Nawigacja
Strona G³ówna
Historia
Wydarzenia
Linki
Forum
Artyku³y
Galeria
Kraksy :)
Nasi modelarze
Kontakt
Szukaj
Pogoda
Ostatnio widziani
Piotr K00:33:45
robloz02:35:22
lopez 1604:56:22
krzysiek11 1 day
juras 2 days
SlavikS 6 days
India 3 weeks
AQUARIUS 6 weeks
atom11 weeks
tom18 weeks
Ostatnie artyku³y
Modelarskie ABC
Budowa Piper J-3 Cub
Ci±g statyczny
Dobór ¶mig³a
Charakterystyka aero...
Modelarnia
ESA P³ock
ACES P³ock
Aeroklub P³ock
OL-PEN Model
aviatv.pl
RCradom.pl
SKM Bobrowniki
SKM RC Turlej
KMS Kielce

Nowi koledzy
Witamy nowych kolegów na naszym pasie modelarskim !. Zapraszam do zapoznania siê z naszym regulaminem forum i przebywaniem na lotnisku Link, oraz zapraszamy jak najczê¶ciej z nami na wspólne latania.

ME 109 z EPP , oczywi¶cie ESA, przygotowany model do malowania.Model jak i pilot pierwszy lot maj± ju¿ w³a¶nie za sob± i co najwa¿niejsze obydwoje prze¿yli :)


Pocz±tki latania modelem RC. Ja równie¿ swoj± przygodê zacz±³em od identycznego modelu i ze wszystkich samolocików pamiêtam go najlepiej :) Sterowanie tylko za pomoc± ci±gu dwóch silniczków. Kto czym¶ takim nie lata³ to niech ¿a³uje. !

Spotkanie 22-09-2010

galeria Czyje to pude³ko ?


Nowe modeliki:
To ju¿ drugi ME-109 S³awka, ale ten wagowo i wymiarowo przygotowany do ESA. Model wa¿y 360 gr. z pe³nym wyposa¿eniem. Proszê zauwa¿yæ, ¿e przy modelu nie ma ¿adnych kabli, baterii, regulatorów czy odbiornika. To nowy patent na zabezpieczenie drogiego sprzêtu w czasie ciê¿kich walk powietrznych :). Mimo tak cienkiego kad³uba, wszytko schowane w ¶rodku, czyli mo¿na t³uc :)

Nowy model EPP Leszka - Delfin. Jak zawsze przez niego przepiêknie pomalowany i wykonany z najwiêksz± mo¿liw± precyzj±. Model mo¿e lataæ bardzo wolno i spokojnie i zachowywaæ siê jak trenerek do nauki latania aby za chwilê wykonaæ szybk± wi±zankê figur 3D.


Pawe³ dalej d³ubie w swoim ulubionym materiale - depronie. To do¶æ spory jak na ten materia³ model akrobata Edge. Model ma 120 cm rozpiêto¶ci i raczej nie przekracza 400 gr.

J3 Kitten
Przeje¿d¿aj±c do po³udnia obok lotniska, zobaczy³em na pasie modelarskim spory ¿ó³ty model, którego wcze¶niej raczej nie widzia³em. Nie omieszka³em oczywi¶cie odbiæ na "chwilkê" zgodnie z tez±, ¿e praca nie zaj±c , nie ucieknie :). Okaza³o siê, ¿e odwiedzi³ nas Pan Stanis³aw Maci±g ze swoim nowym modelem J3 KITTEN. Model powstaje jako makieta zawodnicza w skali 1/5 ale jeszcze nie do koñca zosta³ ukoñczony. Model przechodzi³ pierwsze testy w locie. ¦wie¿ym kolegom przypomnê, ¿e Pan Stanis³aw Maci±g to ca³a historia p³ockiego modelarstwa, który ju¿ od wielu lat jest organizatorem corocznych, ogólnopolskich zawodów makiet zdalnie sterowanych w P³ocku. Sam równie¿ startuje ze swoimi modelami makiet w takich zawodach.



