Zobacz temat
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 go嗆(ci)
 Drukuj temat
Przebudowa Easy Glidera FPV
Bienias
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 11.01.2013 12:51
Awatar

Moderator

Post闚: 369
Data rejestracji: 07.07.10

Zima, nie chce mi si marzn望 wi璚 nie latam. A mo瞠 by zrobi zestaw kt鏎ym m鏬豚ym lata siedz帷 w ciep造m samochodzie? Zainspirowa mnie Magneto i jego setup...
Po kolei co si dzieje w piwnicy:
1. Zmieni貫m OSD i Autopilota z FY-31AP i Remzibi OSD na OSD i Autopilot by Zbig i Pitlab - nasza rodzima produkcja z gigantycznymi mo磧iwo軼iami... w tym sterownikiem anteny 郵edz帷ej. OSD Remzibiego trafi do jakiego drugiego rekraacyjnego latad豉, do kt鏎ego mam ju wszystkie podzespo造.
2. Mam ju sterownik anteny sledz帷ej, wi璚 teraz moja Yagi d逝godystansowa b璠zie patrze zawsze w stron modelu.
3. kupi貫m uszkodzony telewizor LCD 15'' po to 瞠by bebeszki wrzuci do walizki.

Poniewa m鎩 Easy podczas rozbudowy straci du穎 ze swojej aerodynamiki, ile si da wraca do 鈔odka. Wyrzucam pakiet video i elektronika b璠zie zasilana z jednego pakietu 3200mAh. Kamera wraca na kabin lub za kabin ale ju bez tego wysokiego uchwytu, kt鏎y by pierwotnie miejscem monta簑 silnika a p騧niej mocowaniem kamery.

Roboty du穎, ale mam nadziej ze polatam jeszcze tej zimy. Na ciep貫 dni te b璠zie fajnie, bo popatrze b璠 mogli te obserwatorzy a ja te odkrywam komfort patrzenia w ekran a nie tylko w gogle.

Ca造 czas brakuje mi GoPro i nagrywarki ale o to ju 豉two nie b璠zie bo prowadz ca造 czas inny projekt modelarski w skali 1:1 - buduj dom, a pod koniec maja powi瘯szy mi si rodzina. Do tej pory musz si wylataSmile
Bienias fan RC i 3D.

www.fpvplock.tk -moj blog

www.fpvplock.tk
magneto
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 11.01.2013 15:35
Awatar

modelarz

Post闚: 251
Data rejestracji: 21.11.09

nie wiem czy dobrze robisz zasilaj帷 z jednego pakietu.Ja w豉郾ie ko鎍z moj waliz (fotki s to jak sko鎍z to relacj dam na forum)za nagrywark b璠zie robi tohttp://www.bevrc...._p297.html
Pawe mo瞠 takiego golaska,si zastanawiam czy nie sprzeda swojej 2,ta jest mniejszahttp://www.bevrc...._p520.html

Bienias
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 11.01.2013 19:15
Awatar

Moderator

Kasa nie pozwoli mi na dodatkowe zakupy(gopro i nagrywara wi璚 odpadnie w tym sezonie), wi璚 b璠 lata na tym co mam. Co do zasilania jednym pakietem, to czy wlasnie ty tak nie masz?
Bienias fan RC i 3D.

www.fpvplock.tk
magneto
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 11.01.2013 21:35
Awatar

modelarz

no cos ty, na wideo osd at i kamere mam pakiet 800mA.A nap璠 oddzielny pakiet i z tego pakietu przez ubec zasilam odbiornik

Bienias
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 12.01.2013 10:38
Awatar

Moderator

Dasz foto jak ci si miesci to wszystko w srodku?
Bienias fan RC i 3D.

www.fpvplock.tk
magneto
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 13.01.2013 16:23
Awatar

modelarz

Pawe fota nic nie da ,opr鏂z pl徠aniny kabli nic nie wida ,najlepiej na 篡wca.
mo瞠 opowiem ;
OSD i GPS s w os這nie kabiny (ta cz窷 siwa),no i na niej pan-tilt z kamerk
w 鈔odku serwa na wysoko嗆 i kierunek wywalone za skrzyd豉 w kad逝b,a mocowania serw wyci皻e 瞠by uzyska wi璚ej miejsca.Na dnie kad逝ba od strony silnika regiel wraz z czujnikiem pr康u,dalej na dnie AT stary(jeszcze nowy nie dotar)na boku kad逝ba wewn徠rz odbiornik ,a z drugiej ubec .Pakiet nap璠owy do samego ko鎍a wsuni皻y i tam przy pakiecie 3000mA 3s spokojnie mie軼i si 1200mA na video

Jak przyjdzie nowy AT to dam go razem z OSD w kabinke

Bienias
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 13.01.2013 23:49
Awatar

Moderator

Jarek? A jak z wypoziomowaniem "kanapki" w kabince w locie poziomym? Masz to obcykane? Widz dobry pomys 瞠by kanapka tam by豉 umiejscowiona...Serwa od kamery nie montuje bo mam szerokok徠ny obiektyw i jeszcze do niedawna widzia貫m skrzyd豉 w kamerze - teraz jak b璠zie bardziej z przodu pewnie ju nie b璠zie ich w obrazie. Pokombinuje jeszcze przed monta瞠m kamery...mo瞠 serwo by si przyda這...
Bienias fan RC i 3D.

www.fpvplock.tk
magneto
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 14.01.2013 16:02
Awatar

modelarz

w豉郾ie nie wiem jak z poziomem ,do tej pory mia貫m oddzielne IMU zaraz za kabin,na podstawce antywibracyjnej od JR,ale my郵 瞠 dam na sta貫 z jednej strony a z drugiej na 鈔ubce 3mm ze spr篹ynkami od d逝gopisu i doreguluj na polu .
Jak zrobisz kanapk tak 瞠by d馧 osd by r闚no z kraw璠zi kabinki to od g鏎y pozostaje do嗆 miejsca 瞠by wstawi serwo.

W豉郾ie mi si przypomnia這 瞠 nowe OSD i AT mo積a programowo korygowa w menu nawet w locie ,wi璚 my郵 瞠 wystarczy w miar prostopadle zamontowa i zrobi korekt w menu

Bienias
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 15.01.2013 14:06
Awatar

Moderator

No oczywi軼ie 瞠 mo積a zamontowa z odchyleniem ale tylko max do 10stopni ale w instrukcji jest " 瞠by by這 w miar mo磧iwo軼i jak najbardziej poziomo"....wyjdzie w praniu pewnie.
Edytowane przez Bienias dnia 15.01.2013 14:23
Bienias fan RC i 3D.

www.fpvplock.tk
Przeskocz do forum: