Zobacz temat
RC P這ck :: Dla Pocz徠kuj帷ych :: Na dobry pocz徠ek
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 go嗆(ci)
 Drukuj temat
Pomoc w ustawieniu KDS 450S
Delongi
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 04.04.2013 14:05
modelarz

Post闚: 8
Data rejestracji: 04.04.13

Witam

Z uwagi na to ,瞠 jest to m鎩 pierwszy post chc si przywita i pozdrowi wszystkich forumowicz闚.
Je瞠li umie軼i貫m post w zlej kategorii prosz o przesuni璚ie do w豉軼iwej.
Panowie poszukuj kogo z okolic P這cka kto mi pomo瞠 ustawi ,skonfigurowa i oblata KDS 450S + Sanwa RDS800.
Jestem bardzo pocz徠kuj帷ym du穎 czytam w temacie ale teoria i praktyka to dwie r騜ne sprawy.
Wcze郾iej lata貫m T-rex 100 ale to przepraszam za wyra瞠nie " Spierdolina" w por闚naniu do 450. No i trenuj na symulatorze.
W heliku mam BEC-a Pro-tronika PM-40A bawi貫m si w programowanie ale nie wiem czy wszystko jest ok. Do wszystkiego dochodzi Flymentor KDS.
Mam znajomego z W這c豉wka ,kt鏎y jest niby troch obcykany w temacie. Jak mi ustawi revers na gazie to ma這 mi palcy nie obci窸o no i nie oby這 si bez szycia Frown i na tym nasza wsp馧praca si sko鎍zy豉.

Pozdrawiam
Edytowane przez Delongi dnia 04.04.2013 14:27

Andy
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 04.04.2013 14:22
Awatar

modelarz

Post闚: 1537
Data rejestracji: 07.12.08

Do wszystkiego dochodzi Flymentor KDS.

- no w豉郾ie i od tego bym chyba zacz掖, r騜ne s opinie na temat tego flymentora i na pocz徠ek proponowa豚ym go wypi望 z modelu i w takim stanie zaj望 si ustawieniami modelu i apki.
Edytowane przez Andy dnia 04.04.2013 14:34
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gifrcradom.pl/admin/foto/corsair4.gif

- T-REX 500 ESP - AirWolf
- T-REX 500 GF - Hughes 500E
- Beechcraft-Bonanza 15E ARF
- Katana MD - Precision Aerobatics
- F4U-1D Corsair 50 ARF
- EXTRA 300 MM
- Pitts Python - Haikong Model
- w ci庵貫j budowie SZD 39 Cobra 17

Delongi
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 04.04.2013 21:35
modelarz

Dok豉dnie tak. Z ustawieniem modelu my郵 , 瞠 raczej problemu nie b璠zie ,bardziej obawiam si rygla . Nie bardzo ogarniam na chwile obecn temat z jego zaprogramowaniem - po prostu brakuje wiedzy.
Jeszcze jedno pytanie - model nie ma fizycznego wy陰cznika on/off. Jak zachowa si po pod陰czeniu do silnika. Te ustawienia programuje si w ryglu tak? M鎩 to Pro-tronik pm 40a.

SlavikS
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 05.04.2013 07:21
Awatar

Administrator

Post闚: 2070
Data rejestracji: 20.05.08

Regulatory s fabrycznie programowane i z regu造 nie potrzeba ich przeprogramowywa. Jedyn rzecz, kt鏎a z regu造 jest do zrobienia to "nauczenie" regulatora skrajnych po這瞠 dr捫ka gazu - maksimum i minimum. Robi si to prosto z aparatury. Dr捫ek na max obroty, pod陰czasz pakiet, regulator popiskuje, dr捫ek max w d馧, regulator piknie tyle razy ile ma cel w pakiecie i gotowe. 畝den regulator, ze wzgl璠闚 bezpiecze雟twa, nie uruchomi silnika po pod陰czeniu zasilania - nawet jak dr捫ek gazu jest wychylony. Przed uruchomieniem silnika zawsze trzeba zjecha dr捫kiem gazu do minimum - dopiero po tej operacji kolejne wychylenie dr捫ka w g鏎 uruchamia obroty silnika. Nie ma si czego ba Smile Je瞠li na fabrycznych nastawach b璠zie co nie tak dopiero wtedy warto zabawi si w programowanie pozosta造ch parametr闚.
S豉wek
------------------------
DX6i - 2.4GHz
EXTRA 330S, Moth Minor 1:8, P-51D (Micro), Moth Minor 1:5, Klemm KL-35D
Combat ESA: MIG-3, KI-61, Fokker DVII, Ki-94, P-51
Na warsztacie: Moth Minor 1:4

