Zobacz temat
RC P這ck :: Modele RC :: Samochody RC
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 go嗆(ci)
 Drukuj temat
Demalowanie karoserii lexanowych.
Bienias
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 11.03.2011 00:05
Awatar

Moderator

Post闚: 369
Data rejestracji: 07.07.10

Eloszka.

Chcia貫m si podzieli refleksj na temat malowania i demalowania karoserii lexanowych.

Pomimo do鈍iadczenia w malowaniu karoserii z lexanu, przygotowywuj帷 model na 鄉iganie na hali "osiemnastki", pope軟i貫m karygodny b陰d w procedurze malowania a mianowicie po wyklejeniu maskowania szyb a przed malowaniem nie zmatowi貫m powierzchni karoserii we軟 stalow. Zem軼i這 si to ju chwil po tym jak wzi掖em do r瘯i pomalowan karoseri. Farba widocznie odlepi豉 si od g豉dkiej karoserii juz przy pierwszym zagi璚iu mi瘯kiego tworzywa. Po 鄉iganiu na hali (kilka zderze z Jurasem i Mi鄂iem, jednen przejazd po moim modelu wykonanym przez E-REVO) model wygl康a do嗆 瘸這郾ie.

Nadarzy豉 si wi璚 okazja do sprawdzenia jak bardzo nadaje si p造n hamulcowy DOT3 do usuwania lakieru.
Napisz tak - nadaje si. Lakier (kilka warstw metalika + bia造 podk豉d-nadk豉d usuwa貫m 3 wieczorynie) ) - konkluzje:
1. lepiej nie spieprzy malowania
2. jak ju si spieprzy - skatowa karoseri jak si da i kupi drug

Karoseria po usuni璚iu lakieru robi si mleczna - poniewa widz, 瞠 na mokro tego nie wida po ponownym pomalowaniu powinno by normalnie.

Uwaga na temat karoserii HPI (70-90 z).
Karoseria pop瘯a豉 juz przy zrywaniu folii wierzchniej. Jest miejscami tak cienka, 瞠 a p瘯a sama z siebie. Mam do鈍iadczenia z budami TAMIYA oraz RETRO RACING i s o niebo grubsze i lepsze! Ale te niemal瞠 2 razy dro窺ze - c騜 "albo rybka, albo pipka" jak mawia Sofronow a za nim Stanis豉w Anio z "Alternatywy 4".

Wiem, 瞠 m鎩 post jest nie w tym dziale co potrzeba ale nie ma jeszcze dzia逝 modeli samochodowych a ja podpi掖em si pod "technik w modelach RC".
Bienias fan RC i 3D.

www.fpvplock.tk -moj blog

www.fpvplock.tk
stawoj
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 11.03.2011 00:16
modelarz

Post闚: 1355
Data rejestracji: 18.05.08

Stworzy貫m dzia " Samochody RC" i temat tam przenios貫m.
Je郵i ten dzia modelarstwa (samochody) znajdzie wi瘯sze zainteresowanie i potrzeby to pomy郵i si o ca貫j nowej kategorii na forum.
Edytowane przez stawoj dnia 11.03.2011 00:38

juras
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 11.03.2011 01:15
Awatar

modelarz

Post闚: 71
Data rejestracji: 15.05.09

No i teraz kogo si s逝cha ????????? .Fachmani od malunku powiedzieli mi ,瞠 przed malowaniem budy od 鈔odka ,wystarczy dobrze umy (now) karoseri wod z dodatkiem p造nu do mycia naczy (odt逝軼i) ,wysuszy i nie stosowa 瘸dnych w堯knin 軼ieraj帷ych. Sp鏏uj na butelce po Coli dw鏂h sposob闚.
Dzi瘯i za cenn uwag co do zakupu tanich karoserii, w豉郾ie przymierzam si do zakupu nowej budy. My郵a貫m te o stworzeniu w豉snej budy np. Fiata 125p. Odlew gipsowy jest prosty do wykonania bo Fiat to raczej kanciak, p造ta cienkiej pleksy , piekarnik ,odkurzacz i mo積a trzaska mas闚k. Ju to widz jak po parkingu galerii 鄉igaj same du瞠 Fiaty w barwach TAXI , MILICJI i RALLY. Co do p造nu hamulcowego to najlepszy by DA-1 stosowany w Nysach, 真kach itp. 瘸r wszystko do ko軼i a przy tym 鄉ierdzia nieziemsko. Moja buda po kilku jazdach jest do嗆 mocno zniszczona i trzeba b璠zie co zadzia豉 w tym temacie.Shock

