:4
 
Andy
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 23.01.2011 20:30
Awatar

modelarz


Postów: 1539
Data rejestracji: 07.12.08

Panowie,
my¶lê ¿e wiêkszo¶æ kwestii jest ju¿ jasna i nie ma potrzeby wa³kowania ich w tym temacie, bo to nie to miejsce.
Uprzejmie proszê o zg³oszenie drugiego koordynatora organizacyjnego do makiet i potwierdzenie terminów dwóch pozosta³ych imprez.

To i ja dorzucê takie znane polskie przys³owie:
Jak nas widz±, tak na pisz±.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gifrcradom.pl/admin/foto/corsair4.gif
_____________________
DX6i, DX7, DX7S, DX9 - 2.4GHz

- T-REX 500 ESP - AirWolf
- T-REX 500 GF - Hughes 500E
- Beechcraft-Bonanza 15E ARF
- Katana MD - Precision Aerobatics
- F4U-1D Corsair 50 ARF
- EXTRA 300 MM
- Pitts Python - Haikong Model
- w ci±g³ej budowie SZD 39 Cobra 17
 
stawoj
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 23.01.2011 20:32
modelarz


Postów: 1361
Data rejestracji: 18.05.08

Andy napisa³/a:
Uprzejmie proszê o zg³oszenie drugiego koordynatora organizacyjnego do makiet i potwierdzenie terminów dwóch pozosta³ych imprez.


Piotrek B napisa³/a:
Nie zmienia to faktu, ¿e zg³aszam siê na drugiego koordynatora.


z tego co siê zorientowa³em to w makietach i latawcach ju¿ komplet.
Edytowane przez stawoj dnia 23.01.2011 20:35
 
Andy
#48 Drukuj posta
Dodany dnia 23.01.2011 20:51
Awatar

modelarz


Postów: 1539
Data rejestracji: 07.12.08

Tak Wojtku mój b³±d. My¶la³em o Latawcach a napisa³em o Makietach. Trochê rozkojarzy³a mnie ta dyskusja.
Porz±dkuj±c:
...
- Ogólnopolskie Zawody Makiet RC - 21 maja - Stawoj, Slaviks
...
- ¦wiêto Latawca - pa¼dziernik - Stawoj, Piotrek B
...



edit: pozwoli³em sobie Andrzeju na poprawienie daty makiet
Andy: Nie ma sprawy - czeka³em na potwierdzenie.
Edytowane przez Andy dnia 23.01.2011 20:57
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gifrcradom.pl/admin/foto/corsair4.gif
_____________________
DX6i, DX7, DX7S, DX9 - 2.4GHz

- T-REX 500 ESP - AirWolf
- T-REX 500 GF - Hughes 500E
- Beechcraft-Bonanza 15E ARF
- Katana MD - Precision Aerobatics
- F4U-1D Corsair 50 ARF
- EXTRA 300 MM
- Pitts Python - Haikong Model
- w ci±g³ej budowie SZD 39 Cobra 17
 
Piotrek B
#49 Drukuj posta
Dodany dnia 23.01.2011 23:41
Awatar

modelarz


Postów: 1319
Data rejestracji: 12.08.09

je¿eli my, grupa która zajmuje siê modelarstwem i uprawia ten sport na lotnisku Aeroklubu, nie zaanga¿uje siê w sprawy imprez stricte modelarskich - niewa¿ne przez kogo organizowanych to kto ma to zrobiæ?

Nikt nad nikim z batem nie bêdzie sta³. Je¿eli kto¶ chce pomóc niech robi to z potrzeby serca, nie z musu.

Chyba niestety zosta³em bardzo ¼le zrozumiany, ale faktycznie to nie miejsce na dalsz± dyskusjê na ten temat.
Edytowane przez Piotrek B dnia 23.01.2011 23:57
Nie biorê grawitacji na powa¿nie.
 
dorob
#50 Drukuj posta
Dodany dnia 24.01.2011 00:52
Awatar

modelarz


Postów: 334
Data rejestracji: 12.10.10

Ja ze swojej strony podtrzymujê, has³o na forum i jestem o ile bêdê w P³ocku.