Andy
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 05.04.2013 13:32
Awatar

modelarz

Je瞠li na fabrycznych nastawach b璠zie co nie tak dopiero wtedy warto zabawi si w programowanie pozosta造ch parametr闚.
- o to, to, to w豉郾ie:

z regu造 nie potrzeba ich przeprogramowywa

do normalnego latania
Edytowane przez Andy dnia 05.04.2013 13:32

- F4U-1D Corsair 50 ARF
- EXTRA 300 MM

Delongi
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 15.04.2013 18:32
modelarz

Panowie nie b璠 zak豉da nowego tematu. Nie mam ju poj璚ia co jest nie tak. Ustawiam, ustawiam i ci庵le ten sam problem. Ogon ucieka w prawo i za chwil wraca na pozycje i jest to takie szybkie ale p造nne falowanie. Podejrzewam problem z gyro. Jest to moja pierwsza 450. Kupi貫m w komplecie z flymentorem ale ten nie by zamontowany a na jego miejscu siedzi gyro (noname) modelcraft nano ..... Regulowa貫m ju czu這嗆 gyro itp ale dalej to samo. Nie mog uruchomi programu do flymentora bo mam win8 64 bit a to g..... na tym nie lata.
Z uwagi 瞠 przez najbli窺ze 2 tyg nie b璠 mia czasu mo瞠 kto odp豉tnie mi to zamontuje i wyreguluje helika.
Czekam na propozycje.
model KDS 450 C
Pozdrawiam
Edytowane przez Delongi dnia 15.04.2013 18:34

Andy
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 16.04.2013 07:56
Awatar

modelarz

Delongi nie poddawaj si - taka metoda to najlepszy spos鏏 na dok豉dne poznanie swojego modelu i nauczenie si samemu co i jak si w nim ustawia. Jak kto zrobi to za Ciebie to dalej nie b璠ziesz wiedzia co i jak.
Piszesz, 瞠 gyro jest no name. To ja by zrobi tak jak pisa貫m powy瞠j - flymentor na chwil obecn wymontowa豚ym z modelu i je瞠li twierdzisz, 瞠 podejrzewasz gyro, to postara si o nowe - sprawdzony model Gy-401 i na nim spr鏏owa ustawi model.
My郵, 瞠 jak skrobn掖by na PW do Kolegi private9 (Arka) lub artplo (Artura) to zapewne pomogliby.

A tak na marginesie, pami皻am 瞠 w og鏊e z bindowaniem gyro podpi皻ym ju do odbiornika to jest czasami niez豉 jazda, jak s podpi皻e wszystkie serwa . Ale trzeba wypracowa sw鎩 w豉sny spos鏏 tego i dalej jego si trzyma.

Delongi, ja ze swoim mia貫m tez problemy i jak dobrze pami皻am to wypracowa貫m taki oto kolejno嗆 bindowanaia odbiornika z nadajnikiem:

- od陰cz od odbiornika wszystkie serwa
- pozostaw jedynie pod陰czone do odbiornika gyro oraz zasilanie odbiornika
- gyro z tego co pamietam powinno mie ustawion czu這嗆 na 70-75 %
- w takim stanie zbinduj na nowo odbiornik z nadajnikiem.
Zwr鵵 uwag, 瞠 dioda na gyro nie ma prawa mruga - musi 鈍ieci ci庵造m sygna貫m (pocz徠kowo mruga kilka sekund). To jest stan konieczny do osi庵ni璚ia sukcesu.
Jak osi庵niesz taki stan, to wy陰cz zasilanie odbiornika, przygotowane uprzednio serwa (ustawione na neutrum) pod陰cz do odbiornika i zapodaj zasilanie.

Kiedy na Waldorfie kilka lat temu (jak to szybko zlecia這), pope軟i貫m taki temat, w kt鏎ym to opisa貫m moje zmagania z w豉軼iwym bindowaniem gyro - tutaj masz link : -> http://heli.waldo...blem++gyro

- mo瞠 pomo瞠 - trzymam kciuki - no i nie poddawaj si -

- F4U-1D Corsair 50 ARF
- EXTRA 300 MM

Przeskocz do forum: