Zobacz temat
RC P³ock :: Dla Pocz±tkuj±cych :: Na dobry pocz±tek
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 go¶æ(ci)
 Drukuj temat
Pomoc w ustawieniu KDS 450S
Delongi
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 04.04.2013 14:05
modelarz


Postów: 8
Data rejestracji: 04.04.13

Witam

Z uwagi na to ,¿e jest to mój pierwszy post chcê siê przywitaæ i pozdrowiæ wszystkich forumowiczów.
Je¿eli umie¶ci³em post w zlej kategorii proszê o przesuniêcie do w³a¶ciwej.
Panowie poszukujê kogo¶ z okolic P³ocka kto mi pomo¿e ustawiæ ,skonfigurowaæ i oblataæ KDS 450S + Sanwa RDS800.
Jestem bardzo pocz±tkuj±cym du¿o czytam w temacie ale teoria i praktyka to dwie ró¿ne sprawy.
Wcze¶niej lata³em T-rex 100 ale to przepraszam za wyra¿enie " Spierdolina" w porównaniu do 450. No i trenujê na symulatorze.
W heliku mam BEC-a Pro-tronika PM-40A bawi³em siê w programowanie ale nie wiem czy wszystko jest ok. Do wszystkiego dochodzi Flymentor KDS.
Mam znajomego z W³oc³awka ,który jest niby trochê obcykany w temacie. Jak mi ustawi³ revers na gazie to ma³o mi palcy nie obciê³o no i nie oby³o siê bez szycia Frown i na tym nasza wspó³praca siê skoñczy³a.

Pozdrawiam
Edytowane przez Delongi dnia 04.04.2013 14:27
 
Andy
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 04.04.2013 14:22
Awatar

modelarz


Postów: 1539
Data rejestracji: 07.12.08

Do wszystkiego dochodzi Flymentor KDS.

- no w³a¶nie i od tego bym chyba zacz±³, ró¿ne s± opinie na temat tego flymentora i na pocz±tek proponowa³bym go wypi±æ z modelu i w takim stanie zaj±æ siê ustawieniami modelu i apki.
Edytowane przez Andy dnia 04.04.2013 14:34
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gifrcradom.pl/admin/foto/corsair4.gif
_____________________
DX6i, DX7, DX7S, DX9 - 2.4GHz

- T-REX 500 ESP - AirWolf
- T-REX 500 GF - Hughes 500E
- Beechcraft-Bonanza 15E ARF
- Katana MD - Precision Aerobatics
- F4U-1D Corsair 50 ARF
- EXTRA 300 MM
- Pitts Python - Haikong Model
- w ci±g³ej budowie SZD 39 Cobra 17
 
Delongi
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 04.04.2013 21:35
modelarz


Postów: 8
Data rejestracji: 04.04.13

Dok³adnie tak. Z ustawieniem modelu my¶lê , ¿e raczej problemu nie bêdzie ,bardziej obawiam siê rygla . Nie bardzo ogarniam na chwile obecn± temat z jego zaprogramowaniem - po prostu brakuje wiedzy.
Jeszcze jedno pytanie - model nie ma fizycznego wy³±cznika on/off. Jak zachowa siê po pod³±czeniu do silnika. Te ustawienia programuje siê w ryglu tak? Mój to Pro-tronik pm 40a.
 
SlavikS
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 05.04.2013 07:21
Awatar

Administrator


Postów: 2230
Data rejestracji: 20.05.08

Regulatory s± fabrycznie programowane i z regu³y nie potrzeba ich przeprogramowywaæ. Jedyn± rzecz±, która z regu³y jest do zrobienia to "nauczenie" regulatora skrajnych po³o¿eñ dr±¿ka gazu - maksimum i minimum. Robi siê to prosto z aparatury. Dr±¿ek na max obroty, pod³±czasz pakiet, regulator popiskuje, dr±¿ek max w dó³, regulator piknie tyle razy ile ma cel w pakiecie i gotowe. ¯aden regulator, ze wzglêdów bezpieczeñstwa, nie uruchomi silnika po pod³±czeniu zasilania - nawet jak dr±¿ek gazu jest wychylony. Przed uruchomieniem silnika zawsze trzeba zjechaæ dr±¿kiem gazu do minimum - dopiero po tej operacji kolejne wychylenie dr±¿ka w górê uruchamia obroty silnika. Nie ma siê czego baæ Smile Je¿eli na fabrycznych nastawach bêdzie co¶ nie tak dopiero wtedy warto zabawiæ siê w programowanie pozosta³ych parametrów.
S³awek
------------------------
DX6i - 2.4GHz
EXTRA 330S, Moth Minor 1:8, P-51D (Micro), Moth Minor 1:5, Klemm KL-35D
Combat ESA: MIG-3, KI-61, Fokker DVII, Ki-94, P-51
Na warsztacie: Moth Minor 1:4
 
Andy
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 05.04.2013 13:32
Awatar

modelarz


Postów: 1539
Data rejestracji: 07.12.08

Je¿eli na fabrycznych nastawach bêdzie co¶ nie tak dopiero wtedy warto zabawiæ siê w programowanie pozosta³ych parametrów.
- o to, to, to w³a¶nie:

z regu³y nie potrzeba ich przeprogramowywaæ

do normalnego latania
Edytowane przez Andy dnia 05.04.2013 13:32
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gifrcradom.pl/admin/foto/corsair4.gif
_____________________
DX6i, DX7, DX7S, DX9 - 2.4GHz