Bienias
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 11.03.2011 08:57
Awatar

Moderator

Subaru to by豉 pierwsza nie matowiona - pora磬a. We軟a i tarcie to obowiazek - mycie luzy tylko do odtluszczenia zeby sie farba nie rozplywala.
Edytowane przez Bienias dnia 11.03.2011 08:57
Bienias fan RC i 3D.

www.fpvplock.tk
juras
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 11.03.2011 14:50
Awatar

modelarz

Post闚: 71
Data rejestracji: 15.05.09

Jestem troch innego zdania, odt逝szczenie to usuni璚ie mikronowej pow這ki mi璠zy malowanym przedmiotem a farb. Malowanie powinnio odbywa si w kilku etapach tzn. zapylenie z oko這 30 cm szybkimi ruchami, wyschni璚ie i malowanie ko鎍owe - wolne i dok豉dne z zachowaniem wskazanej odleg這軼i. Je瞠li malujemy sprayami wa積e jest te ci郾ienie w pojemniku, nigdy nie wykorzystujemy pojemnika do ko鎍a, to znaczy nie malujemy najbardziej widocznych element闚 naszego modelu resztk farby. Niekt鏎e lakiery potrafi zmieni odcie, lub zaczn rzuca grudkami farby. Dobrze jest te, 瞠by pojemnik ze sprayem mia temperatur troch wy窺z od pokojowej wtedy lakier b璠zie bardzo 豉dnie si rozk豉da. Drug bardzo wa積 spraw jest odleg這嗆 dyszy pojemnika od malowanego elementu, czym dalsza tym mniejsze prawdopodobie雟two wyst徙ienia zaciek闚 (firanek, glizd, itp,) Chodzi o to aby nasz model wygl康a jak najbardziej rewelacyjnie a nie jak ociekaj帷y lukrem p帷zek. Reasumuj帷 dobrze odt逝szczona i przygotowana powierzchnia powinna malowa si bez wi瘯szych k這pot闚. Wink

Bienias
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 11.03.2011 18:15
Awatar

Moderator

Wszystkie twoje porady sa ok ale raczej wiekszosc z nich ma zastosowanie jak maluje sie z zewn徠rz. Od rodka zacieki, sk鏎ka pomaranczy itp nie sa tak czeste i grozne. Mnie sie jeszcze nie zdarzyly - wszak pierwsza warstwa po wyschnieciu juz pokrywa lexan w czesci widoczne z zewnatrz. Reszta tylko wzmacnia kolor lub go podkladuje. Wszak lexan malujemy od srodka.
Bienias fan RC i 3D.

www.fpvplock.tk
private9
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 12.03.2011 16:34
Awatar

modelarz

Post闚: 948

Juras wymalowa貫m jakies 20 sztuk karoserii, z tych co pami皻am, wi瘯szo嗆 firmy HPI i ProtoForm (proline) zawsze my貫m karoseri od srodka ciep陰 wod z p造nem i sp逝kiwa貫m wod, wytar貫m 軼iereczk, i osuszy貫m suszark. Nast瘼nie maskowanie okien i farba w sprayu z daleka kilka warstw, 瞠by nie p造n窸a i nie kry za pierwszym razem, jak przesch這 i nie by這 prze鈍it闚 pod 鈍iat這, to i tak na koniec delikatn warstewk 陰cznie oko這 6ciu. No i jako mi farba nie odpada豉.

PS. jak b璠ziecie kupowa modele TAMIYA TT-01 z wymalowan karoseri to powiem szczerze odradzam, karoseria jest z cie雟zej warstwy lexanu, i poprostu przy drobnych walni璚iach p瘯a.
My heli blog: http://rcheliplock.blogspot.com//

Bienias
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 12.03.2011 20:31
Awatar

Moderator

Ja pomalowa貫m ponownie ze zmatowieniem i teraz jest ok. Karoserie mozna wyginac a farba nie odpada. Zreszta na to samo cierpia misiek - tez farba odlazila mu platami przy zderzeniu.
Bienias fan RC i 3D.

www.fpvplock.tk
private9
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 13.03.2011 05:41
Awatar

modelarz

Post闚: 948

jakich farb u篡wacie?
My heli blog: http://rcheliplock.blogspot.com//