Du¿ym zaskoczeniem by³o pojawienie siê Arka z nowym modelem. I jak widaæ na za³±czonym obrazku, nie jest to kolejny ¶mig³owiec. Arek prezentuje model Mustanga i co najciekawsze, chce nim powalczyæ w p³ockich zawodach ESA.
Mog³em wreszcie obejrzeæ B³yskawicê w locie. Tak jak Tomasz pisa³ - model lata rewelacyjnie. Teraz model czeka na etap drugi czyli oklejenie papierem japoñskim.
Klasyka sama w sobie - Wicherek 10 - model konstrukcyjny kryty foli± , napêd elektryczny (dzwonek). Model przygotowany jest do transportu - demontowane skrzyd³a i statecznik a ca³o¶æ przenoszona jest w specjalnej skrzyneczce z piankowymi przegródkami. Tak jak wygl±da tak i lata, czyli piêknie :)
O rany - jak on ma wlecieæ w t± w¶ciek³± hordê zabijaków. Niech mi który¶ tylko dra¶nie ten model !! -
Ten samochód pamiêta pocz±tki AZM :) A tak na powa¿nie, dawno, dawno temu ca³a konstrukcja zosta³a zaprojektowana i wykonana przez Roberta w³asnorêcznie. Dodam, ¿e ca³a karoseria jest drewniana.
Przedstawiam naszego nowego kolegê Jacka i jego dwa fantastyczne modele. Muszê siê przyznaæ, ¿e zosta³em mile zaskoczony. Po pierwsze : poznali¶my siê z Jackiem bodaj¿e na pocz±tku zimy, wtedy podczas bardzo krótkiego spotkania us³ysza³em, ¿e Jacek uczy siê dopiero lataæ. Lot akrobatem, który mogli¶my dzi¶ ogl±daæ ci¶nie na usta pytanie - kiedy ch³opie nauczy³e¶ siê tak lataæ - brawo ! :). Po drugie: szybowiec, którego widzicie poni¿ej zosta³ zrobiony w³asnorêcznie od podstaw przez Jacka. Wykonanie czyste i staranne. Dzi¶ odby³ siê pierwszy lot tego szybowca. Przyznam siê , ¿e mia³em obawy ale szybko okaza³y sie bezpodstawne. Model polecia³ piêknie, pro¶ciutko i po nabraniu wysoko¶ci cudownie zacz±³ szybowaæ. Jacku - tak trzymaj.
Jak przy ka¿dym spotkaniu modelarskim i tym razem nie zabrak³o ESA-maniaków. Muszê siê z Wami podzieliæ moim niezwyk³ym odkryciem. Przygl±daj±c siê uwa¿nie kolegom, którzy bezlito¶nie ganiali co¶ na niebie, nagle u¶wiadomi³em sobie dwie rzeczy. Pierwsza to taka, ¿e Piotr podczas walk, zupe³nie nie patrzy na model (patrz fotka poni¿ej) a w statystykach "ciêæ " deklasuje kolegów - muszê poznaæ t± technikê :)Drugie odkrycie to pewna zale¿no¶æ - jak nie ma ¿adnej publiki to Panowie maj± po 11 cieæ a jak jest publika to ani jednego. Pozdrawiam gor±c± ESA-mianiaków! :)
Dwa tygodnie temu ja, Robert i Pawe³ zamówili¶my sobie na Ebay-u kamerki popularnie zwane brelokiem. Koszt z wysy³k± to 125 z³ za sztukê. A nagrywa tak.
Tomek prezentuje nowego TOTO 7 - klejony chyba ca³± zimê - lata wybornie
Jedna z zapowiadanych niespodzianek Leszka - radziecki esiak - z przykro¶ci± stwierdzam, ¿e za ³adny do walk :)
Pawe³ niestrudzenie testuje swoje pierwsze FPV - wieloosiowe stabilizatory lotu , sztuczny horyzont, autopilot, komputer, gps, ¿yroskop, magnetometr, dwukierunkowa transmisja audio-video, stabilizator napiêcia, kamery HD, gogle wizyjne, system automatycznego powrotu, system automatycznego l±dowania, transmisja parametrów lotu, naziemne, obrotowe panele antenowe do automatycznego ¶ledzenia modelu, autonomiczne loty po zaprogramowanej trasie - do czego my zmierzamy ? :)
Piotra trochê zniechêci³ ujemny wznios :) Jak na razie, model w rêkach etatowego oblatywacza - Paw³a - lata.
Z bals± jest problem i to nie tylko z cen± ( jest mniej wiêcej wszêdzie zbli¿ona) ale i z jako¶ci±. Zamawia³em ostatnio jako standard ale to bardziej ¶rednio twarda i krucha.