Zobacz temat
RC Płock :: Wieści z kraju i zagranicy :: Inne
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Palące się lipole
robloz
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 14.08.2010 11:28
Awatar

Moderator


Postów: 2366
Data rejestracji: 19.05.08

http://rcclub.eu/...&t=792

Muszę się przyznać , że po rzeczytaniu tego posta swoje lipole schowałem do kupionej prawie rok temu torby na pakiety.
Robert

Taranis-2.4Ghz
combat- Me 110 . P 40. "zero"
Makiety -Fly Baby.
Budowa- Zlin Z 37 Cmelak.
 
Andy
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 14.08.2010 12:28
Awatar

modelarz


Postów: 1539
Data rejestracji: 07.12.08

Robert, ale to tak bywa, kiedy nie zachowuję się tzw. BHP przy czynności zwanej ładownie lipoli.
Z opisu i fotek wynika, że co najmniej apka oraz ładowany lipol leżały razem w walizeczce. No nie wiem gdzie była ładowarka - ale też mogła leżeć w tej walizeczce. A walizeczkę nie wiadomo czy tak "na wszelki wypadek" - czytaj aby dzieci nie pogmerały sobie w kabelkach - nie przymknięto.
Przede wszystkim cały czas kontrola podczas ładowania, w miarę niska temperatura pomieszczenia oraz właściwe warunki wentylacji dla zasilacza, ładowarki i ładowanych lipoli.
Torba na pakiety, oczywiście też wskazana. Należy również bezwzględnie pamiętać o nie przesadzaniu przy stosowaniu parametrów ładowania - ładowanie łagodne to podstawa, zarówno dla bezpieczeństwa, jak i żywotności lipoli.
Wszelkie, nawet najdrobniejsze, uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują pakiet z dalszego użytkowania.

Edytowane przez Andy dnia 14.08.2010 13:02
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gifrcradom.pl/admin/foto/corsair4.gif
_____________________
DX6i, DX7, DX7S, DX9 - 2.4GHz

- T-REX 500 ESP - AirWolf
- T-REX 500 GF - Hughes 500E
- Beechcraft-Bonanza 15E ARF
- Katana MD - Precision Aerobatics
- F4U-1D Corsair 50 ARF
- EXTRA 300 MM
- Pitts Python - Haikong Model
- w ciągłej budowie SZD 39 Cobra 17
 
StaryMikolaja
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 14.08.2010 13:02
Awatar

modelarz


Postów: 50
Data rejestracji: 30.05.10

Akumulator jak każdy inny, i jak każdy inny trzeba go traktować. Czyli zgodnie z zasadami jego użytkowania. Odpowiednio ładować, nie tłuc, nie zwierać, nie przeciążać.

Mi w domu zapalił się leżący, odłączony 15 minut wcześniej od ładowania, akumulatorek NiMH, od cessny dziecka. Do niczego nie podpięty, leżący cały czas w cieniu. Sam z siebie! Okazało się, że dostał wewnętrznie zwarcia, więc i prądu z niego trochę zaczęło wyciekać...

Ładuj prądem 1/2 do 2/3 C, jeśli ma być przechowywany dłużej niż miesiąc to rozładuj do połowy napięcia (ale normalnie, modelem czy zwykłym obciążeniem, a nie byle jaką ładowarką), przechowuj w temperaturze pokojowej i będzie dobrze.
 
robloz
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 14.08.2010 21:32
Awatar

Moderator


Postów: 2366
Data rejestracji: 19.05.08

Jak się odchodzić z lipolami to ja wiem i NIGDY nie zostawiam bez opieki podczas ładowania. Chodziło mi oto, że jak takie coś stanie się wczasie gdy w domu nikogo nie będzie, może być nie wesoło. Jak byłem na wczasach wszystkie akumulatorki wyniosłem na balkon.
Robert

Taranis-2.4Ghz
combat- Me 110 . P 40. "zero"
Makiety -Fly Baby.
Budowa- Zlin Z 37 Cmelak.
 
Bienias
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 14.08.2010 21:41
Awatar

modelarz


Postów: 369
Data rejestracji: 07.07.10

Mnie sie zwarly zwyke akumulatorki paluszki bo sie folia oderwala troszke i koszyk oraz zaslepka od aparatury sie wytopily. Lipolne mnie nie zdziwia bo widzialem filmik na youtube z wybuchajacymi lipolami co potrafia nawyczyniac... dobre ale grozne i do tego czesto gesto moga dostac wewnetrzego zwarcia - wtedy reakcja lancuchowa nastepuje bo jedna cela uszkdzadza druga i pozar gotowy.
Ich moc i wydajnosc pradowa rekompensuje te "drobnostki"
Edytowane przez Bienias dnia 14.08.2010 21:42
Bienias fan RC i 3D.

www.fpvplock.tk -moj blog
 
www.fpvplock.tk
lukasz79
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 14.08.2010 23:30
Awatar

modelarz


Postów: 44
Data rejestracji: 19.05.10

no ale te drobnostki mogą narobic sporego balaganu in smrodu, lepiej dmuchac na zimne
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Jakie lipole na nowy sezon? Sklepy i zakupy 9 18.03.2013 09:02
lipole? Technika w samolotach RC 44 21.02.2010 09:29
statystyka