A tak wygl±da orygina³:

Drugi dzieñ piêknego wekendu
Krzysztof ten model zbudowa³ i oblata³ 22 lat temu !. Model wtedy mia³ napêd spalinowy, zamontowany na wie¿yczce oraz posiada³ specjalny, mechaniczny napêd lotek sterowanych jednym serwem, poniewa¿ na tamte czasy serwa by³y tak du¿e , ¿e dwa by siê nie zmie¶ci³y w kad³ubie. Model dosta³ jak widaæ nowy, porz±dny napêd elektryczny oraz nowe dwa serwa do wspomnianego napêdu lotek. Rozpiêto¶æ 2,6 m waga 2,6 Kg. W³a¶ciwo¶ci lotne doskona³e, do tego stopnia, ¿e aby wyl±dowaæ na naszym pasie, podej¶cie musia³o odbywaæ siê z 200m przed, bo model po prostu nie chcia³ l±dowaæ :)


Moda na lekkie, elektryczne odrzutowce trwa. Modelik czê¶ciowo zbudowany ze styroduru i depronu, napêdzany oczywi¶cie elektryczn± turbink±.


Nowe skrzyde³ko £ukasza. Co poniektórzy, skrzyd³o rozpoznaj± z tym ¿e dosta³o ca³kowicie nowe malowanie. Dla przypomnienia , 1,6 m rozpiêto¶ci , EPP.


sobotnie spotkanie
Chyba nikt ju¿ Piotra nie pokona. Niebo nad p³ockim lotniskiem jest jego !! W jego hangarze znajd± siê chyba modele ze wszystkich frontów II w¶. Przyby³o jak widaæ co¶ japoñskiego.


No i w koñcu Andrzej pochwalil siê swoim Beltem. Podwozie treningowe i nauka zawisu, chyba tak w³a¶nie zaczyna ka¿dy helikomaniak.


Co Pañstwo powiecie na taki modelik ?? Z wra¿enia zapomnia³em jaki to model i mam nadzieje , ¿e Pawe³ czyli w³a¶ciciel dopisze w komentarzu co¶ wiêcej o tym cacku. Powiem tylko tyle , ¿e zostawia czarny ¶lad opon :)
Logowanie
Nazwa u¿ytkownika

Has³o



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj siê

Nie mo¿esz siê zalogowaæ?
Popro¶ o nowe has³o
Aktualnie online
Go¶ci online: 2

U¿ytkowników online: 0

£±cznie u¿ytkowników: 200
Najnowszy u¿ytkownik: marcinp
Shoutbox
Musisz zalogowaæ siê, aby móc dodaæ wiadomo¶æ.

01.12.2024 12:08
U mnie normalnie dzia³a na laptopie o na komórce.

01.12.2024 10:59
Mo¿e kto¶ wie dlaczego na kompie nie otwiera mi siê nasza strona ?

11.11.2024 15:36
Tu usterzenie jest z listewek 8x8 do tego folia transparentna wiêc wolê gotowe listewki. Smile koszyk w modelemax ju¿ zape³niony. Dzisiaj zamawiam Smile

11.11.2024 13:35
Ja w³a¶nie w modelmax kupujê. Taniej ci wyjdzie chyba kupiæ deskê 8mm i poci±æ listewki.

11.11.2024 11:45
Kurcze muszê z 20 listewek 8x8 , z 20 szt desek 4mm itp. my¶la³em nad modelemax bo maj± w pakietach wiêkszych.

11.11.2024 11:35
Z bals± jest problem i to nie tylko z cen± ( jest mniej wiêcej wszêdzie zbli¿ona) ale i z jako¶ci±. Zamawia³em ostatnio jako standard ale to bardziej ¶rednio twarda i krucha.

11.11.2024 10:45
Panowie w jakim sklepie balsa wychodzi najtaniej. ? Muszê zamówiæ sporo materia³u Smile

25.09.2024 08:17
Dziêki za info. Nigdzie nie mogê znale¼æ archiwum z zawarto¶ci± tych wydawnictw. Mam temat szkutniczy na modelarni do zrobienia Wink

24.09.2024 17:02
Marcin, Pan Maci±g ma wszystkie numery. Skontaktuj siê z nim.

22.09.2024 11:07
Gdyby kto¶ by³ chêtny to bêdê z Robertem po 17 na lotnisku.

statystyka