- T-REX 500 ESP - AirWolf
- T-REX 500 GF - Hughes 500E
- Beechcraft-Bonanza 15E ARF
- Katana MD - Precision Aerobatics
- F4U-1D Corsair 50 ARF
- EXTRA 300 MM
- Pitts Python - Haikong Model
- w ci±g³ej budowie SZD 39 Cobra 17
 
Delongi
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 15.04.2013 18:32
modelarz


Postów: 8
Data rejestracji: 04.04.13

Panowie nie bêdê zak³ada³ nowego tematu. Nie mam ju¿ pojêcia co jest nie tak. Ustawiam, ustawiam i ci±gle ten sam problem. Ogon ucieka w prawo i za chwilê wraca na pozycje i jest to takie szybkie ale p³ynne falowanie. Podejrzewam problem z gyro. Jest to moja pierwsza 450. Kupi³em w komplecie z flymentorem ale ten nie by³ zamontowany a na jego miejscu siedzi gyro (noname) modelcraft nano ..... Regulowa³em ju¿ czu³o¶æ gyro itp ale dalej to samo. Nie mogê uruchomiæ programu do flymentora bo mam win8 64 bit a to g..... na tym nie lata.
Z uwagi ¿e przez najbli¿sze 2 tyg nie bêdê mia³ czasu mo¿e kto¶ odp³atnie mi to zamontuje i wyreguluje helika.
Czekam na propozycje.
model KDS 450 C
Pozdrawiam
Edytowane przez Delongi dnia 15.04.2013 18:34
 
Andy
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 16.04.2013 07:56
Awatar

modelarz


Postów: 1539
Data rejestracji: 07.12.08

Delongi nie poddawaj siê - taka metoda to najlepszy sposób na dok³adne poznanie swojego modelu i nauczenie siê samemu co i jak siê w nim ustawia. Jak kto¶ zrobi to za Ciebie to dalej nie bêdziesz wiedzia³ co i jak.
Piszesz, ¿e gyro jest no name. To ja by zrobi³ tak jak pisa³em powy¿ej - flymentor na chwilê obecn± wymontowa³bym z modelu i je¿eli twierdzisz, ¿e podejrzewasz gyro, to postara³ siê o nowe - sprawdzony model Gy-401 i na nim spróbowa³ ustawiæ model.
My¶lê, ¿e jak skrobn±³by¶ na PW do Kolegi private9 (Arka) lub artplo (Artura) to zapewne pomogliby.

A tak na marginesie, pamiêtam ¿e w ogóle z bindowaniem gyro podpiêtym ju¿ do odbiornika to jest czasami niez³a jazda, jak s± podpiête wszystkie serwa . Ale trzeba wypracowaæ swój w³asny sposób tego i dalej jego siê trzymaæ.

Delongi, ja ze swoim mia³em tez problemy i jak dobrze pamiêtam to wypracowa³em taki oto kolejno¶æ bindowanaia odbiornika z nadajnikiem:

- od³±cz od odbiornika wszystkie serwa
- pozostaw jedynie pod³±czone do odbiornika gyro oraz zasilanie odbiornika
- gyro z tego co pamietam powinno mieæ ustawion± czu³o¶æ na 70-75 %
- w takim stanie zbinduj na nowo odbiornik z nadajnikiem.
Zwróæ uwagê, ¿e dioda na gyro nie ma prawa mrugaæ - musi ¶wieciæ ci±g³ym sygna³em (pocz±tkowo mruga kilka sekund). To jest stan konieczny do osi±gniêcia sukcesu.
Jak osi±gniesz taki stan, to wy³±cz zasilanie odbiornika, przygotowane uprzednio serwa (ustawione na neutrum) pod³±cz do odbiornika i zapodaj zasilanie.

Kiedy¶ na Waldorfie kilka lat temu (jak to szybko zlecia³o), pope³ni³em taki temat, w którym to opisa³em moje zmagania z w³a¶ciwym bindowaniem gyro - tutaj masz linkê : -> http://heli.waldo...blem++gyro

- mo¿e pomo¿e - trzymam kciuki - no i nie poddawaj siê -
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gifrcradom.pl/admin/foto/corsair4.gif
_____________________
DX6i, DX7, DX7S, DX9 - 2.4GHz

- T-REX 500 ESP - AirWolf
- T-REX 500 GF - Hughes 500E
- Beechcraft-Bonanza 15E ARF
- Katana MD - Precision Aerobatics
- F4U-1D Corsair 50 ARF
- EXTRA 300 MM
- Pitts Python - Haikong Model
- w ci±g³ej budowie SZD 39 Cobra 17
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Proszê o pomoc Inne 1 01.10.2016 21:07
Pomoc dla nowego:) Umawiamy sie na latanie 11 16.07.2015 05:48
Prosze o pomoc Inne 3 07.05.2015 19:05
Lama V4 - pro¶ba o pomoc Na dobry pocz±tek 3 27.12.2012 14:41
Pomoc/Latanie Umawiamy sie na latanie 7 29.07.2012 16:57
statystyka