Pozdrawiam
MarCin
FotoDorob
 
http://marcindorobek.com
Andy
#51 Drukuj posta
Dodany dnia 27.01.2011 20:47
Awatar

modelarz


Postów: 1539
Data rejestracji: 07.12.08

No i uda³o siê uzyskaæ terminy pozosta³ych imprez:

# Mistrzostwa Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze dla M³odzików - 27 marca 2011 - ???? / ????

# M³odzi Modelarze na Start - 29 maja 2011 - ???? / ????

Jak widaæ kalendarz zosta³ ju¿ zape³niony. Pozosta³y tylko zg³oszenia koordynatorów organizacyjnych.

Uaktualniony kalendarz imprez w pierwszym po¶cie tematu.
Edytowane przez Andy dnia 27.01.2011 20:48
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gifrcradom.pl/admin/foto/corsair4.gif
_____________________
DX6i, DX7, DX7S, DX9 - 2.4GHz

- T-REX 500 ESP - AirWolf
- T-REX 500 GF - Hughes 500E
- Beechcraft-Bonanza 15E ARF
- Katana MD - Precision Aerobatics
- F4U-1D Corsair 50 ARF
- EXTRA 300 MM
- Pitts Python - Haikong Model
- w ci±g³ej budowie SZD 39 Cobra 17
 
stawoj
#52 Drukuj posta
Dodany dnia 27.01.2011 20:56
modelarz


Postów: 1361
Data rejestracji: 18.05.08

Mo¿e tak bez czekania na potwierdzenia bo wynika z definicji .

W balonach zawsze bierze ekipa instruktorów z Gostynina
no i raczej Robert jako instruktor z p³ockiej modelarni bo co roku modelarnia balony robi³a.

M³odziki - Robert z dzieciakami z modelarni
 
Andy
#53 Drukuj posta
Dodany dnia 27.01.2011 21:05
Awatar

modelarz


Postów: 1539
Data rejestracji: 07.12.08

No w³a¶nie mia³em uzupe³niæ mój poprzedni wpis o zapytanie do Grabosa65.

Rozumiem, ¿e wszystko ustalone.

Teraz tylko pozostaje zamówiæ pogodê www.emoty-gg.eu/mini/202.gif www.emoty-gg.eu/mini/199.gif
no i oczywi¶cie prowadziæ stosowne dzia³ania organizacyjne.

Panowie, jako ¿e wszystko w zakresie Kalendarium RC P³ock - 2011 zosta³o ustalone, temat zamykamy.
Poszczególne pozycje Kalendarium bêd± widoczne z linka na dodatkowej listwie na g³ównej stronie forum.

Dziêkujemy wszystkim aktywnym w temacie
www.emoty-gg.eu/mini/60.gifwww.emoty-gg.eu/mini/332.gif

www.emoty-gg.eu/mini/8.gif
Edytowane przez Andy dnia 27.01.2011 22:29
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gifrcradom.pl/admin/foto/corsair4.gif
_____________________
DX6i, DX7, DX7S, DX9 - 2.4GHz

- T-REX 500 ESP - AirWolf
- T-REX 500 GF - Hughes 500E
- Beechcraft-Bonanza 15E ARF
- Katana MD - Precision Aerobatics
- F4U-1D Corsair 50 ARF
- EXTRA 300 MM
- Pitts Python - Haikong Model
- w ci±g³ej budowie SZD 39 Cobra 17
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Kalendarz zawodów na 2016 Zawody RC 4 13.08.2016 13:09
RC HELI COMPETITION P£OCK 2011 Zdjêcia i filmy 2 08.03.2012 15:03
Aeroklub Ziemi Mazowieckiej 2011 Zdjêcia i filmy 1 22.02.2012 19:46
motoparalotnia P³ock 2011 Zdjêcia i filmy 1 13.02.2012 10:23
F4H-P P³ock 2011 Zdjêcia i filmy 1 12.02.2012 18:42
statystyka